Lezárult az e-egészségügyi rendszer fejlesztése
Lezárult a nemzeti egészségügyi informatikai (e-egészségügyi) rendszer fejlesztésének projektje, a 2,1 milliárd forintos uniós támogatással megvalósuló fejlesztéssel egy úgynevezett ágazati platform jött létre, amelyen keresztül a szakmai felhasználók számára helytől és időtől függetlenül elérhető az elektronikus egészségügyi szolgáltatási tér (eeszt).
Ónodi-Szűcs Zoltán kijelölt egészségügyért felelős államtitkár a pénteki projektzáró konferencián úgy fogalmazott, ez a projekt az egyik legfontosabb az egészségügy területén, hiszen egyrészt összehangolja az intézmények működését, másrészt egy olyan adatbázist fog kezelni, amely a későbbi döntéseket alapozza meg. Hozzátette, a rendszer a későbbiekben azt is biztosítja majd, hogy a lakosság a betegadataihoz kellő biztonsággal hozzáférhessen.
Szabó Bálint, a projekt szakmai vezetője ismertette: a program keretében létrehozták az ágazati portált az egészségügyi szféra regisztrált felhasználóinak. Ezen a zárt szakmai portálon a többi között megteremtik az egykapus jelentésküldés lehetőségét, a háziorvosok, szakorvosok számára közvetlenül elérhetővé válnak a saját vagy a kezelt betegre vonatkozó adatok, és az intézményi ellátási dokumentumok is - közölte.

A portál ezen kívül az orvosok, a patikusok és az intézmények számára egységes kommunikációs rendszert biztosít.
A rendszer bevezetése több ütemben valósul meg az elkövetkező két évben, és a szolgáltatások köre is bővülni fog, ezek közé tartozik például az e-recept, az e-beutaló, a digitális képtovábbítás vagy a távkonzílium.
Kapcsolódó cikkek
- Megnyílt az első online klinika
- Online is elérhetőek lesznek a Bajcsy-Zsilinszky kórházban kapott leletek
- Egységes logó jelzi majd a biztonságos online patikákat Magyarországon
- Egészségügyi adatokat önkéntesen megosztó portál indult
- Az itt élő külföldieket célozza az új, angol nyelvű egészségügyi webáruház
- Egységes logó jelzi majd a biztonságos online patikákat az EU-ban
- A rákos áttéteket is okozó endotoxinokról indult ismeretterjesztő honlap
- Honlap készült az otthoni ápolás tudnivalóinak oktatására
- Internetes szervdonor-regisztrációs rendszert indítanak Kínában
- Ingyenes beteggondozási programot kínál a Telekom
E-közig ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Öt évig a Themze fenekén volt egy iPad Mini, ami most döntő bizonyíték egy büntetőügyben
A londoni Metropolitan Rendőrség 2024 novemberében egy iPad Minit talált a Temze folyóban, nem messze az O2 Arénától. A készülék több mint öt évig hevert a víz alatt, mégis sikerült adatokat kinyerni belőle, amelyek kulcsfontosságúak voltak egy bűnügyi hálózat felgöngyölítésében.
Trump intézkedései, melyek megrengették az infokommunikációs szektort
Donald Trump másoodik elnöki ciklusa alatt máris számos döntés született, amelyek közvetlenül vagy közvetve befolyásolták az infokommunikációs szektort. Ezek az intézkedések nemcsak az Egyesült Államokban, hanem globálisan is éreztették hatásukat, különösen az Európai Unióban, amelynek alkalmazkodnia kellett az új amerikai megközelítésekhez a digitális szabályozás terén.
Elon Musk és Donald Trump: A technológia és politika összefonódása az amerikai kormányzásban
Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója, Donald Trump elnök kinevezése révén a Kormányzati Hatékonysági Minisztérium társelnöke lett. Ez a lépés új dimenziót nyit a technológiai szektor és a politika kapcsolatában, miközben kérdéseket vet fel a kormányzati reformok irányáról és hatásairól.
Elon Musk e-mailes ultimátuma: káosz és ellenállás a szövetségi hivatalokban
Elon Musk, az amerikai kormányzati hatékonyság javításáért felelős vezető, e-mailben szólította fel a szövetségi alkalmazottakat heti teljesítményük igazolására, azzal a fenyegetéssel, hogy a válaszadás elmulasztása felmondásnak minősül. Az utasítás zűrzavart és ellenállást váltott ki a kormányzati szervekben.
CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja