Magyar nyelvű egészségprogram gerincbántalmakra mobilappal
Az egészségi állapotunkat 37 százalékban az életmódunk határozza meg. Az ülőmunka, a helytelen testtartás, az egyenetlen gerincterhelés hát- és vállfájáshoz vezet, ami kezeletlenül, évek alatt krónikus fájdalommá fokozódhat. Az Online Trainer magyar startup most házhoz viszi a megoldást egy magyar fejlesztésű applikáció segítségével, amit akár karácsonyi ajándékba is adhat szeretteinek.
A leggyakoribb indok, amiért valaki nem mozog rendszeresen, az időhiány. Időbe telik, míg eljutunk egy konditerembe, nem megfelelő időpontban vannak az edzések, drága a személyi edző. Azonban aki rendszeresen mozog, az sem biztos, hogy teljesen ki tudja küszöbölni a gerincproblémákat, ha nem figyel oda egész nap a megfelelő testtartásra vagy az emelésekre.
„A gyógytornászok által kidolgozott program 8 héten át kínál változatos gyakorlatokat. Bárhol, bármikor alkalmazható, akár offline is. Garantáljuk, hogy a 8 hét elteltével megszűnik, de legalábbis jelentősen csökken a hátfájás mindazok esetében, akiknél még nem alakult ki krónikus elváltozás” – mondta Gády Kayser Tamás, az Online Trainer alapítója.
Manapság egyre többen ajándékoznak szeretteiknek valamilyen élményt ajándéktárgy helyett. Az Online Trainer azokra is gondolt, akik az egészséges életmódra ösztönöznék szeretteiket karácsonykor. Az alkalmazás ugyanis ajándékba is adható, ez esetben a program felületét és a gyakorlatokat megajándékozott személy használhatja majd.
Kapcsolódó cikkek
- A Samsung bemutatta a Samsung Pay Tömegközlekedést
- Mobillal tesztelik a borokat
- Kortárs irodalom népszerűsítése új mobilalkalmazás tolmácsolásában
- Komplett hangstúdió Samsung-kütyükre
- A Flightradar 24 repülési adatai már elérhetők az easyJet mobilappján keresztül
- Jelentősen csökkenti alapárait a Google Play
- Már a bonyolult kérdéseket is érti a Google mobilalkalmazása
- Nem elég, ha szép és jó a múzeumi app
- Észreveszi a telefonod, ha hazudtál
- Megérkezett az Adventi Mesenaptár
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kiemelkedő újságírók és tartalomkészítők munkáját díjazta a Siemens
Az idei Siemens Media Award pályázatok középpontjában a mesterséges intelligencia alkalmazási lehetőségei álltak. A díjátadót 2025. március 25-én este tartották, ahol kiemelkedő technológiai újságírók és tartalomkészítők munkáját ismerték el.
Stratégiai megoldások és kihívások a KKV Summit 2025 konferencián
Május 7-én ismét megrendezésre kerül a magyar középvállalkozások egyik legfontosabb éves eseménye, a KKV Summit 2025 konferencia. A rendezvény a budapesti Mol Campusból kerül megrendezésre, ahol a hazai gazdaság vezető szereplői, sikeres vállalatvezetők és szakértők osztják meg tapasztalataikat a vállalkozásokat érintő legnagyobb kihívásokról és azok lehetséges megoldásairól.
Kibontó 2.0: Podcastok, vodcastok és a jövő kommunikációja a Yettelnél
A Kibontó új arculattal tér vissza: a Yettel népszerű videósorozata mostantól podcast formátumban is elérhető. A március 26-án induló első epizód már a mobilszolgáltató saját stúdiójában készült. A nézők és hallgatók betekintést nyerhetnek a technológiai trendekbe, üzleti megoldásokba, és megismerhetik a fejlesztések kulisszatitkait is.
Itt van Magyarország 50 legjobb munkáltatója
Magyarországon új digitális kiadvány jelenik meg, amely a munkaerőpiacra fókuszálva évente bemutatja az ország 50 legjobban értékelt vállalatát. A rangsor olyan cégeket sorol fel, amelyek munkakultúrájuk, juttatásaik és karrierlehetőségeik terén a legkiemelkedőbbek a dolgozók szerint.
Digitális kompetenciák fejlesztése: A Codecool és a Corvinus Egyetem közös projektje
Sikeresen zárult a „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása – Integrált digitális kompetencia fejlesztő és felmérő, valamint munkaerő-közvetítő platform fejlesztése” című projekt (azonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00067), amelyet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával a Codecool és a Budapesti Corvinus Egyetem valósított meg. A 2021-ben indult kutatás-fejlesztési együttműködés célja egy olyan digitális platform létrehozása volt, amely ötvözi a digitális kompetenciák fejlesztését, munkaerő-felmérést és munkaerő-közvetítést, ezzel hatékonyabbá téve a képzési és munkaerőpiaci folyamatokat.