Drón, divatcég és írásfejlesztő toll a Design Terminál legújabb mentoráltjai között
A Design Terminál 2015 őszén bővítette vállalkozásfejlesztő tevékenységét. Az intézmény eddig csak designcégek számára nyitott mentorprogramjára ezúttal már digitális technológiákkal és városfejlesztéssel foglalkozó csapatok is jelentkezhettek – felismerve, hogy napjainkban e területek együttműködéséből születnek a legsikeresebb termékek. A januárban kezdődő szemeszterre közel 130 innovatív vállalkozás jelentkezett, akik közül több lépcsőben választották ki a 15 legígéretesebbet.
Januártól a Design Terminál mentoráltja lesz többek között a Drone IQ szoftver, mely a katasztrófavédelem és a kutatás-mentés területén segíti a robotrepülők irányítását, a Kata Szegedi feltörekvő magyar divatmárka, a gyógyászati segédeszközként és designtermékként is működő UO írásfejlesztő toll és a szóbeli szerződések rögzítésére és biztonságos tárolására szolgáló BlackBox mobilalkalmazás, mely alkotói szerint forradalmasíthatja az üzleti életet.
A kiválasztott cégek januártól intenzív, hat hónapos vállalkozásfejlesztő programban vesznek részt, mely számukra teljesen ingyenes. Egyedülálló, százötven fős nemzetközi mentorgárda segíti majd őket üzleti modelljük, szervezeti és jogi hátterük, valamint márkastratégiájuk kialakításában, de irodai elhelyezést és ösztöndíjat is kapnak majd. A Design Terminál mentorprogramjának célja, hogy a részt vevő vállalkozások felkészüljenek egy befektető fogadására, sikeresen lépjenek ki a globális piacra és pár éven belül hazánk új sikertörténeteivé váljanak.
Kapcsolódó cikkek
- A magyar start-upok amerikai megjelenése Magyarországnak is előnyös
- Egyre jobbak az európai startupok
- November 30-án lesz az első magyarországi startup állásbörze
- Közös vállalkozást indítanak a hazai IT és pénzügyi világ nagyjai
- Első magyar startup állásbörze
- Több mint 130 millió forintos befektetéssel tör nemzetközi piacra a Képáruház.hu
- Két napon át tart a Startupok Éjszakája
- Kivételesen tehetséges magyar fiatalokat keresnek
- A startupok olimpiája Magyarországon
- Az Intel idei startup-beruházásainak értéke meghaladja a fél milliárd dollárt
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Női példaképek a digitális gazdaságban
Harmadik alkalommal díjazták a 40 év feletti női példaképeket a digitális gazdaság területén, a pályázatot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) hirdette meg. A díjra gazdasági társaságok és különböző szervezetek jelölték azokat a női kollégáikat, akik kiemelkedő eredményeikkel és munkásságukkal hozzájárulnak a digitális gazdaság és technológia fejlődéséhez. Ezzel nemcsak az ő tevékenységüket ismerik el, hanem azt is, hogy példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára, és bemutathatják a 40 év feletti női munkavállalók értékeit és lehetőségeit. Az "Inspiráló női vezetők" kategóriában Rakó Ágnes, a KPMG tanácsadási üzletágának társvezetője nyerte el a díjat.
Új pályázati lehetőségek a televíziós műsorkészítők számára
A Médiatanács március 11-i döntésének eredményeként ismét elérhetővé válik a pályázati lehetőség a televíziós műsorkészítők számára. Az ülés során a testület egy médiaszolgáltatót bírságolt meg burkolt kereskedelmi közlemény közzététele miatt, és további eljárásokat indított médiafelügyeleti hatáskörében. Az NMHH egy külföldi társhatóságtól is kedvező választ kapott egy műsorszám korhatár-besorolásával kapcsolatos jelzésére.
Digitális fejlődés az iCentre segítségével – Pályázat általános- és középiskoláknak
Indul az iSkola pályázat, amelynek keretében egy iskolai intézmény nettó 2 000 000 forint értékben kaphat oktatási célra felhasználható termékeket és szolgáltatásokat az iCentre kínálatából.
Rekordszámú nevezés és kreatív megoldások az „Az Év Honlapja 2024” versenyén
A 2024-es „Az Év Honlapja” pályázatot rekord számú nevezés, innováció, technológiai újítások és kreativitás jellemezték. Az esemény immár 23. alkalommal emelte ki a digitális marketing legjobbjait. A Magyar Marketing Szövetség és az Internet Marketing Tagozat által szervezett versenyre összesen 329 pályázat érkezett, melyek közül a szakmai zsűri 90-et díjazott 30 kategóriában. Az „Az Év Honlapja Abszolút Díjat” idén a „Sound of Mátra” projekt nyerte el, míg az Internet Kultúra Fővárosa díjat ismét Debrecen Megyei Jogú város kapta.
Jövőformáló diákok: Megvannak a Megoldások a holnapért továbbjutói
A szakmai zsűri kiválasztotta a Samsung és az EdisonKids által ötödik alkalommal meghirdetett Megoldások a holnapért verseny legjobb 50 diákcsapatát. Az idei témák – a Közösség, az Egészség és a Fenntartható jövő – iránt összesen 241 diák jelentkezett kreatív pályázattal az ország különböző részeiről. Az előző évekhez képest a továbbjutó diákok és tanáraik idén még több tudással és kompetenciával gazdagodhatnak a frissített program keretében, hogy a következő hetekben megvalósíthassák jövőt formáló ötleteiket.