Ajándék tabletek hátrányos helyzetű térségek iskoláinak
Vodafone Tab SpeedLTE táblagépeket ajándékoz jövő csütörtökön a Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskolában valamint a Bükkaranyosi Általános Iskolában a két intézmény diákjainak és pedagógusainak a Vodafone az általa tavaly decemberben indított országos program keretében.
"A 20 iskolában mintegy 4700 gyerek oktatását és több mint 500 pedagógus munkáját érintő Vodafone Digitális Iskola Program fontos célkitűzése a tanulók és a pedagógusok digitális kompetenciáinak fejlesztése mellett a tanulmányi eredmények javítása is. A Vodafone a programmal fenntartható módon kíván hozzájárulni a hazai köznevelési rendszer fejlesztéséhez, az infokommunikációs eszközök oktatási felhasználásának elterjesztéséhez, továbbá a digitális esélyegyenlőség megvalósításához." - írtuk abban cikkben, amelyben hírű adtuk a Vodafone Digitális Iskola Program bejelentését.
A január 21-i tabletátadásra és az ehhez kapcsolódó beszélgetésre ennek a programnak keretében kerül sor. A helyszíneken a Vodafone önkéntesei a helybélieknek bemutatják az eszközök használatát, illetve a digitális világ előnyeit is.
Kapcsolódó cikkek
- Kiber-fizikai rendszereket tudnak megvédeni a BME hallgatói
- Fókuszban a továbbtanulás
- Mérnök-toborzó programot indít a Prysmian
- Tabletkasszával nyitott az exkluzív cipőbolt
- Megújul az informatikai Országos Szakmai Tanulmányi Verseny
- A kódolás Nemzeti Alaptantervbe kerülését támogatja a Microsoft
- Több ezer hátrányos helyzetű diák életét változtatja meg a Vodafone Digitális Iskola Program
- Robotok segítik rászoruló tehetséges gyerekek tanulását
- Mitől jó egy programozóknak szánt gyakornoki program?
- Jön a Kódolás Órája: a programozást nem lehet elég korán elkezdeni
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mi leszek, ha felnőtt leszek?
Már csak egy hónapjuk van az idén érettségiző – vagy már korábban érettségizett – diákoknak, hogy megjelöljék, hol szeretnének továbbtanulni 2025 szeptemberétől. Ez a döntés elsősorban a sikeres karrier kezdetéről, és nem a szak és az egyetem kiválasztásáról szól!
Egy győri középiskolának fejlesztettek hibabejelentő alkalmazást a Széchenyi-egyetem hallgatói
A projektalapú oktatás keretében tavasszal útjára indított program részeként a Széchenyi István Egyetem hallgatói hibabejelentő applikációt készítettek a Győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium számára. Az ötletet a középiskola diákjai szállították, amit az egyetemisták csapatmunkában valósítottak meg.
Betekintés az ELTE Informatikai Kar világába
Az ELTE Informatikai Kara (ELTE IK) hazánk egyik élenjáró informatikai képzést nyújtó felsőoktatási intézménye, 2025. január 17-én ismét kitárja kapuit a felvételi előtt álló, informatika iránt érdeklődő diákok és szülők részére.