Európai védelem a Microsoft felhőjében
A Microsoft felhőszolgáltatásában elérhetővé vált a G Data vírusvédelmi szoftvere. Az amerikai óriásvállalat ezzel olyan biztonsági megoldást kínál, mely megfelel a legszigorúbb európai adatvédelmi szabályoknak.
A G Data a német TeleTrust Szövetség „IT Security Made In Germany” kezdeményezésének egyik alapító tagja, és így kizárólag azokat az informatikai megoldásokat támogatja, melyek esetében a felhasználók adatainak védelme az európai szabályozásnak megfelelően történik. A Microsoft Azure platform új adatközpontjait Magdeburgban és Frankfurtban alakították ki, ami jelzi, hogy az amerikai vállalat elkötelezte magát, hogy betartja az uniós országok adatvédelmi rendelkezéseit.
Az európai ügyfelek így választhatnak a globális és a lokális felhőszolgáltatások között. Ezalatt minden Microsoft adatközpontra ugyanazok a magas biztonsági szabályok vonatkoznak, és az érintettek számára mindig átlátható marad, hogy adataik hol és hogyan kerülnek tárolásra és kezelésre.
Kapcsolódó cikkek
- A vállalatok szerint a felhő gyorsítja az innovációt
- Új szerverparkot épített Százhalombattán az ezTrade
- Cisco: a cégek határozottabban lépnek fel a kiberfenyegetésekkel szemben
- Ha tényleg biztosan törölni akarja…
- IT-biztonsági Konferencia és Expo Budapesten - ProDay
- Hogyan hackeljük magunkat biztonságosra?
- Ma van az adatvédelem nemzetközi napja
- Egymilliárd dollárnyi felhőkapacitás a közjó szolgálatába
- Microsoft Cloud program: nagyvállalatok megoldásai a kisebbeknek is
- Csökkenti a OneDrive tárhelyeket a Microsoft
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A pillanatok művészete – Fotózz úgy, mint még soha
Örömmel mutatjuk be legújabb közösségi média kampányunkat, amely arra hív, hogy gondold újra, mit is jelent megörökíteni az élet legértékesebb, legmúlékonyabb pillanatait. A „Ragadd meg a pillanatot!” kampány a HONOR 400 Lite erejét mutatja meg: egy eszközt, ami segít, hogy semmi fontos ne maradjon ki.
Díjazták a szellemi tulajdon hazai példaképeit
A Szellemi Tulajdon Világnapja alkalmából idén is átadták a rangos Millenniumi Díjakat. Az elismerést olyan intézmények, vállalkozások és szellemi műhelyek kapják, amelyek kiemelkedő munkát végeznek a szellemi tulajdon védelmében, és fontos szerepet játszanak a magyar innováció előmozdításában. A 2025-ös év díjazottjai: a Music Hungary Szövetség, a Dalfutár című műsor, a Hagyományok Háza, a Mezőgazdasági és Ipari Mikroorganizmusok Nemzeti Gyűjteménye (MIMNG), valamint a Nivelco Ipari Elektronika Zrt.
Zöldebb, okosabb, elérhetőbb: A Xiaomi 2024-es ESG jelentése
A Xiaomi Corporation (a továbbiakban „Xiaomi” vagy „Vállalatcsoport”), a világ egyik vezető fogyasztói elektronikai és okoseszközöket gyártó vállalata, bemutatta hetedik éves környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG) jelentését.
Digitális igazság vagy illúzió? – Védekezés a deepfake ellen
Az internetes térben egyre súlyosabb problémát jelent a deepfake technológia térnyerése, amely mesterséges intelligencia segítségével hoz létre megtévesztő képeket, videókat és hanganyagokat. A technológia fejlődésével egyre nehezebb megkülönböztetni a valós és a mesterségesen generált tartalmakat, ami komolyan rontja az online információkba vetett bizalmat.
Tízből kilenc mozilátogató fontosnak tartja a korhatár-jelöléseket
A mozilátogatók többsége elégedett a filmek hazai korhatár-besorolási rendszerével, és úgy véli, ez hatékony eszköze a gyermekek védelmének – derül ki a Nemzeti Filmiroda és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) közös kutatásából. A felmérésből az is kiderül, hogy a magyarok közel fele nincs tisztában azzal, hogy a korhatár-besorolások csak ajánlások, nem kötelező érvényű előírások.