CeBIT 2016: d!conomy, avagy a boldogság digitális vagy analóg?
Ma - március 14-én - nyitja Hannoveren kapuit a CeBIT, amely valamikor a világ legjelentősebb informatikai kiállítása és konferenciája volt, s a kiállítók illetve látogatók számát tekintve ma is a dobogó legfelső fokán áll, még akkor is, ha régi fényét megtépázta az elmúlt évtized, és az új technológiákra jobban fókuszáló Las Vegas-i CES vagy a barcelóniai MWC. A 2016-os CeBIT-től Oliver Frese, a Deutsche Messe CeBIT-ért felelős igazgatósági tagja azt várja, hogy ez a rendezvény újra főszereplővé váljon, a mégpedig a digitális átalakulás, a címben is d!conomy jegyében!
Korunk trendje a digitalizálás, ennek ellenére számos kutatás azt mutatja, hogy a vállalkozások - különösen a kis- és közepes cégek - még mindig túlzottan óvatosak, csak nagyon kis lépésekben merik digitalizálni az üzleti modelleket és folyamatokat. Épp ezért a CeBIT 2016 egyik legfőbb küldetése, hogy kézzelfoghatóbbá, érthetőbbi, egyszerűbbé tegye a digitalizást mindenki - nem csak a KKV-k - számára. "A nemzetközi kiállítók és a partnerek több mint 400 alkalmazási példát vonultatnak fel a digitalizálás illetve a tárgyak internet (IoT) világából." - mondta Oliver Frese. "Ez egy rendkívül gyorsan fejlődő terület, a legújabb tanulmányok azt jósolják, hogy négy év múlva már 50 milliárd eszköz csatlakozik az internetre".
Kapcsolódó cikkek
- Rekordszámú díjjal lett az LG az iF Design 2016 verseny nagy nyertese
- Magyar startup menti meg a strandlopásoktól a világot
- Okos tojás
- Mobil Weekend: az IoT-től a BlackBurry-ig
- IoT: a szerszámok is okosodnak
- Az Ericsson az 5G-hez közelíti a hálózati lefedettséget, a hálózat teljesítményét és képességeit
- Go Ignite, az első globális felhívás a startupok támogatására
- AZ Ericsson segítségével a mobilszolgáltatókból iot szolgáltatók válhatnak
- Evolution & Mobile Hungary 2016: Taxis tűntetés után jön a hotelblokád Budapesten?
- A Samsung nyílt IoT ökoszisztémát fejleszt
Hirek.com - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát
A világ öt legdigitalizáltabb autóipari vállalata mind ázsiai és mind beszállító cég, állapítja meg egy friss, a Corvinus bevonásával készült nemzetközi kutatás.
Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket
Magyarországon eddig nem létezett olyan online felület, ahol az érdeklődők egy helyen informálódhattak volna a cégek tevékenységéről, termékeiről, méretéről, árbevételéről vagy akár az eszközparkjáról. Pedig ezek az információk mind szükségesek ahhoz, hogy megfelelő üzleti partnert, beszállítót vagy szolgáltatót találjon egy vállalkozás. A most indult platform célja a hazai vállalkozói közösség erősítése, valamint a piaci szereplők közti együttműködés elősegítése, üzleti kapcsolatok építése.
CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja
Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód
A Neumann Társaság és az ELTE Informatikai Kar tizennegyedik alkalommal rendezte meg Magyarország egyik legjelentősebb informatikai megmérettetését a BEBRAS (motiváció és gondolkodás az informatika területén) nemzetközi mozgalom részeként. Az e-HÓD online versenyen a szervezők hagyományosan öt korcsoportban, a 3-4. osztályos kishódoktól egészen a 11-13. osztályos seniorokig várták a versenyzőket.
Először készült felmérés a magyarországi retail media helyzetéről
A PwC Magyarország az IAB Hungary szakmai közreműködésével 2024 novemberében alapozó kutatást végzett az e-kereskedők körében a retail media jelenlegi helyzetéről, amelynek eredményeit a november végén tartott Digital Hungary Klub retail media témájú szakmai rendezvényén mutatták be. A felmérés fontosabb megállapításai az alábbiakban olvashatók.