iPrint 2.0: egyszerű és papírtakarékos nyomtatás bármilyen mobileszközről
A NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy megjelent az iPrint 2.0, amellyel a Budapesten megrendezett Open Horizons Summit 2016 konferencia látogatói testközelből is megismerkedhettek.
A virtuális szoftverkészülékként elérhető megoldás segítségével a vállalatok alkalmazottai bármilyen mobileszközről egyszerűen elküldhetik dokumentumaikat a szervezet bármelyik nyomtatójára.
„Az iPrint 2.0 volt az egyik fő előadás témája az Open Horizons Summit 2016 rendezvényen, amelyet a napokban tartottunk Budapesten, és amelyre számos informatikai szakember és üzleti döntéshozó látogatott el az európai, közel-keleti és afrikai régióból. A résztvevők szakmai előadásokon és élő bemutatókon keresztül ismerhették meg üzleti előrejelzéseinket, illetve új szoftveres megoldásainkat, így az új iPrint előnyeit is, amelyeket az első visszajelzések szerint hasznosnak találnak az érdeklődők” – foglalta össze Hargitai Zsolt, a Magyarországi Képviselet üzletfejlesztési vezetője.
Az iPrint a Novell mobilitási portfóliójának része, amely lehetővé teszi a privát és vállalati tulajdonú mobileszközök biztonságos és egyszerű használatát, valamint átfogó felügyeletét a céges infrastruktúrán belül. Az iPrint segítségével a vállalatok bármilyen Apple, Android vagy Windows rendszert futtató tabletről vagy okostelefonról nyomtathatnak a legközelebb lévő eszközre. A megoldás együttműködik az eDirectory és Active Directory címtárakkal, illetve a legelterjedtebb közösségi rendszerekkel, továbbá jól méretezhető, és bármelyik nyomtatóhoz képes bármennyi felhasználót csatlakoztatni.
A legújabb kiadás már tanúsítvánnyal rendelkezik az Apple AirPrint nyomtatási megoldásához, és egyszerűbb, egykattintásos migrációt tesz lehetővé a jövőben érkező iPrint verziókra. Az új WalkUp Printing fukció a nyomatási feladat elküldése és a nyomtatás közé egy jóváhagyást is beiktat, ezáltal rugalmasabbá és biztonságosabbá teszi a nyomtatást, és egyúttal a papírpazarlást is csökkenti.
A friss kiadás további újításokat tartalmaz az egyszerűbb használat terén, emellett naponta képes automatikus biztonsági mentést készíteni, amelyből a vállalatok szükség esetén kihagyhatnak bizonyos nyomtatókat. Az új termék továbbá támogatja a PaperCut nyomtatási elszámolási rendszert, illetve a legújabb asztali és mobil platformokat, beleértve a Windows 10, Mac OS X 10.11, Android M és iOS 9 rendszereket.
Tekintse meg az iPrintről szóló videót:
Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás
- Egy gombnyomással fordítanak a Xerox új multifunkciós berendezései
- ProXpress C30, a Samsung legújabb multifunkciós nyomtatócsaládja
- Nagyméretű képek nyomtatása kiváló minőségben
- Olcsóbb, átláthatóbb nyomtatóüzemeltetés vállalatok számára
- A Xerox segít megragadni a kulcsfontosságú piaci lehetőségeket az idei drupa kiállításon
- A Samsungé az év monokróm/multifunkciós nyomtató termékcsaládja
- 3D nyomtató központ nyílt a kisvárdai Szent László Katolikus Középiskolában
- Kreatív alkalmazások, széles választék
- A Lexmark áttörő innovációt jelentett be a leggyorsabban növekvő piaci szegmensben
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
"A politika ma már összefonódott a technológiával, social média algoritmusok diktálják a minket érő impulzusokat"
A Make Art Great Again galéria bemutatja a "Trump ima-, business és wellness-központ"-ot. Hogy miről is van szó, az kiderül a kiállítás két alkozójával - drMáriással és Weiler Péterrel - készített interjúból.
Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban
A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.
Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez
A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.
Ma este debütál a TV2 nagyszabású Hunyadi-sorozata
Március 8-án, 20 órakor indul a TV2 történelmi drámasorozata, a Hunyadi, amely Hunyadi János életét és korát mutatja be. A tízrészes széria a magyar történelem egyik legjelentősebb alakjának történetét dolgozza fel, modern technológiai megoldásokkal és nemzetközi együttműködéssel.
Lesz-e magyar Oscar? (A filmipar és a technológia)
Március 2-án a világ szeme ismét Hollywoodra szegeződik, aki akarja, akár élőben is nézheti a 2025-ös Oscar-gálát. Az idei esemény különösen izgalmas az informatikai és technológiai vonatkozások miatt, hiszen a filmipar egyre inkább a digitális világ eszközeire támaszkodik. Több jelölt is kiemelkedő technológiai megoldásokat vonultat fel, és az Akadémia már előre kihirdette azokat az innovációkat, amelyek idén technikai Oscar-díjat érdemeltek.
UPDATE: Korábbi hírünket aktualéizáltuk a Mediator sajtóanyagával, amely az esélyeket latolgatja, beleértve a magyar Oscar esélyét is.