Az ABB rendszere irányítja és látja el villamos energiával Velence innovatív védőgátrendszerét
Az ABB modern, integrált automatizálási és villamos energiaelosztási megoldást szállít az elmúlt 100 év legnagyobb közműfejlesztési projektjéhez Olaszországban.
Az ABB komplett, integrált villamos energiaelosztási és automatizálási rendszert szállít a Mo.S.E. (a Mo.S.E. egy olasz betűszó, a kísérleti elektromechanikus modul kifejezés rövidítésére szolgál) védőgátrendszerhez, amelynek feladata, hogy megakadályozza, hogy a dagály és a vihar okozta árhullám miatt a tengervíz évről évre három ponton behatoljon a Velencei lagúnába és rendszeresen elöntse Velence történelmi központját. Az ABB az automatizálási rendszer szállítására 2015-ben, míg a villamos energiaelosztási megoldásra 2016-ban kapott megbízást. A két megrendelés együttes értéke meghaladja a 38 millió dollárt.
Az ABB a Szolgáltatások és Emberek valamint a Dolgok Internetére (IoTSP) épülő innovatív megoldása több mint 50 000 készülék adatjelét fogja kezelni, és összehangolja majd a zsilipkapukból, hajózsilipekből, hullámtörőkből álló teljes árvédelmi rendszer működését, így védve meg a lagúnát az emelkedő tengerszinttől, a téli viharoktól és a tavaszi áradásoktól. A Mo.S.E. rendszeréhez 78 zsilipkapu tartozik, amelyeket a Velencei lagúna három bejáratánál, a tengerfenékre építenek. A vízzel feltöltött acélkapuk – melyek mérete 18,5x20x3,6 méter és 29,5x20x4,5 méter között változik – sűrített levegővel 30 percen belül felemelhetők, így pillanatok alatt olyan zárógátat alkotnak, amely hatékonyan ellenáll a lagúna felé tartó, a normál vízszintnél akár három méterrel is magasabb tengerárnak.
Az ABB piacvezető Symphony Plus automatizálási szoftverplatformja vezérli majd a zárókapuk emelését és süllyesztését az előre beállított paraméterek szerint, az árapály ritmusának megfelelően. Ezen felül, az ABB egy integrált villamos energiaelosztási automatizálási megoldást is szállít, amelynek segítségével úgy távvezérelhetik majd az villamos hálózatot, hogy az stabil és megbízható energiaellátást biztosítson az egész projekt számára. Az elnyert új megbízás feltételei szerint az ABB közép- és kisfeszültségű kapcsolóberendezéseket és transzformátorokat fog szállítani, melyek felügyeletét a platformkezelő rendszer biztosítja.
„A villamos energiaelosztás és az automatizálás zökkenőmentes integrálása az ABB Next Level stratégiájának is az egyik kulcsfontosságú elemét jelenti, mivel ennek segítségével biztonságos, megbízható és hatékony üzemelést biztosíthatunk a vevőink számára” – mondta Peter Terwiesch, az ABB Folyamatautomatizálás divíziójának vezetője. „Ezek az új megrendelések ismét azt példázzák, hogy az eszközök, a szolgáltatások és az emberek összekapcsolása nemcsak értéket teremt az ügyfél számára, de hozzájárul egy jobb világ megteremtéséhez is.”
Az ABB (www.abb.com) a világ vezető vállalata az energetika és az automatizálás területén. Korszerű megoldásaival lehetővé teszi a közüzemi szolgáltató, ipari, szállítmányozási és infrastruktúra-kezelő ügyfeleinek, hogy növeljék termelékenységüket, miközben csökkentik a környezeti ártalmakat. Az ABB csoport a világ közel 100 országában van jelen, és kb. 135.000 alkalmazottat foglalkoztat.
Video az ABB megoldásról:
Kapcsolódó cikkek
- Magyar startup menti meg a strandlopásoktól a világot
- Nagy sikert arattak az ABB robotjai a 2016-os Grammy-gálán
- Okos tojás
- Mobil Weekend: az IoT-től a BlackBurry-ig
- IoT: a szerszámok is okosodnak
- Összeomlik a hazai IT szektor, ha nem kapcsolunk időben
- Az ABB automatizálási technológiájával épül az Egyesült Királyság első digitális alállomása
- Új felhőszolgáltatások, fejlesztői, hatékonyság növelő megoldások a Microsofttól
- Az ABB innovatív termékei a Microsoft irodaépületében
- ABB adomány az Óbudai Egyetemnek
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ma este debütál a TV2 nagyszabású Hunyadi-sorozata
Március 8-án, 20 órakor indul a TV2 történelmi drámasorozata, a Hunyadi, amely Hunyadi János életét és korát mutatja be. A tízrészes széria a magyar történelem egyik legjelentősebb alakjának történetét dolgozza fel, modern technológiai megoldásokkal és nemzetközi együttműködéssel.
Lesz-e magyar Oscar? (A filmipar és a technológia)
Március 2-án a világ szeme ismét Hollywoodra szegeződik, aki akarja, akár élőben is nézheti a 2025-ös Oscar-gálát. Az idei esemény különösen izgalmas az informatikai és technológiai vonatkozások miatt, hiszen a filmipar egyre inkább a digitális világ eszközeire támaszkodik. Több jelölt is kiemelkedő technológiai megoldásokat vonultat fel, és az Akadémia már előre kihirdette azokat az innovációkat, amelyek idén technikai Oscar-díjat érdemeltek.
UPDATE: Korábbi hírünket aktualéizáltuk a Mediator sajtóanyagával, amely az esélyeket latolgatja, beleértve a magyar Oscar esélyét is.
Fel fog-e lépni Zámbó Jimmy saját emlékkoncertjén?
A legfrissebb információk szerint 2026-ban - Zámbó Jimmy halálának 25. évfordulója alkalmából - emlékkoncertet terveznek a Budapest Arénában. Bár konkrét részletek még nem állnak rendelkezésre a koncert programjáról, a nemzetközi példák alapján felmerül a kérdés: vajon megjelenik-e a király "személyesen" az eseményen, előad-e valamit saját hangján "eredetiben"?
Mozizás kettesben: Nyerd meg az év moziélményét!
A Cinema City azt kérdezi: Te miért szeretsz moziba járni, és kit hívnál magaddal? A legújabb kampányfilmjük bemutatja, hogy a mozilátogatók sokféleségében egy dolog biztos: mindannyian imádják a mozizást. A Valentin-napján elindult kampány egy izgalmas nyereményjátékkal várja a mozi rajongóit. Ha a résztvevők megnevezik kedvenc mozipartnerüket, lehetőséget kapnak arra, hogy egy évre szóló moziélmény-csomagot nyerjenek.
Mesterséges intelligencia komponálta a "futni mentem" plakátját
Filmrecenziókat nem nagyon szokott közölni egy infokommunikációs hírportál, de ha egy film plakátja az AI bevonásával készült, ráadásul ez épp a legsikeresebb magyar mozifilm, akkor muszáj nekünk is írni róla. Herendi Gábor 2024 novemberében bemutatott romantikus vígjátékáról van szó, ami csütörtök óta a Netflixen is látható: a "Futni mentem"-ről.