Mi történik az interneten egy perc alatt?
Nem is gondolunk bele, mi minden történhet egyetlen perc alatt. Szinte olyan gyorsan elröpül, hogy észre sem vesszük. Közben pedig világszerte számos folyamat zajlik.
Az internet az a közeg, ahol akár 7 milliárd ember egyszerre tud kapcsolódni egy helyen – már ha bírják a szerverek. Amikor például a YouTube-on nézünk vagy hallgatunk videót vagy a Google-ön keresünk valamit, nem is gondolunk bele, hányan teszik ezt meg rajtunk kívül.
Az Excalacom inforgrafikája beszédes e tekintetben. Íme a felmérésük arról, mi minden történik az interneten egy perc alatt.
Kapcsolódó cikkek
- Kik használnak mobilinternetet hazánkban?
- Az MVM NET értékesítheti hazánkban elsőként a legnagyobb európai internetforgalom-cserélő szolgáltatásait
- Deutsch Tamás: jogi garanciák lesznek az olcsóbb internetszolgáltatásra
- Nagy a várakozás itthon az elektromos autózással kapcsolatban
- Papíron a net hőskora: letölthető az Internet kalauz
- Szinglik és a csillagok
- A jó vállalkozásnak is kell az online cégér!
- A szerelmes vers nem megy ki a divatból
- Hogyan viselkednek a magyar facebookozók?
- A nők 90 százaléka szerint a net fontos a párkapcsolatban és a szexuális életben
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az online vásárlások árnyoldala
Az utóbbi években drámaian megnövekedett a bankkártyás visszaélések száma Magyarországon, különösen az online vásárlások terén. Míg a bankok gyorsan reagálnak a problémákra, a csalók egyre kifinomultabb módszereket alkalmaznak az érzékeny adatok megszerzésére és azokkal jogosulatlan tranzakciók végrehajtására. Bár a csalási technikák szinte végtelenek, kevés olyan hatékony megoldás létezik, amely sikeresen csökkentheti a visszaéléseket. A Magyar Nemzeti Bank új technológiája azonban reményt adhat.
Színhelyesség és hatékonyság egy készülékben
Az EPSON eco-solvent technológiájú széles formátumú nyomtatói jelentős fejlesztéseken mentek keresztül, melyek csúcspontja az új SC-S9100 modell. Ez a készülék letisztult, kompakt formatervezésének köszönhetően nemcsak esztétikus, hanem rendkívül praktikus is: kisebb helyet igényel, könnyebb kezelhetőséget kínál, és az érintőképernyős panel használata is egyszerűbbé vált.
Sintra AI: Az új digitális asszisztens
A mesterséges intelligencia (AI) ügynökök egyre több területen jelennek meg, céljuk pedig a mindennapi munka megkönnyítése. A Sintra AI, egy új platform, azt ígéri, hogy segít automatizálni a napi feladatokat, így csökkentve az adminisztratív terheket. De vajon érdemes belevágni?
Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban
A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.
Egyetemistáknak szóló innovációs verseny indul Magyarországon
A Magyar Innovációs Szövetség, a Nemzeti Innovációs Ügynökség, a Neumann János Számítógéptudományi Társaság és az Országos Tudományos Diákköri Tanács megállapodást kötöttek egy új, az innovációt középpontba helyező verseny, az InnOtdk megrendezéséről. A kétévente megrendezésre kerülő verseny célja, hogy az OTDK-hoz hasonló formában egyetemisták bemutathassák innovációra épülő projektjeiket.