Időtálló hitelesség: 12 288 bites kulcshosszúságú tanúsítvánnyal sikerült elektronikus aláírást végrehajtani
A T-Systems Magyarország szakértői a közelmúltban sikeres elektronikus aláírást hajtottak végre 12 288 bit kulcshosszúságú tanúsítvánnyal a Virtuális Személyazonosság kutatási projekt keretén belül.
Az eredmény mérföldkőnek számít a jövőbeli hosszú távú adatvédelmi technológiák, illetve a személyi adatok tartós védelme és a tranzakció hitelesítések szempontjából. A projektfeladat keretében a T-Systems szakemberei tesztelték azokat a felhasználó oldali alkalmazásokat is (pl. böngészők), amelyek képesek befogadni ilyen hosszúságú kulcsokat. Az előzetes várakozásokkal ellentétben nagyon sok szoftver képes már ma is ilyen hosszúságú kulcs használatára. A 12 288 bites kulcsok figyelembe véve a jelenlegi számítástechnikai bővülési trendeket is elvileg előreláthatólag több mint 100 évig (vagy a gyakorlatban is működő kvantumszámítógép kifejlesztéséig) nem lesznek feltörhetőek nyers számítási kapacitással. Összehasonlításképpen a jelenlegi rendszerekben a 2 048 bites kulcshosszúság biztonságosnak számít. A teszt során kiderült, hogy habár maga a kulcsgenerálás időigényes folyamat, de a létrehozott megerősített biztonságú kulcs használata elfogadható ügyféloldali válaszidőkkel történik. Ez különösen fontos a mobil készülékeken futó alkalmazások, tranzakciók hitelesítése esetén.
A T-Systems Magyarország Virtuális Személyazonosság kutatási projektjének célja, hogy a kialakítandó megoldásban a biometrikus azonosítás és a központi kulcstárolás összekapcsolásával tranzakciók egyszerű és megbízható hitelesítése valósuljon meg, és így a jövőben különböző kártyák nélkül, mobiltelefon segítségével lehetővé váljon a gyors és biztonságos ügyintézés személyazonosítást igénylő esetekben az Y és Z generáció számára.
Kapcsolódó cikkek
- Végleges az idei Ethical Hacking Konferencia programja
- Dell Security: biztonságos és egyszerű távoli hozzáférés vállalati adatokhoz
- Minden, amit a zsarolóprogramokról tudni kell
- A felhőt és a mobilitást biztonsággal menedzseli az EMS
- Zsarolásról, kiberkémkedésről és célzott támadásokról szólt az elmúlt év
- Az esetek 52 százalékában a humánfaktoron bukik az IT-rendszerek biztonsága
- Bombabiztos azonosítás: tudás, token és testrész
- A Check Point új applience családot mutat be
- Egyesült Államok: befolyásos törvényhozók szorgalmazzák a megoldást az Apple-ügyben
- Európai védelem a Microsoft felhőjében
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mesterséges intelligencia a marketing szolgálatában
A Microsoft adott otthont a Magyar Marketing Szövetség Marketing Döntéshozók Klubja legutóbbi rendezvényének, mely március 20-án zajlott, és a mesterséges intelligencia marketingben betöltött szerepét és lehetőségeit helyezte középpontba. A rendezvény üzenete az volt, hogy az AI nem csupán a jövő technológiája, hanem már most is olyan eszközként működik, amely jelentősen növeli a marketingmunka hatékonyságát. A Microsoft szakértői gyakorlati példákon keresztül mutatták be, hogyan integrálható az AI a marketing- és értékesítési folyamatokba, elősegítve azok optimalizálását és gyorsítva az üzleti döntéshozatalt.
2026-ra a világ legnagyobb fulfilment áruházává válik a soroksári IKEA
Egy évvel az átfogó felújítás bejelentése után a soroksári IKEA egyesíti azokat az új megoldásokat és fejlesztéseket, amelyeket a legnagyobb lakberendezési kiskereskedő már világszerte tesztelt, és 2026-ra a világ legnagyobb IKEA fulfilment áruházává válik.
Ötgenerációs munkahelyek: Hogyan segíthetik az együttműködést a különböző korosztályok?
A generációs különbségek sokak szerint feszültségekhez, széthúzáshoz és akár konfliktusokhoz is vezethetnek, különösen a munkahelyeken. De vajon elkerülhetetlen, hogy így alakuljon? Hogyan hat az innovációs nyomás a generációk közötti együttműködésre? Problémaként vagy lehetőségként kellene tekinteni a különbözőségekre? Ilyen kérdésekre keresnek választ a Bosch Podcast legújabb epizódjában, ahol Steigervald Krisztián generációkutató és Somogyi András, a Bosch cég humánerőforrásért felelős alelnöke beszélgetnek.
Az E.ON új megoldásai a jövő energiaellátásához
Az E.ON Hungária Csoport jelentős fejlesztéseket hajtott végre a Flex.ON program keretében a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten, egy három éves kutatás-fejlesztési program részeként. A projekt célja, hogy a vállalatcsoport képes legyen kielégíteni az ügyfelek növekvő energiaigényét, és lehetővé tegye a napelemes rendszerek szélesebb körű csatlakozását az áramhálózatra. Az új megoldások a helyszínekhez igazodva gyorsabbá, költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást. A 2,1 milliárd forintos fejlesztés 39%-át állami támogatás fedezi, míg 61%-át az E.ON biztosította.