Akkreditált ECDL-vizsgaközpont az Európai Bizottság Kutatási és Innovációs Főigazgatóságán
Újonnan nyitott, akkreditált vizsgaközpont segítségével fogják az Európai Bizottság mintegy 200 munkatársát képezni és vizsgáztatni az Európai Bizottság Kutatási és Innovációs Főigazgatóságán.
A képzésben részt vevők az ECDL nemzetközi standardja szerinti minősítést szerezhetnek digitális képességeikről. A Főigazgatóság él azzal a lehetőséggel, amelyet az ECDL nyújt a digitális írástudás javítása – és ezzel összefüggésben a munkahelyi hatékonyság területén.
A Kutatási és Innovációs Főigazgatóság és a nemzetközi ECDL Alapítvány közötti együttműködés segíti a munkatársakat abban, hogy gyarapítsák meglévő ismereteiket és képességeiket az ECDL világszerte ismert digitális írástudás szabványa alapján, ezáltal jobb szolgáltatást nyújtva az Európai Unió polgárainak.
Az ECDL Alapítvány vezérigazgatója, Damien O’Sullivan elmondta: a digitális kompetencia még sosem volt olyan fontos, mint az információs társadalom egyre gyorsuló fejlődésének korában, melyben egy dolgozónak képesnek kell lennie arra, hogy kevesebb erőforrás mellett is többet nyújtson. Az Európai Bizottság Kutatási és Innovációs Főigazgatósága felismerte a továbbképzés jelentőségét – és annak a fontosságát, hogy az ECDL nemzetközi szabványa szerinti bizonyítványt szerezzenek a munkatársai.
Az ECDL büszke rá, hogy az Európai Bizottság is a vizsgaközpontok hálózatához tartozik a jövőben.
Az ECDL hazai terjesztésének szakmai irányítója, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) nagy örömmel fogadta a hírt. Alföldi István, az NJSZT ügyvezető igazgatója szerint ennél jobb bizonyítéka nem is lehetne annak, hogy az ECDL folyamatos fejlődésre képes rendszerként alkalmazkodik a digitális kor kihívásaihoz: mi másért hozták volna létre az új vizsgaközpontot éppen az Európai Bizottság Kutatási és Innovációs Főigazgatóságán.
Kapcsolódó cikkek
- Versenyben a versenyzőkért
- Professzionális tehetséggondozás
- Digitálisan analfabéta a diákok többsége
- Ingyenes ECDL tananyag-csomag látássérültek részére
- Tévhit, hogy a fiatalok jól használják a digitális eszközöket
- Erdélyben is lehet magyar nyelvű ECDL vizsgát tenni
- 2014-ben közel 16 ezren indultak el a digitális írástudás elsajátítása felé
- Térítésmentes ECDL tanfolyam érzékszervi fogyatékkal élő hallgatók részére
- Ingyenes könyv az internetes biztonságról
- M2M oktatást indít a MOHAnet
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Globális tehetségek a jövő járműiparáért
A győri Széchenyi István Egyetem a magyar és nemzetközi hallgatóit is bevonja kutatási és fejlesztési tevékenységeibe, sokan közülük gyakornokként segítik a kutatásokat. Az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar angol nyelvű, projektalapú járműmérnöki alapszakára járó Zaid Mursi és Akram Al Saify Jordániából, míg Hasan Rafiul Bangladesből érkeztek Győrbe. Tanulmányaik során mindhárman a Járműhajtás Technológia Tanszéken végzett laboratóriumi kutatásokat segítik.
Digitális kompetenciák fejlesztése: A Codecool és a Corvinus Egyetem közös projektje
Sikeresen zárult a „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása – Integrált digitális kompetencia fejlesztő és felmérő, valamint munkaerő-közvetítő platform fejlesztése” című projekt (azonosító: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00067), amelyet a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatásával a Codecool és a Budapesti Corvinus Egyetem valósított meg. A 2021-ben indult kutatás-fejlesztési együttműködés célja egy olyan digitális platform létrehozása volt, amely ötvözi a digitális kompetenciák fejlesztését, munkaerő-felmérést és munkaerő-közvetítést, ezzel hatékonyabbá téve a képzési és munkaerőpiaci folyamatokat.