A Lufthansa partneri megállapodást kötött a Szilícium-völgyben
A Lufthansa Csoportot a globális startup-közösséggel összekötő Lufthansa Innovációs Központ olyan innovatív üzleti modelleket keres, amelyek jelentősen javíthatják a jövő utazási élményét. A ‘Plug and Play’ vezető szilícium-völgyi inkubátorházzal és startup befektetővel létrehozott kapcsolat révén a szervezet most még hatékonyabban dolgozhat az ígéretes startup vállalkozások felkutatásán.
Utazási és vendéglátó-ipari programján keresztül a ‘Plug and Play’ 2016-ban vállal először aktív szerepet az utazási piacon. Célja, hogy a teljes utazási értékláncban azonosítsa és támogassa az innovatív technológiákat és digitális üzleti ötleteket. Tizenkét hetes mentoring programja keretében 20-30 kiválasztott startupnak nyújt támogatást üzleti modelljük továbbfejlesztéséhez. Vállalatokkal is kapcsolatba lép lehetséges partneri együttműködések, közös projektek és befektetések megvitatása céljából. A programhoz kiterjedt hálózatot alakítottak ki startupokból és vállalati partnerekből. Utóbbiak közé tartozik a Lufthansa mellett a Carlson Wagonlit Travel, a Panasonic Avionics és Michelin Travel & Lifestyle.
„Ha valaki az utazás egészét nézi és a legjobb ügyfélmegoldásokat keresi, nyitnia kell az innovatív megoldások ökoszisztémája felé, és erős partnerként kell pozicionálnia magát. A Lufthansa innovációs központjánál épp ilyen szerep megszerzésére törekszünk. Stratégiai partnerünk, a ‘Plug and Play’ segítségével még közelebb kerülhetünk az utazási szektor nemzetközi innovációinak fellegvárához” – hangsúlyozta Sebastian Herzog, a Lufthansa Innovációs Központjának főstratégája.
Saeed Amidi, a Plug & Play Tech Center vezérigazgatója és alapítója hozzátette: „Örülünk, hogy a Lufthansa is csatlakozott utazási és vendéglátó-ipari fejlesztési programunkhoz. A programban olyan sokoldalú partnerhálózat kialakítására törekszünk, amelynek tagjaival együtt formálhatjuk az utazás jövőjét. A világ vezető légitársaságai közé tartozó Lufthansa és az innovatív utazási termékeket jól ismerő, vállalkozó szellemű Lufthansa Innovációs Központ fontos és izgalmas perspektívát nyit meg előttünk az utazási szektorban. A tapasztalatcsere és a közös munka rendkívül hasznosnak ígérkezik mindkét fél számára.”
A Plug and Play Tech Center a világ legnagyobb technológiai inkubátorháza és kockázati tőkealapja. 2006-os alapítása óta a programot a világ egészére kiterjesztették: jelenleg 24 ország vállalkozói vesznek részt benne, és jutnak hozzá a szilícium-völgyi befutáshoz szükséges forrásokhoz. Az inkubátorház egyedülálló startup-ökoszisztémát hozott létre 350 startupból és 300 vállalati partnerből. A ‘Plug and Play’ 180 vezető kockázati tőketársaság társbefektetője és partnere, több mint 365 szakmai kapcsolatépítő rendezvényt szervez évente. A Plug and Play hálózatának startupjai eddig 3,5 milliárd USA dollárnál is több fejlesztési forrást gyűjtöttek össze. Ebből a hálózatból indult el a siker útján a Dange, a Dropbox, a Lending Club, a PayPal, a SoundHound és a Zoosk is. További információ a ‘Plug and Play’ inkubátorházról: http://www.plugandplaytechcenter.com.
A klasszikus innovációs szemléletet továbbfejlesztő Lufthansa Innovációs Központ elsősorban a startupokra és az innovatív üzleti modellekre összpontosít. Összekapcsolja a Lufthansa Csoportot az utazási szektor globális startup-közösségével, és partnerkapcsolatot kezdeményez innovatív startupokkal annak érdekében, hogy új digitális megoldásokkal fejlessze tovább az utasoknak nyújtott élményt. Két példa az első ilyen megoldásokra: a repülőgépek fedélzetén nyújtott roaming hotspot (Roaming Hotspots to go) és a közösségi olvasási (Social Reading) megoldások. Az üzleti modellt megújító innovatív utazási termékek (pl. hellomissioncontrol.com, airlinecheckins.com) továbbfejlesztésére a központ esetenként külön vállalkozásokat alapít. Mindkét fejlesztési szemlélet az utasok szükségleteinek lehető legteljesebb kielégítését szolgálja.
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: Budapesten versenyez az európai startup világ krémje
- SMART 2016: nemzetközi innovációs expót rendeznek Magyarországon
- A világ első virtuális olimpiai közvetítése a Samsunggal
- SMART 2016: Már nem csak a Szilícium-völgyben érhet el sikert egy startup
- Két magyar startup a Deutsche Telekom nemzetközi innovációs versenyének zárórendezvényén
- Célegyenesben a CEE Lift Off!: 23 ország 148 startupja jelentkezett a 150.000 euróért
- Adj energiát ötletednek! ClimateLaunchpad 2016
- SMART 2016: Milyen magyar startupokra figyeljünk 2016-ban?
- Az Ingenico Group biztonságos készpénzmentes elfogadóvá változtatja a digitális reklámkijelzőt
- A Schneider Electric újabb digitális átalakulást jósol
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Csillaghullás húsvétkor: Digitális távcsövek és appok segítik az égi élményt
Húsvét vasárnap éjszakáján a Lyridák meteorraj látványos csillaghullással ajándékozza meg az égbolt szerelmeseit. A digitális technológia és az infokommunikációs eszközök segítségével az élmény még közelebb kerülhet hozzánk.
A városi autópályák hatása a személyes kapcsolatokra
Egy friss, a Budapesti Corvinus Egyetem részvételével készült nemzetközi kutatás szerint a városi autópályák átlagosan 1-16 százalékkal csökkentik a társas kapcsolatok számát azok között, akik az út két oldalán élnek.
"A politika ma már összefonódott a technológiával, social média algoritmusok diktálják a minket érő impulzusokat"
A Make Art Great Again galéria bemutatja a "Trump ima-, business és wellness-központ"-ot. Hogy miről is van szó, az kiderül a kiállítás két alkozójával - drMáriással és Weiler Péterrel - készített interjúból.
Továbbra sem tudjuk, hogy kik ölették meg Kennedyt
Donald Trump amerikai elnök ígéretéhez híven 2025. március 18-án nyilvánosságra hozta az 1963-as John F. Kennedy-merénylettel kapcsolatos, eddig titkosított dokumentumok jelentős részét. A Nemzeti Levéltár honlapján elérhetővé vált mintegy 80 000 oldalnyi anyag új részleteket tár fel Lee Harvey Oswald tevékenységéről és a merénylet körülményeiről.
Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban
A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.