Ahol a szakma és az oktatás egymásra talál
Számtalan hasznos és nemes célt szolgálhatnak a vállalatok társadalmi felelősségvállalási (CSR) programjai, az egyik vitathatatlanul legfontosabb az oktatás támogatása. Ebből esetenként, - mint azt az S&T egyik legutóbbi projektje is mutatja - maga az adományozó is közvetlenül profitálhat.
A szakemberhiány egyre nagyobb kihívások elé állítja a hazai informatikai cégeket, amelyek sokféle módon keresik rá a megoldást. Az S&T Consulting Kft. az utánpótlást néhány éve már részben a középfokú szakoktatásból frissen kikerülő tehetséges kezdők felvételével oldja meg. Egyik ilyen kezdeményezése hozott magával egy emlékezetes és mindkét félnek kölcsönösen előnyös CSR-projektet.
A történet négy évvel ezelőttre nyúlik vissza, akkor került a kőbányai BMSZC Pataky István Híradásipari és Informatikai Szakközépiskolájából az első olyan végzős diák az S&T-hez, akit Kajdy Adrienn informatika tanár készített fel. A frissen vizsgázott hallgató szakmai tudása oly mértékben megfelelt a várakozásoknak, hogy a tanácsadó cég egy évvel később onnan még három másik diákot is felvett, akik még a záróvizsga előtt csatlakoztak gyakornokként az informatikai vállalat hálózati szakértői csapatához.
Az S&T „felvételi bizottsága” újabb egy év múlva már a tanárnő új munkahelyén, a BMSZC Újpesti Két Tanítási nyelvű Műszaki Szakközépiskolája és Szakiskolája (UMSZKI) diákjai között kereste a minőségi utánpótlást. A látogatás óta három tehetséges újpesti diák építhette a karrierjét a budaörsi cégnél.
Tavaly aztán az is felvetődött, hogy mit adhatna cserébe a vállalat a minőségi szakember utánpótlásért – mondja Lenkei Árpád, az S&T szakmai igazgatója. Kiderült főként olyan hálózati eszközök hiányoztak az oktatótermekből, amelyeket a cég éppen akkor cserélt le újabbakra egyik banki ügyfelénél.
Így a leselejtezés helyett ismét hasznos célt szolgálhattak a Cisco hálózati kapcsolói, a Cisco Hálózati Akadémia tananyagát is tanító újpesti iskolában. Az eszközökkel az oktatási intézmény két tantermét szerelik fel, a munkába a nyári szakmai gyakorlat keretében a diákokat is bevonják.
„Az adományt ezen felül a HTTP Alapítvány szakmai rendezvényein is hasznosítjuk, legutóbb a jövő informatikusi tehetségeit is kutató WorldSkills 2017 budapesti válogatóversenyen tettek jó szolgálatot” – mondja Kajdy Adrienn, aki egyben a HTTP Alapítvány oktatásszervezője is.
Kapcsolódó cikkek
- Szolnokra is megérkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- 11 táblagép átadásával Rezibe érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- Hencidára érkezett a Vodafone Digitális Iskola Program
- Kódolni tanítja a lányokat a Skool és a Nokia
- A Ricoh új korszakot nyit az oktatásban
- A Huawei támogatásával fejleszti tovább infrastruktúráját a győri Széchenyi István Egyetem
- Laborkaland és Laborintus
- A SES és a SOLARKIOSK energiát és internet-hozzáférést biztosít egy jordán menekülttábor oktatási központja számára
- 3D nyomtatót minden iskolába!
- Gyakornoki programmal frissít a Lufthansa Systems Hungária
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hasznos modulok és weboldalak a tanulás szolgálatban
Az utóbbi években számos olyan applikáció és oktatási platform jelent meg, amelyek új dimenziókat nyitottak a tanulók előtt és az iskolán kívül is hatékony segítséget nyújthatnak a tanulásban.