Bolygóközi expedíció, programozott fantáziavilág várja a gyerekeket a nyári táborokban
5 tipp menő szünidei programot kereső szülőknek
Rengeteg szülőnek okoz fejtörést, milyen programokat találjon gyermekének a nyári iskolaszünet idejére. Összeállításunk segít azoknak, akik hasznos elfoglaltságot keresnek az informatika, a programozás iránt érdeklődő gyermekeiknek. Bolygóközi expedíció, programozott fantáziavilág, kalandpálya – a fiatalok nyári táborokban, játékos formában, izgalmas feladatokon keresztül tanulhatják meg a kódolás fortélyait. Egyes táborok rászoruló gyermekeket is támogatnak.
Az iskolaszünet alatt egy gyermek sem akar tanulásról hallani. De új ismereteket szerezni nemcsak tankönyvekből lehet, hanem játékosan, nyári táborokban is. Az alábbi összeállítás azoknak a szülőknek kínál különleges megoldásokat, akik szeretnék, hogy gyermekeik később is jól hasznosítható ismeretekkel gazdagodjanak a nyári táborokban, és érdeklődnek a programozás iránt.
1. Minecraft: alakítsd ki a saját világod!
A Minecraftban a gyermekek szabadon átalakíthatják a körülöttük lévő világot, egyedi szabályokat és építményeket alkotva. A játék túlmutat a kreatív építésen és túlélésen, hiszen a segítségével például elsajátíthatják a programozás alapjait, elkészítve a saját játékukat a játékon belül. A Nyári HelloWorld Minecraft táborban a házigazdák megmutatják, mindez miként lehetséges, ráadásul a globálisan is kuriózumnak számító kezdeményezéshez Magyarország egyik legnagyobb fejlesztőcége, az EPAM is csatlakozott.
Az EPAM segítségével a táborozók egy nagy nemzetközi fejlesztőcég életébe is bepillanthatnak, remélhetőleg egy életre elegendő plusz motivációval gazdagodva a programozás elsajátítása iránt. Egy különleges kihívással és értékes nyereményekkel is készülnek: a gyermekeknek a saját labirintusukat kell majd berendezniük, Command block és Lua programkódok segítségével megalkotva az akadályokat és csapdákat. Két tábor is várja az érdeklődőket, az egyik Budapesten augusztus 1. és 5. között, a másik a Balatonon, augusztus 7-től 12-ig. Az EPAM jótékonysági akciót is indított a táborhoz kapcsolódóan.
– Az EPAM azt is felajánlotta, hogy az SOS - GYERMEKFALU MAGYARORSZÁGI ALAPÍTVÁNYÁNAK 4 gyermekét ingyenesen táboroztatja a Balatonon, illetve a Burrattino Gyermekotthon négy tehetséges diákját is vendégül látja a budapesti táborban. Cégünk számára kiemelten fontos a társadalmi szerepvállalás, és a gyermekek informatikai ismereteinek gyarapítása is, öröm, hogy mindkét fontos célunkat megvalósíthatjuk a kezdeményezéssel – fogalmazott Bozsó Attila, az EPAM regionális igazgatója.
További információ: http://minecraft.pcworld.hu/
2. Robotprogramozó tábor
Két teltházas informatikai tábor, egy több ezer főt elérő robotverseny és egy 1000 gyermeket megmozgató előadássorozat már bizonyította, hogy hatalmas az érdeklődés a modern informatikai oktatás iránt. 2016 nyarán ennek megfelelően a HelloWorld magasabb fokozatba kapcsol, és két, közel egyhetes rendezvényen több mint száz diáknak testközelből megmutatja, miként lehet és érdemes tanítani az informatikát a XXI. században. A táborba a tanulás iránt legfogékonyabb 10-18 éves korosztályt várják. Július 10-15. között a 10-14 éveseket, július 17. és 22. között pedig a 14-18-as korosztályt látják vendégül a Balatonon, a Hotel Révfülöpben.
Bővebben: http://hello.pcworld.hu/
3.Skool: bolygóközi expedíció
A Skool Űrkutatási Központ kizárólag lányokból álló programozó és kutatócsoportja a nemzetközi űrügynökségeket megelőzve már idén nyáron megtervezi és lemodellezi a bolygóközi expedíciót – a nem mindennapi feladatra a Skool nyári tech tábor 13-14 éves résztvevői vállalkozhatnak. A tábor június 27. és július 8. között várja a vállalkozó kedvű lányokat. A küldetés neve: Vénusz. Tervezd meg az űrhajó útját! Készíts számítógépes programot, mely kiszámítja és megjeleníti a rakéta ideális pályáját a Földről a Vénuszra! Tervezd és építsd meg az okostelefonnal irányítható kutatórobotok prototípusát! A tájékoztatáshoz alakíts ki egy weboldalt, és helyezd el rajtuk a digitális anyagokat! – többek között ezeket a feladatokat kell megoldaniuk a lányoknak.
Részletes tájékoztatás a http://skool.org.hu/ oldalon.
4.Logiscool, saját 3D-s játékokkal
A Logiscool 20 helyszínen, köztük 6 budapesti állomáson várja a fiatalokat, hogy megmutassa: a programozás, a digitális írástudás elsajátítását új, kreatív módszerekkel is elérhetővé lehet tenni. A speciális tananyagot egyetemista oktatók adják át, inspiráló környezetben. A gyermekek elkészíthetik saját 3D-s számítógépes játékaikat, saját világokat teremthetnek, benépesítve azokat a legkülönfélébb tárgyakkal és lényekkel. Saját androidos alkalmazásokat és játékokat tervezhetnek, grafikus fejlesztői környezetben, vagy akár LEGO WeDo robotokat építhetnek és programozhatnak.
További információ: http://www.logiscool.com/#!taborok/v3z9u
5.IT Camp, kalandpályával
A Magyarország déli felén élő, az informatika iránt érdeklődő gyermekek sem maradnak izgalmas nyári program nélkül. Több szegedi informatikai céggel közösen ugyanis az EPAM nyári tábort hirdetett a térségben élő gyermekeknek. A szegedi Eco parkban minden délelőtt valamilyen játékos szakmai programot tartanak a cégek, délután pedig rengeteg kültéri programlehetőség lesz, például: kalandpálya, airsoft (táblára), kisvasutazás, és rengeteg sport. A gyerekekről animátorok fognak gondoskodni, akik felügyelik és segítik a tábori porontyokat.
Részletek a https://www.facebook.com/epamszeged/?fref=ts oldalon.
Kapcsolódó cikkek
- Egy ponttal győzte le a női különdíjast az Ericsson első egyéni c# programozó versenyének nyertese
- Új hazai IT sikerágazat a betegszimulációs technológia
- 16. Challenge24 – Orosz győzelem, a magyar kupát másodjára is a Sparrows vitte el!
- Itt az együttműködő robotok úttörőjének legújabb dobása, a Universal Robots+
- Az Epson a fenntartható jövőre fókuszál
- Már közel 300-an neveztek az EPAM szegedi jótékonysági maratonjára
- A stratégiák és akciók elfogadási szakaszába érkezett a Digitális Jólét Programja
- Szülői értekezlettel az IT-szektor népszerűsítéséért
- 3 magyar kislány ledönti az évtizedes sztereotípiákat
- Ahol a szakma és az oktatás egymásra talál
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még tisztább hangzás: jön a Music Pro a Spotifytól
A Spotify 2025-ben tervezi bevezetni a régóta várt veszteségmentes hangminőséget kínáló szolgáltatását, amely várhatóan „Music Pro” néven lesz elérhető. Ez az új csomag a meglévő Premium előfizetés kiegészítéseként jelenik meg, és havi 5–6 dolláros felárat jelenthet, így az Egyesült Államokban a teljes havi díj 16,99–17,98 dollárra emelkedhet.
Csillaghullás húsvétkor: Digitális távcsövek és appok segítik az égi élményt
Húsvét vasárnap éjszakáján a Lyridák meteorraj látványos csillaghullással ajándékozza meg az égbolt szerelmeseit. A digitális technológia és az infokommunikációs eszközök segítségével az élmény még közelebb kerülhet hozzánk.
A városi autópályák hatása a személyes kapcsolatokra
Egy friss, a Budapesti Corvinus Egyetem részvételével készült nemzetközi kutatás szerint a városi autópályák átlagosan 1-16 százalékkal csökkentik a társas kapcsolatok számát azok között, akik az út két oldalán élnek.
"A politika ma már összefonódott a technológiával, social média algoritmusok diktálják a minket érő impulzusokat"
A Make Art Great Again galéria bemutatja a "Trump ima-, business és wellness-központ"-ot. Hogy miről is van szó, az kiderül a kiállítás két alkozójával - drMáriással és Weiler Péterrel - készített interjúból.
Továbbra sem tudjuk, hogy kik ölették meg Kennedyt
Donald Trump amerikai elnök ígéretéhez híven 2025. március 18-án nyilvánosságra hozta az 1963-as John F. Kennedy-merénylettel kapcsolatos, eddig titkosított dokumentumok jelentős részét. A Nemzeti Levéltár honlapján elérhetővé vált mintegy 80 000 oldalnyi anyag új részleteket tár fel Lee Harvey Oswald tevékenységéről és a merénylet körülményeiről.