Nyomtassuk át a nyarat!
3DTech az Iskolákban
Az egyik legizgalmasabb és legdinamikusabban fejlődő modern technológiával és tudományággal, a 3D nyomtatással ismerkedhetnek meg játékos formában a zánkai Erzsébet Üdülőközpont és Táborban nyaraló gyermekek az idén nyáron. Mindezt az egyre sikeresebb 3D Tech az Iskolákban-program keretében.
A 3D nyomtatás korunk egyik legdinamikusabban fejlődő tudományága. A nyomtatók ára fokozatosan csökken és az internetről egyre nagyobb számban letölthetők ingyenes 3D modellek, így a 3D nyomtatás hamarosan a mindennapok részévé válik. A mai iskolások zöme találkozni fog jövőbeli hivatása során 3D nyomtatókkal, ezért a technológia ismerete olyan tudást jelent, amely a jövő munkaadóinak különösen fontos lesz. A 3D Tech az Iskolákban program a nyári táborokba egy igazi 3D labort helyez ki, tervező szoftverekkel, nyomtatókkal, szkennerrel, érdekes nyomtatható anyagokkal.
A CraftUnique Kft., a FreeDee Kft. és a Leopoly Kft. a 3D nyomtatás hazai főszereplői, a 3D Tech az Iskolákban program alapítói. A program célja, hogy a hazai oktatásba is beépüljön a 3D nyomtatási technológia, a gyerekek megismerjék és megtanulják használni a technológia adta lehetőségeket. A kezdeményezéshez, amely már 21 iskolát szerelt fel 3D nyomtatóval, bárki csatlakozhat: a szervezők várják azon vállalatok, magánszemélyek, szülői csoportok jelentkezését, akik megajándékoznának egy újabb iskolát a 3D nyomtatás lehetőségeivel.
A 3D Tech az Iskolákban program az Erzsébet táborokban és a Robot tábor keretein belül szervezett bemutatókon keresztül is szeretné minél több tanulóval megismertetni a 3D nyomtatást. A program részeként a gyerekek megismerkedhetnek a nyomtatás alapjaival és a Craftbot nyomtatókkal, a 3D nyomtatás iskolai alkalmazási területeivel, a legkülönbözőbb tantárgyakhoz kapcsolódó eddigi példákkal, és érdekes tárgyakkal. A bemutatókat a CraftUnique egyik alapítójának 14 éves fia, Csobolyó Tamás fogja tartani, aki a céggel együtt nőve sokrétű 3D tervezői gyakorlattal rendelkezik. Tamás a Digitális Hét keretein belül is számos előadást tartott már.
A Robot tábor diákjai számára a programot kiegészítik egy olyan programelemmel, mely során kifejezetten a robot-tervezéshez és megvalósításhoz kapcsolódó hasznos „trükköket”, eljárásokat mutatnak be, természetesen érdekes tárgyakkal „fűszerezve” a programot.
Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás
- Kisszériás gyártás 3D nyomtatással költséghatékonyan
- 3D nyomtató központ nyílt a kisvárdai Szent László Katolikus Középiskolában
- Iskolai 3D nyomtató pályázat indult
- Pár éven belül akár világhírű programozók is lehetnek a szegedi óvodások
- Sikersztori az oktatásban
- Különleges szünidei programok gyerekeknek
- A nyomatott okos eszközök új generációját alkotja meg a Xerox
- Új, digitális transzformációt segítő megoldások az SAP-tól
- Elérhető a Minecraft: Education Edition első verziója
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban
A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.
Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez
A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.
Ma este debütál a TV2 nagyszabású Hunyadi-sorozata
Március 8-án, 20 órakor indul a TV2 történelmi drámasorozata, a Hunyadi, amely Hunyadi János életét és korát mutatja be. A tízrészes széria a magyar történelem egyik legjelentősebb alakjának történetét dolgozza fel, modern technológiai megoldásokkal és nemzetközi együttműködéssel.
Lesz-e magyar Oscar? (A filmipar és a technológia)
Március 2-án a világ szeme ismét Hollywoodra szegeződik, aki akarja, akár élőben is nézheti a 2025-ös Oscar-gálát. Az idei esemény különösen izgalmas az informatikai és technológiai vonatkozások miatt, hiszen a filmipar egyre inkább a digitális világ eszközeire támaszkodik. Több jelölt is kiemelkedő technológiai megoldásokat vonultat fel, és az Akadémia már előre kihirdette azokat az innovációkat, amelyek idén technikai Oscar-díjat érdemeltek.
UPDATE: Korábbi hírünket aktualéizáltuk a Mediator sajtóanyagával, amely az esélyeket latolgatja, beleértve a magyar Oscar esélyét is.
Fel fog-e lépni Zámbó Jimmy saját emlékkoncertjén?
A legfrissebb információk szerint 2026-ban - Zámbó Jimmy halálának 25. évfordulója alkalmából - emlékkoncertet terveznek a Budapest Arénában. Bár konkrét részletek még nem állnak rendelkezésre a koncert programjáról, a nemzetközi példák alapján felmerül a kérdés: vajon megjelenik-e a király "személyesen" az eseményen, előad-e valamit saját hangján "eredetiben"?