Világsiker a magyar orvosi alkalmazás

forrás: Prím Online, 2016. július 30. 13:11

Az InSimu fejlesztői a harmadik helyezést érték el a Microsoft Imagine Cup fejlesztői világversenyének Word Citizenship kategóriájában

35 csapat között ért el harmadik helyezést a Microsoft Imagine Cup világversenyen a magyar csapat által fejlesztett InSimu Patient alkalmazás a World Citizenship kategóriában. A fejlesztés forradalmi változást hozhat az orvosi diagnosztikában, jelentősen javítva a gyógyulás esélyét.

 

Ismét büszkék lehetünk a magyar fejlesztőkre! Kiváló eredményt ért el a Microsoft Imagine Cup fejlesztői világversenyen a magyar InSimu csapat, akik még MedCases néven nyerték meg a tavasszal rendezett helyi, majd regionális döntőt. Fejlesztésüket, az InSimu Patient alkalmazást az amerikai versenyen a szakértők tudományos szempontból is forradalminak nevezték, hiszen a jövőben ezzel az alkalmazással kockázatmentesen és a jelenleginél sokkal jobb eredménnyel lehet tanítani az orvosi diagnosztikát, így javítva a betegek esélyét a helyes diagnózisra és a gyógyulásra. Az orvostanhallgatók és fiatal orvosok a virtuális valóságban, szimulált betegeken és a diagnosztikus módszerek teljes skálájának felhasználásával, emberéletek veszélyeztetése nélkül készülhetnek fel a jövőbeli klinikai hivatásukra.

 

Az alkalmazás lényege, hogy a felhasználó kap egy virtuális pácienst tünetekkel, hasonlóan a valós szituációkhoz. Az orvostanhallgatók és fiatal orvosok feladata, hogy eldöntsék, milyen vizsgálatra van szükség, mi a páciens baja. Nemcsak az számít, hogy milyen pontos a diagnózis, hanem az is, hogy mennyi pénzt és időt igényel a kezelés.

 

 

Az InSimu a World Citizenship kategóriában indult, a döntőben 12 másik, rendkívül értékes alkalmazással versenyeztek. Például egy ecuadori fejlesztéssel, ami a látó és vak emberek kommunikációját segíti, vagy egy kínai megoldással, amely a beszédkárosodások, például a dadogás kezelésében segít. De a versenytársak között volt a tuniéziai „okos kéz”, amely egy műtét nélkül használható protézis azoknak az embertársainknak, akik elvesztették egyik végtagjukat: érzékeli a beteg izommozgását és ez alapján mozog.

 

Ebben a mezőnyben érte el a kiváló eredményt az InSimu, és kapta meg a harmadik díjat. A fejlesztői világversenyen az összes kategóriában 35 csapat indult az összesen kétszázezer dollár összdíjazásért és a lehetőségért, hogy személyesen a Microsoft vezérigazgatója, Satya Nadella mentorálja a csapatot a továbbiakban. A zsűriben komoly szakemberek mellett igazi hírességek is értékelték a csapatok áldozatos munkáját. Többek között John Boyega, a Star Wars: The Force Awakens sztárja, aki csodálatát fejezte ki a fiatal programozók szenvedélyét látva. Dr. Jennifer Tang pedig az Imagine Cup a 2014-ben győztes Eyenaemia duójának tagja, aki ma már a Forbes Magazine Asia 30 under 30 toplistájáról lehet ismerős, bizonyítva, hogy az Imagine Cup és a felkészülést segítő Imagine Cup Academy során milyen értékes tudásra és képességekre tudnak szert tenni a fiatalok.

 

„Nagyon örülök ennek a sikernek, mert PhD hallgatókként és kutatókként régóta gondolkodtunk olyan innovatív lehetőségeken, amik segíthetik az egészségügyi dolgozók munkáját. Magam a rezidensképzés elején állva látom, hogy milyen nehéz feladat a diagnosztika oktatása és tanulása, és az Imagine Cup-on elért siker megerősít minket abban, hogy jó úton járunk” – mondta Dr. Tóth Gábor, a csapat tagja.

 

A világ egyik legkomolyabb, kifejezetten fiataloknak és egyetemistáknak szóló technológiai versenyét megelőzően olyan több hetes felkészítő programot szervezett a Microsoft Magyarország a jelentkezőknek, amely gyakorlati és nélkülözhetetlen kommunikációs és üzleti ismeretekkel segíti a jó ötletet megvalósítóit. Az Imagine Cup Academy egyre népszerűbb, mert nemcsak a verseny során, hanem a mindennapi üzleti életben használható tudáshoz juttatja a kreatív fiatalokat. Erre ékes bizonyíték, hogy idén 43 csapat jelentkezett, és majdnem minden ötödik jelentkező be is jutott a programba.

 

A magyar fejlesztők évről-évre kiváló eredményeket érnek el az Imagine Cup megmérettetésein. Tavaly a Mistory csapata az Imagine Cup világversenyén közönségdíjat hozott el, a városnéző túrákat saját sztori köré építő alkalmazásukra felfigyeltek a kereskedelmi és a turisztikai cégek is. A fiatalok már fizető ügyfelekkel dolgoznak együtt.

 

„Az InSimu példája is mutatja, hogy a mai informatikai környezetben a tehetség, tudás és kreativitás gyorsabban hozhat nemzetközi sikereket, legyen szó akár diákokról, akár fejlesztőcégekről. Évről évre a Microsoft Imagine Cup élvonalába jutnak a magyar csapatok, ami tehetségük megmutatása mellett a hazai gazdaság versenyképesebbé tételét is segíti. Mi az esélyegyenlőségben hiszünk a Microsoftnál, ezért is tettük minden fiatal számára elérhetővé a YouthSpark kezdeményezés keretén belül azt a több mint 50 programot, amelyek segítik őket készségeik, tudásuk fejlesztésében, hogy sikeresek legyenek a tanulmányaik során és a munkájukban egyaránt” – mondta Kiszely László, a Microsoft Magyarország platform és fejlesztési evangelista vezetője.

 

Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A városi autópályák hatása a személyes kapcsolatokra

Egy friss, a Budapesti Corvinus Egyetem részvételével készült nemzetközi kutatás szerint a városi autópályák átlagosan 1-16 százalékkal csökkentik a társas kapcsolatok számát azok között, akik az út két oldalán élnek.

2025. március 27. 21:01

"A politika ma már összefonódott a technológiával, social média algoritmusok diktálják a minket érő impulzusokat"

A Make Art Great Again galéria bemutatja a "Trump ima-, business és wellness-központ"-ot. Hogy miről is van szó, az kiderül a kiállítás két alkozójával -  drMáriással és Weiler Péterrel - készített interjúból.

 

2025. március 26. 14:28

Továbbra sem tudjuk, hogy kik ölették meg Kennedyt

Donald Trump amerikai elnök ígéretéhez híven 2025. március 18-án nyilvánosságra hozta az 1963-as John F. Kennedy-merénylettel kapcsolatos, eddig titkosított dokumentumok jelentős részét. A Nemzeti Levéltár honlapján elérhetővé vált mintegy 80 000 oldalnyi anyag új részleteket tár fel Lee Harvey Oswald tevékenységéről és a merénylet körülményeiről.

2025. március 21. 16:38

Flipperverseny és izgalmas újdonságok a budapesti Flippermúzeumban

A TWIPY Award a flipperek Oscar-díjának számít: nemcsak a gépek, hanem a flipperekkel kapcsolatos helyszínek is elnyerhetik. Az elismerést az amerikai THIS WEEK IN PINBALL magazin adja át minden évben, és idén a budapesti Flippermúzeum is esélyes volt a legjobb európai helyszín díjára. A szavazás alapján 40 európai flipperes helyszín kapott voksokat, és a Flippermúzeum a második helyen végzett, mindössze 1 százalékkal lemaradva az első helyezettől. A világhírű újlipótvárosi múzeumban továbbra is ingyenesen kipróbálhatók a gépek a belépőjegy áráért, és újdonságként egy flipperverseny is várja a látogatókat – április elsején, Bolondok Napján.

2025. március 20. 10:06

Mindent a szemnek? Több "érzékszerv" kell az önvezetéshez

A Tesla Autopilot rendszerének érzékelői körüli viták újraéledtek egy nemrégiben készült tesztvideó kapcsán, amelyben a rendszer nem tudta felismerni az útakadályokat, ami balesethez vezetett.

2025. március 18. 18:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

A Microsoft mesterséges intelligenciával gyorsítja a szoftver-frissítéseket

2025. április 16. 17:51

Adatvédelmi nap a GDE-n: Fókuszban a kiberbiztonság és a tudatosság

2025. április 15. 14:43

A Pentagon az informatikai tanácsadókon spórol

2025. április 11. 13:12

Az év legolvasottabb online tartalmai

2025. április 9. 20:39