Háztartási gépek egymás között
A dolgok internete (IoT, Internet of Things) megoldásokkal és Amazon együttműködéssel erősít az okos háztartási gépek piacán az LG
Az LG Electronics (LG) az e pillanatokban is zajló berlini IFA-n olyan továbbfejlesztett okos otthon technológiákat mutat be, melyek megváltoztatják a hétköznapi életet.
A cég új együttműködéseket kötött, hogy háztartási eszközeiből kihozza a maximumot: a legfőbb partner nem más, mint a világ legnagyobb online kereskedelmi vállalata, az Amazon. Az LG az IoT növekvő piacán most is a nyílt együttműködések, nyílt platformok és nyílt összekapcsolhatóság elveit követi.
Bevásárlás egy gombnyomással
Az Amazonnal kötött szakmai partnerség első gyümölcse egy olyan rendszer, amelyben a háztartási gépek munkáját koordináló LG SmartThinQ Hub az amerikai cég intelligens személyi asszisztens rendszerével, az Echoval kapcsolódik össze. Mostantól tehát nincs szükség mobilalkalmazásra, ha össze akarjuk hangolni az okos otthon különböző funkcióit – bátran az Echot megszemélyesítő Alexára bízhatjuk az irányítást. A SmartThinQ szenzorral felokosított mosógép arra is képes, hogy telefonon értesítsen minket, ha egy mosás véget ért, a beépített Amazon Dash szolgáltatáson keresztül pedig egyetlen gombnyomásra házhoz rendelhetjük az elfogyott mosószert.
Receptböngészés a hűtő ablakán
Az IFA-n mutatkozik be az LG InstaView Door-in-Door hűtőszekrény is, melyben egy Intel Compute Stick-el és egy Intel Atom processzorral ellátott számítógép dolgozik. A hűtőszekrény 29 colos LCD érintőkijelzője monitorként és átlátszó ablakként is használható, a Knock-On funkcióval ugyanis két kis koppintásra az üveg átlátszóvá válik, így az ajtó kinyitása nélkül is belenézhetünk a hűtőbe. Az InstaView Door-in-Door hűtőszekrény különféle hasznos alkalmazásokat is felvonultat: a képernyőn recepteket kereshetünk, zenét hallgathatunk, videókat nézhetünk, vagy akár online is vásárolhatunk.
A tanuló hűtőszekrény, ami mindent lát
Az LG SIGNATURE hűtőszekrény szenzoros technológiájának köszönhetően képes megtanulni a felhasználói szokásokat (például megjegyzi, hogy milyen gyakran nyitjuk ki az ajtót), és ehhez alkalmazkodva optimalizálja működését. A hőmérsékletet mérő szenzor érzékeli, mikor kerül meleg vagy forró étel a hűtőbe, majd ennek megfelelően akár 30%-kal gyorsabban képes visszahűteni a belső teret, mint az átlagos hűtőszekrények. A benne található 2 megapixeles, széles látószögű kamera látja a hűtő belsejének teljes tartalmát, így okos telefonunkon keresztül akár bevásárlás közben is megnézhetjük, miből van otthon hiány. Ezek után egészen biztosak lehetünk benne, hogy hazaérve, a hűtő felnyitásakor nem ér minket kellemetlen meglepetés.
A fentiek mellett néhány új IoT kiegészítő is bemutatkozik az IFA-n: köztük a SmartThinQ izzó, a SmartThinQ csatlakozó és a SmartThinQ mozgásérzékelő, melyek tökéletes összhangban működnek együtt a SmartThinkQ Hubbal és szenzoraival.
„Fontosnak tartjuk, hogy innovatív, piacvezető partnerekkel működjünk együtt, hiszen a közös újítások révén az LG okos otthon megoldásai is kényelmesebbek lesznek” — mondta Jo Seong-jon, az LG Electronics Home Appliance & Air Solutions Company elnöke. „Hiszünk abban, hogy IoT technológiánkat az együttműködésre való készség és nyitottság teszi különlegessé. Ennek révén sokkal több élményt nyújthatunk vásárlóinknak, mintha egy zárt platformot építenénk.”
Az IFA 2016 kiállításon az LG standjának (Hall 18, Messe Berlin) látogatói személyesen is kipróbálhatják a vállalat legújabb okosotthon megoldásait.
Kapcsolódó cikkek
- Az Epson az IFA 2016 kiállításon mutatta be legújabb házimozi projektorait
- Élmény a játékban és a munkában
- 450 millió ragyogó pixel
- Az ASUS az IFA 2016 kiállításon bemutatta a Zenvolutiont
- Még teljesebb 4K-élmény a Samsung új hangprojektorával
- Innováció a maximumon
- A Samsung megújítja a felhasználói élményt az IFA 2016 kiállításon
- A Huawei bemutatta új, nova okostelefon sorozatát az IFA 2016-on
- Az LG teljes körű ruhaápolási megoldásokat vonultat fel a 2016-os IFA-n
- Így válik költészetté a technológia
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Valóban néhány centin múlik a boldogság?
Kétségtelen, hogy a magasság sokak számára fontos tényező lehet a párválasztás során – gyakran már az ismerkedés elején alapelvárásként jelenik meg. A Tinder nemrég új funkcióval igyekszik kiszolgálni ezt az igényt: bevezette a magasság szerinti szűrést, igaz, csak előfizetői számára. Ami azonban náluk újdonságnak számít, az a Randivonal felhasználóinak már régóta elérhető – ráadásul teljesen ingyen. A magyar társkereső oldalon ugyanis kezdettől fogva lehetőség van magasság alapján szűrni a találatokat.
Még tisztább hangzás: jön a Music Pro a Spotifytól
A Spotify 2025-ben tervezi bevezetni a régóta várt veszteségmentes hangminőséget kínáló szolgáltatását, amely várhatóan „Music Pro” néven lesz elérhető. Ez az új csomag a meglévő Premium előfizetés kiegészítéseként jelenik meg, és havi 5–6 dolláros felárat jelenthet, így az Egyesült Államokban a teljes havi díj 16,99–17,98 dollárra emelkedhet.
Csillaghullás húsvétkor: Digitális távcsövek és appok segítik az égi élményt
Húsvét vasárnap éjszakáján a Lyridák meteorraj látványos csillaghullással ajándékozza meg az égbolt szerelmeseit. A digitális technológia és az infokommunikációs eszközök segítségével az élmény még közelebb kerülhet hozzánk.
A városi autópályák hatása a személyes kapcsolatokra
Egy friss, a Budapesti Corvinus Egyetem részvételével készült nemzetközi kutatás szerint a városi autópályák átlagosan 1-16 százalékkal csökkentik a társas kapcsolatok számát azok között, akik az út két oldalán élnek.
"A politika ma már összefonódott a technológiával, social média algoritmusok diktálják a minket érő impulzusokat"
A Make Art Great Again galéria bemutatja a "Trump ima-, business és wellness-központ"-ot. Hogy miről is van szó, az kiderül a kiállítás két alkozójával - drMáriással és Weiler Péterrel - készített interjúból.