A Microsoft tovább fejleszti a felhőkapacitásait Európában
Újabb fejlesztéseket jelentett be a Microsoft felhő hálózata kapcsán hétfőn Dublinban Satya Nadella, a vállalat vezérigazgatója és Brad Smith, a Microsoft elnöke.
A bejelentésre annak kapcsán került sor, hogy a Microsoft vezetői négynapos európai körúton vesznek részt, ahol kormányzati és vállalati vezetőkkel találkoznak. Satya Nadella emlékeztetett arra: a Microsoft az elmúlt évben több mint duplájára növelte felhőkapacitásait Európában, emellett eddig több mint 3 milliárd dollárt fektetett be ezen a területen. A vállalat tervei szerint 2017-től a Microsoft felhő megoldásai – így a Microsoft Azure, az Office 365 és a Dynamics 365 - a franciaországi adatközpontokból is elérhetővé válnak. Emellett a Microsoft tovább folytatja a bővülést más európai országokban, így például Hollandiában, Írországban, Németországban is. „Továbbra is jelentős erőforrásokat fektetünk a felhő infrastruktúra fejlesztésébe, hogy kiszolgáljuk az ügyfeleink és partnereink oldaláról mutatkozó, növekvő keresletet: egy globális, megbízható, intelligens felhő platform megfelelő eszközt jelent arra, hogy teljesítsük küldetésünket: hozzásegítsünk minden embert és szervezetet ahhoz, hogy többre legyen képes” – hangsúlyozta Satya Nadella.
A felhő megoldások gyors terjedése óriási fejlődési potenciált jelent, ugyanakkor azt is látni kell, hogy egy rendkívül összetett és kihívásokat is támasztó folyamatról van szó. A Microsoft álláspontja szerint a technológiai vállalatoknak komoly a felelősségük abban, hogy ezt az innovációs hullámot mindenki a számára legmegfelelőbb módon tudja használni. Ennek a felelősségvállalásnak a része a Microsoft által most kiadott „Cloud for Global Good” című kézikönyv, amely útmutatást nyújt ahhoz, hogyan tudunk közösen olyan felhőt építeni, amely egyszerre megbízható, felelős és befogadó. A kézikönyv 78 ajánlást fogalmaz meg 15 kategóriában, olyan kihívások kapcsán, mint a munkahelyi képzés, a közösségek biztonsága, és a környezet, rávilágítva olyan konkrét lépésekre, amelyeket a Microsoft tett meg ezek megoldása érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Eu projektekben alakítják a felhőalapú informatika jövőjét
- Németországi adatközpontokban is elérhetővé vált a felhőalapú szolgáltatás, a Microsoft Azure Germany
- Megjelent az új Acronis Backup Cloud
- A Fujitsu új szolgáltatása garantáltan a felhőbe repíti a vállalatokat
- A Samsung felvásárolta a Joyentet, a vezető nyilvános és magán felhőalapú megoldások szolgáltatóját
- A Fujitsu K5 felhőszolgáltatása lehet a kulcs a gyorsabb digitális átalakuláshoz
- Az SAP és a Microsoft együtt áll a digitális átállás élére a felhőben
- Egyre több kkv a felhőben
- Egyedülálló hiperkonvergált infrastruktúra-kínálattal erősít a Dell
- Felhős szoftver szolgáltatókat venne az S&T Hungary
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára
A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is.
A világ öt legjobb márkája között a Samsung
A Samsungot az ötödik egymást követő évben választotta a világ legjobb öt márkája közé az Interbrand. A nemzetközileg is elismert márkatanácsadó vállalat évente közzéteszi a legjobb nemzetközi márkákat tartalmazó Best Global Brands listáját. Az idei listából kiderült, a vállalat márkaértéke elérte a 100,8 milliárd dollárt, amely 10%-os növekedést jelent az előző évhez képest.
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.