Az ABB rugalmas, automatikusan települő mikrogrid megoldása nagy lökést adhat a megújuló energiaforrások használatának
A modulrendszerű mikrogrid skálázható, konténeres megoldás, amelyet könnyű szállítani, gyorsan és biztonságosan lehet telepíteni és üzembe helyezni.
Az ABB egy modulrendszerű, skálázható, „automatikusan települő” (Plug and Play) mikorgrid megoldást dobott piacra, amely a decentralizált energiatermelés rugalmas technológia iránti erősödő keresletét kívánja kielégíteni. A költséghatékony konténeres megoldás az érett és feltörekvő piaccal rendelkező országoknak egyaránt érdekes lehet, mivel alkalmazása elősegíti a megújuló energiaforrások maximális kihasználását, és ezzel párhuzamosan csökkenti a függőséget az áramtermelésben használt fosszilis üzemanyagoktól.
Az ABB modulrendszerű mikrogridje
Az ABB innovatív technológiája - a PowerStore Battery energiatároló akkumulátorrendszer, a dedikált Microgrid Plus vezérlőrendszer és a felhőalapú távoli szervizszolgáltatás segítségével - nemcsak távoli területek villamosenergia-ellátását tudja biztosítani, hanem költséghatékony szünetmentes áramforrást jelenthet a lakosságnak és az ipari vállalatoknak azokban az időszakokban, amikor a fő villamosenergia-hálózaton tervezett üzemszünet van, vagy váratlan áramkimaradás lép fel.
A mikrogrid üzemeltetéséhez szükséges összes berendezést - az ABB teljesítményátalakítóját és dedikált vezérlőrendszerét, a Microgrid Plust és az akkumulátoros tárolási rendszert konténerbe építették, aminek köszönhetően gyorsabb, könnyebb és biztonságosabb a telepítése. Az ügyfél választhatja meg a microgrid konfigurálását nap- és a szélenergia, a fő villamosenergia-hálózat energiája vagy dízel generátor által termelt energia integrálására az adott alkalmazás és a helyi viszonyok függvényében.
Az ABB kompakt kialakítású moduláris mikrogridje 4 előre tervezett változatban, az 50-től 4600 kW-ig terjedő teljesítménytartományban áll rendelkezésre a különböző ügyféligények kielégítésre. A standard, integrált funkcionalitások villamosenergia-hálózatra csatlakozó és nem csatlakozó üzemmódokat foglalnak magukba, amelyek között zökkenőmentesen történik az átváltás. A konténeres megoldást a könnyű szállíthatóság, a helyszíni gyors telepítés és üzembe helyezés szempontjainak figyelembevételével tervezték. Az üzemeltetést és a karbantartást felhőalapú távoli szervizrendszer segíti, amely jól példázza az ABB piacvezető szerepét az olyan úttörő technológiák fejlesztése és szállítása terén, amelyek a most zajló energetikai és Ipar 4.0 forradalom motorjai.
„A moduláris, egységesített, skálázható, automatikusan települő („plug-and play”) mikrogrid megoldásunk költséghatékony hozzáférést biztosít a megbízható energiaellátáshoz a távoli és a sűrűn lakott területek energetikai alkalmazásai számára egyaránt” – mondta Claudio Facchin, az ABB Energetikai Hálózatok divízió vezetője. „A megoldás jó példája annak, hogy az ABB továbbra is elkötelezett az innováció és a káros környezeti hatások csökkentése mellett, ezért a Next Level stratégiájának irányelveivel összhangban olyan megoldásokat kínál ügyfelei számára, amelyek elősegítik a megújuló energiaforrások integrálását, és csökkentik a függőséget a fosszilis energiaforrásoktól.”
Az ABB világszerte úttörő szerepet játszik, és piacvezető a mikrogrid technológia fejlesztésében és szállításában. Már több mint 30, az alkalmazások széles skáláját felölelő kiépített rendszere van, amelyek távoli közösségek, szigetek, közüzemi cégek és ipari parkok számára biztosítanak energiaellátást. Az ABB átfogó mikrogrid kínálatába szaktanácsadás, tervezés, gyártás, szállítás, telepítés, üzembe helyezés és életciklus-kezelési szervizszolgáltatás tartozik.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB meghirdette az IdeaHub innovációs pályázatot
- 25 éves Magyarországon az ABB
- A MAN az ABB gyorstöltőit választotta az e-buszok fejlesztését szolgáló K+F létesítményeihez
- Az ABB modell alapú prediktív nyoma-tékvezérlése (MPTC) hatékony védelmet biztosít a gázellátó rendszer üzemzavarai ellen
- A kedvezőtlen piaci körülmények ellenére tovább nőtt az árrés
- Az Eaton optimalizált energiaellátási megoldásokat mutat be a kisebb informatikai rendszerekhez
- Az ABB csúcstechnológiás mikrogridje látja majd el árammal a Nemzetközi Vöröskereszt afrikai logisztikai központját
- Összefog az ABB és a Microsoft az ipar digitális átalakításának ösztönzésére
- ABB: az értékteremtés következő fázisa
- Az ABB vezető vasúti technológiákat mutatott be a berlini InnoTrans szakkiállításon
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Bemutatták a legújabb Iveco modelleket Miskolcon
Az Iveco Miskolcon mutatta be először teljesen megújult haszongépjármű-palettáját, amely járművek a személyautók kényelmével és tudásával veszik fel a versenyt. Az esemény azonban nem csak a járművek újdonságaira hívta fel a figyelmet, hanem hivatalosan megnyitották a régió egyik legkomplexebb létesítményét is, amely a járművek és sofőrjeik számára egyaránt biztosít feltöltődést és professzionális kiszolgálást.
Az LG és a Mo-Sys közösen fejleszti megoldásait a virtuális produkciós stúdiók számára
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy részesedést szerzett a virtuális gyártási megoldások és a kamerarobotika piacvezető fejlesztőjeként ismert Mo-Sys Engineeringben (Mo-Sys). A stratégiai korai fázisú befektetés és partnerség bővíti az LG képességeit a virtuális gyártási és műsorszórási technológiai szegmensekben, és lehetővé teszi, hogy a vállalat kifinomult hardver- és szoftveralapú megoldások átfogóbb kínálatát nyújtsa.
Hogyan alakítják át az AI PC-k a vállalati IT-rendszereket?
A beépített mesterséges intelligencia funkciókat tartalmazó személyi számítógépek piaca elképesztően gyors ütemben nő, amivel a vállalatoknak is lépést kell tartaniuk a hatékony és sikeres működés érdekében.
Árvízkezelés: közös válságtérképet használ Csehországban a lakosság és a katasztrófavédelem
Csehországban ezekben a napokban nagyon hasonló az árvízhelyzet, mint hazánkban: van, ahol már intenzíven védekezni kell, máshol még csak készülnek a közelgő árhullámra. A helyzetre reagálva a Munipolis, a cseh önkormányzatok és lakosság közötti kommunikáció vezető, Magyarországon is jelen lévő platformja bevezetett egy új, katasztrófatérkép nevű funkciót. Ezt a lakosok és az önkormányzatok mellett a válságkezelő csapatok és a különböző vonuló szolgálatok (mentők, tűzoltók, rendőrség, katasztrófavédelem, önkéntesek, de akár a hadsereg) is folyamatosan látják és nyomon tudják követni. Az alkalmazást Magyarországon is több, az árvíz által veszélyeztetett település használja, így hazánkban is gyorsíthatja a lakosság és az önkormányzatok közötti információcserét a következő napokban.