Jelentős fejlesztések a digitális gazdaságban
Új pályázati lehetőségek nyílnak a kis- és középvállalkozások számára
Három induló pályázaton összesen 54 milliárd forintot nyerhetnek el hazai kis- és középvállalkozások digitális felzárkóztatásuk érdekében.
A magyar kkv-k nagy részénél részben finanszírozási okokra visszavezethető elmaradás mutatható ki a vállalati folyamatok digitális támogatottságában. A GINOP 3.2.2-8.2.4 vállalati informatikai pályázat („Vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések, felhőalapú online üzleti szolgáltatások terjesztésének támogatása”) 17,5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatással és 21,875 milliárd forint kedvezményes kölcsön biztosításával nagy lendületet adhat mintegy 4000 hazai vállalkozásnak.
„A hazai vállalkozások és Magyarország versenyképességének egyik alapfeltétele a digitalizáció. A vállalatirányítási rendszerek bevezetése, a vállalati termelés és a pénzügyi folyamatok digitalizálása az első és kikerülhetetlen lépcsőfok az új ipari forradalom, az IPAR 4.0 fejlesztések felé vezető úton” – mondta Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős államtitkára.
A hagyományos iparágak digitalizációjának támogatása mellett a kormány fokozott figyelmet fordít a digitális ipar, a hazai infokommunikációs kkv-k fejlesztésére is. A GINOP 3.2.4-8.2.4 („Felhőalapú (IaaS, PaaS, SaaS) vállalati szolgáltatások, IKT megoldások fejlesztésének és piaci bevezetésének támogatása”) pályázat a vállalati felhőszolgáltatások elindítását 2 milliárd forint vissza nem térítendő és 2,5 milliárd forint visszatérítendő összeggel támogatja. A GINOP 3.1.2-8.2.4 kódszámú pályázat az infokommunikációs ágazatban működő mikro-, kis- és középvállalkozások által előállított termékek és szolgáltatások nemzetközi piacra juttatásához nyújt segítséget.
„Az IKT exporttámogatást célzó pályázat megjelenése fontos lépés a Digitális Jólét Program keretében kidolgozott, a kormány által elfogadott Digitális Exportfejlesztési Stratégia (DES) végrehajtásában. A hazai IKT vállalkozások kiválóak mind a termékfejlesztésben, mind a szolgáltatásnyújtásban, azonban segíteni kell őket abban, hogy képesek legyenek azokat eredményesen értékesíteni világszerte” – mondta el Deutsch Tamás miniszterelnöki biztos.
„Fontosnak tartjuk, hogy a digitális ipar a fővároson kívül is fejlődhessen, ehhez járul hozzál a GINOP 3.1.2-8.2.4 pályázat, amely kizárólag a vidéken is működő infokommunikációs cégek projektjeit támogatja. A 4,5 milliárd forint vissza nem térítendő és 5,625 milliárd forint visszatérítendő támogatás nyújtásával legalább 200 darab IKT céget kívánunk elérni” - tette hozzá Kara Ákos.
A három megjelent pályázatra 2017 elejétől adhatók be támogatási kérelmek.
Kapcsolódó cikkek
- Több mint 12 ezer gyerekhez jutott el 2016-ban a Legyél Te is Informatikus! program
- Az edukáció revolúciója
- Átadták az idei díjakat az informatikai oktatásban élen járó egyetemi oktatóknak és középiskolai tanárcsapatoknak
- Véget ért az ország egyik legnagyobb programozó versenye, a C++ Grand Prix
- Nem vastagabb páncélszekrényekre, hanem nehezen feltörhető szoftverre van szükség
- IT szakemberek ingyenes képzése a digitális transzformáció kapcsán a Microsoftnál
- Így spórolhatna milliárdokat a magyar közigazgatás
- 25. Magyar Innovációs Nagydíj
- Agyalj a padon!
- Az ABB meghirdette az IdeaHub innovációs pályázatot
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Női példaképek a digitális gazdaságban
Harmadik alkalommal díjazták a 40 év feletti női példaképeket a digitális gazdaság területén, a pályázatot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) hirdette meg. A díjra gazdasági társaságok és különböző szervezetek jelölték azokat a női kollégáikat, akik kiemelkedő eredményeikkel és munkásságukkal hozzájárulnak a digitális gazdaság és technológia fejlődéséhez. Ezzel nemcsak az ő tevékenységüket ismerik el, hanem azt is, hogy példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára, és bemutathatják a 40 év feletti női munkavállalók értékeit és lehetőségeit. Az "Inspiráló női vezetők" kategóriában Rakó Ágnes, a KPMG tanácsadási üzletágának társvezetője nyerte el a díjat.
Új pályázati lehetőségek a televíziós műsorkészítők számára
A Médiatanács március 11-i döntésének eredményeként ismét elérhetővé válik a pályázati lehetőség a televíziós műsorkészítők számára. Az ülés során a testület egy médiaszolgáltatót bírságolt meg burkolt kereskedelmi közlemény közzététele miatt, és további eljárásokat indított médiafelügyeleti hatáskörében. Az NMHH egy külföldi társhatóságtól is kedvező választ kapott egy műsorszám korhatár-besorolásával kapcsolatos jelzésére.
Digitális fejlődés az iCentre segítségével – Pályázat általános- és középiskoláknak
Indul az iSkola pályázat, amelynek keretében egy iskolai intézmény nettó 2 000 000 forint értékben kaphat oktatási célra felhasználható termékeket és szolgáltatásokat az iCentre kínálatából.
Rekordszámú nevezés és kreatív megoldások az „Az Év Honlapja 2024” versenyén
A 2024-es „Az Év Honlapja” pályázatot rekord számú nevezés, innováció, technológiai újítások és kreativitás jellemezték. Az esemény immár 23. alkalommal emelte ki a digitális marketing legjobbjait. A Magyar Marketing Szövetség és az Internet Marketing Tagozat által szervezett versenyre összesen 329 pályázat érkezett, melyek közül a szakmai zsűri 90-et díjazott 30 kategóriában. Az „Az Év Honlapja Abszolút Díjat” idén a „Sound of Mátra” projekt nyerte el, míg az Internet Kultúra Fővárosa díjat ismét Debrecen Megyei Jogú város kapta.
Már lehet jelentkezni a Deloitte Private mentorprogramjára
Elindult a jelentkezés a 2025-ös Best Managed Companies (Kiválóan vezetett vállalatok) programra, amelyet már negyedik alkalommal hirdettek meg Magyarországon a Deloitte Private globális üzleti mentorprogramja keretében. A program célja, hogy elismerje és támogassa a hazai magántulajdonú, kiváló teljesítményt nyújtó vállalatokat.