Új felhő platformot és kiterjesztett felhőrégiókat jelentett be az Oracle
Január 17-én került megrendezésre New Yorkban az Oracle CloudWorld konferencia, amelyek keretében több megoldást is bejelentett az Oracle.
Oracle Could Platform
Az Oracle tovább bővítette felhő platform szolgáltatásait, elsősorban azoknak a vállalatok számára, akik üzletileg kritikus alkalmazásaikat szeretnék felhőbe emelni. Az Oracle Cloud Platform megoldáshoz kapcsolódóan az Oracle két újdonságot jelent be:
- Az Oracle Database Cloud Service elérhetővé vált az ún. “bare metal compute” szolgáltatáson keresztül, továbbá új virtuális megoldásokat (virtual machine - VM) számítási, terhelés megosztási és tárolási szolgáltatásokkal, amelyek egyazon kis késleltetésű és nagy teljesítményű modern IaaS platformon is elérhető.
- Az Oracle Cloud Platform további fejlesztéseként új infrastruktúra szolgáltatásokat (IaaS - Infrastructure as a Service) is bejelentett az Oracle. Az Oracle IaaS mostantól 1, 2 és 4 magos virtuális gépeket is kínál, amelyek ugyanazon a nagy teljesítményű és kis késleltetésű virtuális hálózaton (Virtual Cloud Network, VCN) futnak, mint a bare metal compute konfigurációk, és a block és object tárolók. Ezt a megoldást az Oracle kínálja elsőként az iparágban.
További részletek az angol nyelvű közleményben: https://www.oracle.com/corporate/pressrelease/expands-cloud-platform-011717.html
Az Oracle új felhőrégiókat indít el Észak-Amerikában és az EMEA régióban
Az Oracle Corporation bejelentette, hogy a következő hat hónap során három új adatközpont-csoportot hoz létre ezeken a helyszíneken: Restonban (Virginia, USA), Londonban és Törökországban. Az új adatközpont-régiókat 2017 közepén kapcsolják be az Oracle felhő-hálózatába.
Az Oracle felhő adatközpontjai ún. régiókba szerveződnek, amelyek legalább 3, nagy sávszélességű, egymástól több kilométer fizikai távolságban elhelyezett, maximálisan hibatűrő helyszínből állnak. Ez az elrendezés maximális biztonságot és elérhetőséget biztosít az ügyfelek adatai és alkalmazásai számára.
Az új helyszínekkel együtt az Oracle már 29 ilyen régióval rendelkezik világszerte, melyeknek száma így az utóbbi 24 hónapban megduplázódott
További részletek az angol nyelvű közleményben: https://www.oracle.com/corporate/pressrelease/global-region-expansion-011717.html
Kapcsolódó cikkek
- Felhőbe költöznek a HR rendszerek
- Az Ericsson új megoldásával megfelezhető a hálózatok telepítésére fordított idő
- Oracle: az ügyintézés is egyre inkább a virtuális valóságban történik
- A Netlife-ot is elérte az IoT láz
- Virtuális valóság, chatbotok és mesterséges intelligencia
- Mesterséges intelligenciát adnak a hazai HR-esek kezébe
- Dell EMC adatvédelmi kiterjesztés szoftver- és felhőalapú előnyökkel – a modern adatcentrumok számára
- A Dell EMC innovációi a digitális átalakulás jegyében
- Cisco-IDC tanulmány: egyre többen térnek át a felhőre, mégis kevesen használják ki az előnyeit
- Új, felhő-alapú üzleti modell a hálózati menedzsmentben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Dreame négy új innovációt mutatott be a berlini IFA-n
A Dreame Technology, az innovatív háztartási készülékek gyártója Berlinben, az IFA technológia kiállításon mutatta be újdonságait, köztük a saját magát megemelő robotporszívót, a 360 fokos lézeres térképező funkciót, a minden kisállatszőrrel megbirkózó dupla kefés tisztítást, valamint az automatikus vízfeltöltő rendszert.
Világszerte elismert vezetőkkel indít úttörő mesterséges intelligencia szolgáltatást az EY Magyarország
Mesterséges intelligencia (MI, AI) tanácsadói központot hoz létre EY AI Confidence elnevezéssel az EY Magyarország. A terület élén az MI területének két globálisan is kiemelkedő alakja áll: Erik Slooten vezető partner és Dr. Tilesch György vezető MI-szakértő. A bejelentett központ a hazai és a Közép-Kelet európai vállalatoknak, valamint a közszférának átfogó MI-megoldásokat szolgáltat, beleértve a stratégiaalkotást és technológiai megvalósítást is.
Átadták Magyarország leghatékonyabb piaci alapú naperőművét Szihalmon
A sikeres próbaüzemeket követően elindult és a mai napon ünnepélyes keretek között átadásra került a heves vármegyei Szihalmon hazánk legmodernebb és egyben legnagyobb termelési hatékonyságú naperőműve. A 69 MWp teljesítményű erőmű telepítési célja is rendhagyó: a Solar Markt és a Green Cloud együttműködésében megvalósult beruházás az első olyan naperőmű Magyarországon, amelyet kifejezetten azért építettek, hogy a hazai vállalatoknak biztosítson zöldáramot, ezzel segítve a karbonkibocsátásuk csökkentését célzó zöld átállásukat. Az ünnepélyes rendezvényen beszédet mondott többek között Lantos Csaba, energiaügyi miniszter és Mécs Imre, a Solar Markt Csoport elnöke, a Green Cloud alapítója, társtulajdonosa.