LG G6: mérföldkő a modern ipari formatervezésben
„A tökéletes forma és az okos funkcionalitás egyesül egy kitűnő felhasználói élményt nyújtó telefonban” — így nyilatkozott az LG e héten debütáló G6 okostelefonjáról Torsten Valeur, a világhírű dán formatervező, akinek nemrég alkalma volt közelebbről is megismerkedni az új készülékkel.
Torsten Valeur, a dán David Lewis Designers vezetője, az iF Design és a Good Design díj mellett számos egyéb iparági elismerés birtokosa, megosztotta a nyilvánossággal véleményét a napokban bemutatkozó LG G6 telefonról. Valeur szerint azzal, hogy az újdonság formavilágában a letisztult szépségre és csak a lényegre koncentrál, a készülék a kompakt egyszerűség és erő érzését sugallja. Ahogy fogalmaz, a tökéletes ipari formatervezés titka, hogy nem csak az esztétikumot tartja szem előtt, de a felhasználók szempontjait is maradéktalanul érvényesíti — akárcsak a G6, melynek minden felesleges elemet nélkülöző FullVision képernyője természetesen vonzza magára a tekintetet.
A G6 a letisztult minimalizmust képviseli, így tökéletesen simul a kezünkbe. A készülék finoman megmunkált matt felületű fémkerete szilárdságot kölcsönöz telefonnak, a hátlap pedig tökéletesen sima, még a kamera sem emelkedik ki belőle. Valeur külön kihangsúlyozta, hogy az LG G6 ergonomikus, fogása biztos, így egy kézzel is könnyen kezelhető.
„Biztos vagyok benne, hogy amikor a felhasználók kézbe veszik a telefont, megforgatják és eljátszanak vele, érezni fogják mindazt a belefektetett aprólékos munkát és odafigyelést, amit a dizájn apró részletei tükröznek” — fogalmazott a formatervező.
Kapcsolódó cikkek
- Jason Statham főszereplésével érkezik az LG első G5-reklámfilmje
- Az LG 33 díjat söpört be az MWC-n
- Továbbfejlesztett érintőceruzás okostelefon
- Az LG az MWC-n mutatja be az új, X sorozatú okostelefonokat
- Megérkezett az LG Zero okostelefon
- Az LG bemutatja a még be sem jelentett LG G5 okostelefonhoz tervezett Quick Cover tokot
- Profi videókamera az LG legújabb okostelefonja
- Az LG bemutatja a webOS platformjával működő Smart Insta-View okoshűtőt
- Az LG megkezdte az LG G5 hazai értékesítését
- Magyarországra is megérkezett az LG legújabb okostelefon modellje, az LG X screen
Mobiltelefon-készülék ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mobiltelefonok második élete: A Magyar Telekom újrahasznosítási megoldásai
A Magyar Telekom kutatása szerint a magyar háztartásokban átlagosan 1,7 darab, összesen mintegy 2,7 millió használaton kívüli mobiltelefon található, amelyek leginkább a fiókok mélyén rejtőznek. Az aktívan használt mobilkészülékek átlagos kora 2,8 év, és ezek 11%-a már korábban használt vagy felújított állapotban került jelenlegi tulajdonosaikhoz. A Recommerce, egy mobiltelefonok körforgását támogató európai cég adatai szerint a magyarok 41%-a nyitott arra, hogy megbízható forrásból származó felújított készüléket vásároljon. A Telekom a körforgásos gazdaság elveit követve lehetőséget biztosít arra, hogy a régi, használhatatlan készülékeket újrahasznosítás céljából leadják, a működőképeseket értékesítsék, illetve felújított készülékeket vásároljanak.
Merész új dizájn és AI-alapú fejlesztések a Samsung One UI 7-be
A Samsung hivatalosan bejelentette, hogy április 7-én elindul a One UI 7 bevezetése. Az új szoftverfrissítés modern, merész dizájnt kínál, amely a felhasználói élmény még személyesebbé és jobban irányíthatóvá tételét célozza meg. A One UI 7 egy mesterséges intelligencián alapuló felhasználói felületet vezet be, amely lehetővé teszi a Galaxy eszközökkel való természetesebb interakciókat. A frissítést először a Galaxy S24 széria, valamint a Galaxy Z Fold6 és Z Flip6 modellek kapják meg, majd fokozatosan elérhetővé válik más Galaxy okostelefonokon és táblagépeken is.
Új érintés nélküli fizetési megoldás magyar kereskedőknek
A Global Payments bevezette a Tap to Pay funkciót Magyarországon, amely lehetővé teszi a helyi kereskedők számára, hogy iPhone készüléken keresztül, a GP tom alkalmazás segítségével egyszerűen és biztonságosan fogadjanak el érintés nélküli fizetéseket.