Otthoni munkát a női programozóknak!
Miközben a hazai IT szektorból egy kisvárosnyi munkavállaló hiányzik, az informatikai vállalatoknál különösen alacsony a női dolgozók száma. A PROGmasters friss kutatásából kiderül, hogy részmunkaidős és otthon végezhető megbízásokkal több nő számára lehetne vonzóbbá tenni az informatikai állásokat.
A magas fizetésnél fontosabb a hosszú távú, biztos munkalehetőség a programozói pálya iránt érdeklődők számára – derült ki a PROGmasters 2017 tavaszán végzett, nem reprezentatív kutatásából. A 3 hónapos intenzív szoftverfejlesztő képzésekre specializálódott vállalat azt vizsgálta a tanfolyamra jelentkezők körében, hogy mi motiválja a leendő programozókat a karrierválasztásnál.
„Az érdekes, szakmailag kihívást jelentő feladatok és a továbbképzési lehetőségek voltak a legfontosabbak a válaszadóinknak” – mondta Filep Szabolcs, a PROGmasters egyik alapítója és mentora. Hozzátette: a csapatmunka lehetősége nem motiválja túlságosan a programozói karrier iránt érdeklődőket. „A részmunkaidő, illetve az otthoni munka lehetősége ugyanakkor az átlagosnál fontosabb a nők és a diplomások számára – ha tehát egy vállalat e demográfiai csoportokból szeretne toborozni, érdemes nagyobb hangsúlyt fektetnie a rugalmas munkavégzés támogatására” – magyarázta a szakember.
Hasznos, ha nő is van a fejlesztői csapatban
A nőnap alkalmából a PROGmasters a női programozók megítélését és karrierépítéssel kapcsolatos várakozásait is vizsgálta a kutatásában. Érdekesség, hogy míg a férfiak többsége csak két évvel az elhelyezkedés után várja az előléptetést, addig a legtöbb női válaszadó már egy év után jobb pozícióra számít.
A válaszadók többsége egyetértett abban, hogy hasznos, ha egy fejlesztői csapatban nők is dolgoznak. Számos folyamatnál ugyanis előnyt jelent, hogy a nők másképp gondolkodnak, és pozitívan hatnak a csapatdinamikára is. A női és férfi programozók megítélésében ugyanakkor csak minimális eltéréseket tárt fel a kérdőíves vizsgálat – mindkét nem képviselőit hasonlóan kreatívnak és pontosnak tartják a megkérdezettek.
„A válaszadóink többsége – nemtől függetlenül – úgy gondolta, hogy a női programozók szorgalmasabbak és jobban betartják a határidőket, míg csapatvezetőként inkább a férfiak teljesítenek jól. Ugyanakkor azt nem sikerült eldönteni, hogy ki dolgozik hatékonyabban, ha egyszerre több feladatot kap: a férfiak és a nők is magukat tartják jobbnak a multitaskingban” – ismertette a részleteket Filep Szabolcs.
A PROGmaster teljes csapata
Kapcsolódó cikkek
- Egyre fontosabbak a partneri minősítések az IT-szektorban
- Újabb magyar gázpiaci exportsiker Horvátországban
- Így lesz programozó a mentős, a zenész, a közgazdász
- Pesszimisták a HR-esek, mégis igyekeznek mindent megtenni az informatikai munkaerőhiány kezeléséért
- Átálláskeresők figyelmébe: 7 tanács Windows 10 migrációhoz
- Digitális téma: minden tanárnak, minden órán
- Elavult vállalatokat vezetnek a magyarok
- Átalakulóban az informatika oktatás
- Előrejelzések 2017-re: kreatív munkaállomások, IoT-igazgatók és önjavító jövő
- Digitalizáció a kis- és középvállalkozásoknál – január 31-étől pályázhatnak a hazai cégek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Tengerjáró hajózás: Luxusélmény elérhető áron
Néhány éve még csak a luxus szinonimájaként gondoltunk a tengerjárós nyaralásokra, ma viszont az egyik legnépszerűbb utazási formává nőtték ki magukat. Aki egyszer kipróbálja ezt a különleges utazási módot, gyakran újra visszatér. Nem véletlenül: a tengeri hajózás sokkal gyorsabban fejlődik, mint más turisztikai szegmensek, és az előrejelzések szerint 2025-ben minden korábbi évnél többen vágnak bele egy ilyen kalandba.
Amikor a jövő megérkezik: autonóm drónok a csomagszállítás szolgálatában
Ha csomagszállító drónokra gondolunk, sokak lelki szemei előtt futurisztikus képek jelennek meg: lebegő szerkezetek hozzák a megrendelt terméket egyenesen a kertkapuhoz vagy az erkélyre. A valóság azonban ennél jóval árnyaltabb. A legnagyobb kihívás az, hogy ezek az eszközök önállóan, biztonságosan és megbízhatóan tudjanak tájékozódni a gyakran kiszámíthatatlan városi környezetben.
Így nyílik ki a világ a Széchenyi hallgatói előtt
Közel harminc hallgató vett részt a Széchenyi István Egyetemről azon az ötnapos nemzetközi tanulmányúton, amely során bevonatolási, szerszámgyártási és méréstechnikai technológiákkal ismerkedhettek meg Csehországban. A Pannónia Ösztöndíjprogram által támogatott képzés nagy sikert aratott a nemzetközi ipari partnerek körében is, ezért a Járműgyártás és Technológia Tanszék már a program folytatását tervezi.
A jövő egészségfigyelése a csuklón és az ujjbegyen: itt a HUAWEI új TruSense fejlesztése
A Huawei egészség- és fitnesztechnológiai ökoszisztémája új mérföldkőhöz érkezett: a vállalat legújabb innovációja, a HUAWEI TruSense System most egy elosztott szuperérzékelő modullal bővül. Ez a fejlesztés a 2024-ben bevezetett rendszer lehetőségeit bővíti, új távlatokat nyitva a tudományosan megalapozott, átfogó egészségmonitorozás terén.
Már LG okostévéken is elérhető az Xbox alkalmazás
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy a várva várt Xbox alkalmazás mostantól elérhető számos LG okostévén, így a játékosok közvetlenül nagyképernyős készülékeiken streamelhetik kedvenc Xbox játékaikat. A funkció több mint 25 országban* – köztük Magyarországon is – elérhető, és lehetővé teszi, hogy a felhasználók felhőn keresztül hozzáférjenek a legújabb indie címekhez, valamint a népszerű AAA játékokhoz.