A Fujitsu rendkívül biztonságos biometrikus azonosítómegoldást vezet be Active Directory környezetekhez
A Fujitsu ma jelentette be új biometrikus azonosító megoldása, a PalmSecure ID Login bevezetését, amellyel a szervezetek védhetik hálózataikat az illetéktelen hozzáféréssel szemben, és egyben a hackertámadások és a személyazonosító-lopás kockázatát is mérsékelhetik.
A PalmSecure ID Login a vállalat Microsoft Active Directory-alapú hálózati környezetébe integrálja a Fujitsu rendkívül biztonságos tenyérvéna-alapú azonosítási technológiáját. Ezzel fokozza az IT-biztonságot, és megkönnyíti a felhasználók számára, hogy rendszeresen megújítandó, bonyolult jelszavak nélkül jelentkezzenek be rendszerükbe.
A PC-re való bejelentkezéshez vagy a belső rendszerhozzáférés engedélyezéséhez a PalmSecure ID Login felhasználóknak csupán el kell húzniuk kezüket az érintésmentes tényérvéna-olvasó felett – amely több Fujitsu LIFEBOOK noteszgépnél és STYLISTIC 2-in-1 táblagépnél már az alapkiépítés része, vagy különálló USB-csatlakozós eszközként szerezhető be. A regisztrált felhasználók bármilyen eszközről bejelentkezhetnek a céges hálózatra, mivel az ID Login az összes hozzáférési adatot, köztük a biometrikus adatokat is központilag kezelő és tároló Microsoft Active Directoryhoz csatlakozik.
Az egyedülálló Fujitsu PalmSecure technológia rögzíti a tenyér oxigénben szegény vért szállító ereinek infravörös képét. A technológia ötvözi egymással az érintésmentes technológia és a biometrikus biztonság kényelmét. A felhasználók számára a rendszer használata kényelmesebb és gyorsabb, mint a jelszó beírása – a személyazonosság ellenőrzés általában egy másodpercen belül megtörténik. Minden tenyérvéna-mintázat egyedi, és a személy egész életén át változatlan marad. Mivel ez esetben nincs szükség jelszóváltoztatásra, a PalmSecure ID Logint használó szervezetek a helpdesk-hívások leggyakoribb okaként szolgáló jelszómódosítási kérések számában is csökkenésre számíthatnak.
„A jelszavakat elfelejtik, elvesztik vagy ellopják, ami komoly sérülékenységet jelent bármely szervezet biztonsági rendszerében. Ha a jelszavakat tenyérvéna-alapú biometrikus azonosító technológiával váltják ki, csökken az ellopott vagy nem biztonságos jelszavakkal való visszaélés, és szélsőséges esetben a katasztrofális hackertámadások, a személyazonosság-lopás és a nagyszabású adatlopás kockázata. A SmartCarddal vagy a nehezen megjegyezhető jelszavakkal ellentétben ilyenkor az azonosító adatok elfelejtésének veszélye sem áll fenn, hiszen azok mindig a tenyérben maradnak” – nyilatkozta Thomas Bengs, a Fujitsu igazgatója és biometrikus technológiáért felelős EMEIA-régióbeli vezetője.
A Fujitsu PalmSecure-t már jelenleg is alkalmazzák kormányzati szervezeteknél, adatközpontokban, egészségügyi szolgáltatóknál, repülőtereken és bankokban a kritikus helyszínekre való belépés, a munkaidő-nyilvántartás, a webhozzáférés, a hálózati és mobilalkalmazás-bejelentkezés szabályozására. A technológia „élőben”, valós időben működik, és védett a hamisítás ellen, mivel az azonosítás részeként a rendszer azt is ellenőrzi, hogy folyik-e vér az erekben.
A PalmSecure ID Login a Fujitsu tenyérvéna-technológiára épülő, bővülő megoldásportfóliájának új tagja – a tenyérvéna-technológiát azonosítókártyával ötvöző PalmSecure ID Match kétfaktoros hitelesítési megoldás és a meglévő fizikai biztonsági rendszereket biometrikus képességekkel kiegészítő PalmSecure ID Access mellett.
Ár és piaci bevezetés
A Fujitsu PalmSecure ID Login 2017 júniusától rendelhető az EMEIA-régióban, majd később Óceániában és Amerikában is. A Fujitsu PalmSecure ID Login közvetlenül a Fujitsutól és partnereitől vásárolható meg, földrajzi régiótól függő áron.
Kapcsolódó cikkek
- A legújabb PRIMEFLEX a kulcs a jövőbiztos IT-infrastruktúra gyors bevezetéséhez
- Dobogós helyen Magyarország 4G mobilhálózata
- A Fujitsu ETERNUS All-Flash tárolója felgyorsítja a digitalizációt
- A Telekom 5G-s hálózatot épít Zalaegerszegen
- A Fujitsu optimalizálja az SAP-környezeteket a digitális világ követelményei szerint
- A Fujitsu új AI-alapú mélytanulási technológiája új megvilágításba helyezi a társadalom valós problémáit
- A Zyxel bemutatta új AC szabványú hozzáférési pontját
- A Fujitsu ügyfeleit már robotok szolgálják ki
- A digitális átalakulás nyugtalanítja a pénzügyi szektor vezetőit
- A Zyxel bemutatta új, kis- és középvállalkozások számára kifejlesztett VPN tűzfal portfolióját
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Árvízkezelés: közös válságtérképet használ Csehországban a lakosság és a katasztrófavédelem
Csehországban ezekben a napokban nagyon hasonló az árvízhelyzet, mint hazánkban: van, ahol már intenzíven védekezni kell, máshol még csak készülnek a közelgő árhullámra. A helyzetre reagálva a Munipolis, a cseh önkormányzatok és lakosság közötti kommunikáció vezető, Magyarországon is jelen lévő platformja bevezetett egy új, katasztrófatérkép nevű funkciót. Ezt a lakosok és az önkormányzatok mellett a válságkezelő csapatok és a különböző vonuló szolgálatok (mentők, tűzoltók, rendőrség, katasztrófavédelem, önkéntesek, de akár a hadsereg) is folyamatosan látják és nyomon tudják követni. Az alkalmazást Magyarországon is több, az árvíz által veszélyeztetett település használja, így hazánkban is gyorsíthatja a lakosság és az önkormányzatok közötti információcserét a következő napokban.