Virtuális valóság headset segíti a UPS sofőrök képzését
A UPS a közeljövőben olyan képzést indít, melynek során sofőrjeit virtuális valóság (VR) headset segítségével tanítja meg az úton előforduló veszélyhelyzetek észlelésére és azonosítására. A technológia valósághűen szimulálja a forgalomban való vezetés élményét, így téve még befogadhatóbbá a képzési anyagot.
A cég szeptemberben indítja el VR tréningjét kilenc amerikai UPS Integrad képzési központjában. A VR technológia sofőroktatás során történő felhasználása a UPS azon törekvését tükrözi, hogy a legújabb és legjobb műszaki megoldásokat felhasználva védje meg úton lévő alkalmazottait és a közösségeket, amiket azok kiszolgálnak.
A UPS IT szakértői dolgozták ki azokat az oktatási modulokat, melyeket a felhasználók a HTC Vive VR headseteken látnak és hallanak. Az oktatásban résztvevőknek hangosan kell az úton fellelhető esetleges kockázatokat, a gyalogosokat, a parkoló autókat és a szembejövő forgalmat azonosítaniuk. A headseten észlelhető 360 fokos látvány a legapróbb részletekig valósághű.
“A virtuális valóság óriási technológiai lehetőség a biztonsági képzés terén,” - mondta el Juan Perez, a UPS technológiai vezetője. “A VR olyan valóságosnak tűnő utcaképet teremt, mely még a legfiatalabb sofőrjeinket is lenyűgözi, akik pedig számítógépes játékokban már találkozhattak a technológiával.”
A VR modulok a UPS Integrad központokban eddig alkalmazott érintőképernyős eszközöket váltják az útbiztonsági képzés terén. A VR tréninget egyelőre csak a UPS kisteherautók sofőrjeinek oktatásában alkalmazza a cég, de vizsgálják a VR vagy akár a kiterjesztett valóság (AR) felhasználását a kamionok vezetőinek és egyéb alkalmazottak képzésében is.
A UPS jelenleg nyolc Integrad létesítményt üzemeltet az Egyesült Államokban és kettőt Európában. A cég az USA-ban az idén nyitja meg a következő, kilencedik központját.
A UPS Integrad központok gyakorlatias módon tanítják meg a kézbesítő járművek vezetését és a kézbesítés folyamatát a sofőröknek. A képzésben résztvevők egyebek mellett egy modellezett városban vezetnek egy valódi UPS kisteherautót szimulált utcákkal, kézbesítési pontokkal és kézbesítési címekkel.
A UPS Integrad és a létesítményekben alkalmazott legújabb technológiák a cég vállalati biztonságtechnikai kultúráját támogatják. A UPS Circle of Honor elnevezésű elit csoportja – melynek tagjai legalább 25 éve balesetmentesen vezettek (ti. elkerülhető balesetek nélkül) – jelenleg több mint 9.000 tagot számlál.
Az első Integrad központ 2007-ben nyitotta meg kapuit a Maryland állambeli Landover városában. A központokban végzett képzés minden esetben egy még intenzívebb, valódi közúti tréninget előz meg. 2007 óta közel 9.000 sofőr kapott Integrad oktatást.
Kapcsolódó cikkek
- Virtuális valóság funkcióval felszerelt rendszer tesztelésébe kezd az Air France
- Az ABB elektromos gyorstöltő állomást szállít a Lidl számára
- A HP új portfóliója forradalmasítja a VR piacot
- Az e-kereskedelem felborítja az ipari disztribúció megszokott rendszerét
- Gazdagabb interaktív kínálattal nyit meg a Gateway To Space űrkiállítás
- AI-jaj, ez itt és most a robotok őskora!
- Csúcskategóriás Mio autós eszközök hölgyeknek is
- Fidelity: Mit kezd a biztosítási piac az önvezető autókkal?
- Az ABB villámtöltő-technológiát szállít az Egyesült Királyság első elektromos buszaihoz
- A Continental útviszony felismerő rendszerrel növeli a közlekedés biztonságát
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális megoldásokkal csökkenthető a tűzesetek kockázata
Az elmúlt hónapokban több jelentős tűzeset is történt Magyarországon, köztük a visegrádi hoteltűz, vagy a Miskolctapolcai Barlangfürdőben keletkezett incidens, mely komoly károkat okozott. Ezek a tragédiák ismét ráirányították a figyelmet a tűzvédelmi rendszerek fontosságára, illetve arra, hogy elengedhetetlen ezeknek az eszközöknek a rendszeres karbantartása és ellenőrzése.
Drónos növényvédelem, robottal forgatott pezsgő, karbonmentesség: újít a Törley
Az energiafelhasználásának felét megújuló forrásból biztosítja, 2030-ra felére, 2040-re pedig nullára csökkenti a CO2-kibocsátását tervei szerint a pezsgőpincészet. A termesztés és gyártás során alkalmazott innovatív fejlesztések a hatékonyságot és a fenntarthatóságot is szolgálják, csakúgy, mint a természettel való kölcsönösen előnyös együttműködés.
Újgenerációs módszer segíti az érettségizők és nyelvvizsgázók felkészülését
Indul az őszi érettségi vizsgák és a nyelvvizsgák ideje, fontos, hogy a felkészülésben az érintett generáció igényeihez igazodjon a tananyag. Ebben nyújt segítséget a diákok és tanáraik számára is a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul (IFM).
Fenntartható jövőért elismerésben részesült a természetbarát napelempark fejlesztője
A BCSDH nyolcadik alkalommal hirdette meg a Fenntartható jövőért díjat, amellyel a rendszerszintű változások érdekében végzett kiemelkedő vállalati és vezetői teljesítményeket ismeri el. Idén a Biodiverzitás megőrzése és helyreállítása kategóriában a SolServices Kft. újgenerációs napelempark koncepciója lett az egyik fődíjas. A koncepció mentén megvalósított Lumen Park Szolnok nem csak Magyarországon, de az egész világon is az első természetbarát napelempark.