Egyre több elektromos töltő lesz az országban

forrás: Prím Online, 2017. november 21. 17:49

Az Okos Jövő Innovációs Klaszter novemberi klubestjén az elektromobilitás kapta a főszerepet. A klubesten dr. Ugron Gáspár, az e-Mobi Elektromobilitás Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója adott elő a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudomány Egyetem Egyesült Innovációs és Tudásközpontjában.

Az elektromobilitás hazai helyzete és lehetőségei címet viselő előadásában dr. Ugron Gáspár sorra vette az elektromobilitás hazai elterjedésének főbb korlátait, majd felvázolta azok elhárítását célzó kormányzati intézkedéseket, melyhez kapcsolódóan részletesen bemutatta az e-Mobi tevékenyégét is.

 

Az ügyvezető elmondta, az e-Mobi az elektromos gépjármű töltő infrastruktúra kialakításában kiemelkedő szerepet tölt be, valamint közreműködik az elektromos kormányzati flotta kiépítésében is. A Társaság 2017-ben célként tűzte ki többek között az elektromos autókkal közlekedők számára az országos átjárhatóság biztosításának megkezdését, aminek érdekében több mint 300 elektromos töltőállomás telepítését kezdte meg megyei jogú városokban, idegenforgalmi desztinációkban, kormányhivataloknál, az országos főutak mentén, illetve Budapesten. Dr. Ugron Gáspár kiemelte, az e-Mobi szakmai támogatást is nyújt a Nemzetgazdasági Minisztérium önkormányzati töltőtelepítését célzó pályázatain nyertes önkormányzatoknak.

 

Ezt követően tájékoztatott a Társaság elektromos kormányzati flotta kiépítésében való operatív feladatairól, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium e-gépjármű vásárlást 1,5 millió forinttal támogató pályázatának lebonyolítói megbízatásáról. Zárásként áttekintést adott az e-Mobi szemléletformáló és edukációs küldetéséről az elektromobilitás hazai népszerűsítésében, illetve a magyarországi elektromobilitás piacmodell és jogszabályi keretrendszer megalkotásában való közreműködéséről.

 

Az Okos Jövő Innovációs Klaszter szakmai rendezvényén novemberben több mint félszázan, köztük az iparág megahatározó hazai képviselői vettek részt. A Klaszter havonta rendezi meg szakmai klubestjét, ahol az iránymutató előadások mellett interaktív kerekasztalbeszélgetéseken is részt vehetnek az érdeklődők. 

Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Lassul a lendület, de tovább nő a világ legnagyobb cégeinek értéke

A PwC legfrissebb „Global Top 100 companies by market capitalisation” jelentése szerint 2025. március 31-ig bezárólag a világ 100 legnagyobb vállalatának összesített piaci értéke 7%-kal, azaz 2,8 billió amerikai dollárral gyarapodott. Bár ez jelentős növekedés, jóval elmarad a 2024-es év 27%-os (8,3 billió USD) ugrásától. Az új rekordszinttel immár öt egymást követő évben folytatódott a növekedés, az összetett éves növekedési ütem (CAGR) 15%-ra tehető. A bővülés fő mozgatórugója idén is az Egyesült Államok volt, megelőzve Kínát és Szaúd-Arábiát.

2025. június 12. 11:40

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Új szakértő irányítja a Yettel digitális fejlesztéseit

2025. június 12. 16:42

Diákötletek, amelyek jobbá tehetik a világot

2025. június 7. 13:55

Ők formálják a jövőt – díjazták a legtehetségesebb középiskolás innovátorokat

2025. június 1. 14:25

AI Summit Budapest 2025: Nobel-díjas kutató nyitja meg a konferenciát

2025. május 27. 16:35