Feltörték az Ubert! Veszélyben az adataink?

forrás: Prím Online, 2017. november 22. 16:34

Az Uber meghekkelése és a felhasználói adatok ilyen nagymértékű érintettsége – 57 millió felhasználót, valamint járművezetőt érint a behatolás világszerte – rávilágít az átláthatóság és az elszámoltathatóság fontosságára a vállalkozásoknál. 

Az utóbbi években számos olyan jogsértő visszaélésről hallhattunk, amely létrehívta a felhasználói adatok védelmének szabályozását, azaz a GDPR-t (General Data Protection Regulation – Általános Adatvédelmi Szabályozás), ami jövő év májusában lép hatályba. Remélhetőleg ez egyrészt hatékonyan ösztönzi a vállalatokat, hogy gondoskodjanak ügyfeleik szenzitív adatainak biztonságáról, másrészt a jogsértések időben történő kezeléséről. 

 

 

Kép forrása: https://www.kaspersky.com/blog/

 

Az ügyfelek óriási bizalomról tesznek tanúbizonyságot, amikor egy vállalkozás számára elérhetővé teszik privát adataikat. Azonban, ha ilyen behatolás történik, az nemcsak pénzügyi veszteséget, hanem hatalmas reputációs károkat is okoz a cégeknek. 

 

„Az Uber reakciója a támadásra felelőtlen, hiszen veszélyes precedenst teremt azzal, hogy fizet a bűnözőknek, mivel ez más kiberbűnözői csoportokat is ösztönözhet hasonló tevékenységekre. A GDPR bírság éves díjának növelése csak további bűncselekményeket idézhet elő, hiszen a vállalatok megpróbálják eltussolni a rendszer-feltöréseket, a bírság kifizetésének elkerülése érdekében.” – nyilatkozta David Emm, a Kaspersky Lab vezető biztonsági kutatója. 

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megújult fizetési felülettel erősíti tovább pozícióját az online fizetési piacon a Barion

2024. augusztus 25. 15:34

Indul az Azonnali Fizetési Rendszer 2.0

2024. augusztus 14. 10:27

Már több, mint 1,2 milliót lopnak el egy-egy család számlájáról a csalók

2024. augusztus 13. 12:03

Hogyan védhetjük ki a gyakori Booking.com átveréseket?

2024. augusztus 7. 10:33