A Schneider Electric újévi fogadalma: megújuló energia minden szinten
Az új év kezdete sokunknak a megújulásról szól, és ennek kivitelezéséhez általában különféle fogadalmakat teszünk. A Schneider Electricnél sincs ez másképp: nemrégiben tett „fogadalma” szerint a társaság villamosenergia-igényeit 12 éven belül 100 százalékban megújuló forrásokból fogja ellátni. A cég ezenkívül azt is vállalta, hogy rendszeresen beszámol energiahatékonyságának fejlesztéséről, hogy ezzel is jó példaként szolgálhasson más szervezetek számára.
A vállalat határozott álláspontja, hogy a megújuló energiákra való átálláshoz előbb az energiarendszer optimalizálására van szükség. A mostani kötelezettségvállalás egy újabb lépés abba az irányba, hogy a Schneider Electric 2030-ra elérje a szén-dioxid-semleges működést. Ezekkel a célkitűzésekkel összhangban a cég úgy döntött, hogy csatlakozik a The Climate Group két nemzetközi együttműködési kezdeményezéséhez is, amelyek az éghajlatváltozás elleni gyors fellépést szorgalmazzák, jelentős piaci szereplőket tömörítve:
- RE100: célja, hogy a résztvevők 2030-ra 100 százalékban (köztes célként pedig 2020-ra 80 százalékban) átálljanak a megújuló villamosenergia használatára.
- EP100: célja, hogy a résztvevők 2030-ig a 2005-ös referenciaértékekhez képest megduplázzák energiahatékonyságukat.
A Schneider Electric az energetikai kihívásokkal összhangban minden területen elősegíti az energiahatékony működést az otthonoktól, épületektől és városoktól kezdve a gyártáson át a félreeső területeken élő közösségekig. Új ígéretei teljesítéséhez és a fenntartható energiahatékonyság megvalósításához a társaság saját műszaki megoldásait (EcoStruxure Power, EcoStruxure Grid) alkalmazza. Ezekkel a megoldásokkal a vállalatcsoport az elmúlt évtizedben háromévente 10 százalékkal tudta csökkenteni saját energiafogyasztását.
Az új vállalások több mint 1000 fogyasztási helyet érintenek szerte a világon, köztük 200 üzemet is, ahol a társaság a megújuló energiaforrások széles palettáját beveti, többek között nap-, szél-, geotermikus és biomasszából nyert energiát is.
Annak érdekében, hogy 2030-ra teljesen, köztes célként pedig 2020-ra 80 százalékban képes legyen átállni a megújuló villamosenergia használatára, a Schneider Electric három fronton lép fel:
- Helyi projektek a vállalat létesítményeiben: a Schneider Electric egyes létesítményeiben már korábban is elindított olyan kezdeményezéseket, amelyek a megújuló energia használatát szorgalmazzák. Tetőkollektorokat építettek ki például a vadodarai (India) és bangpooi (Thaiföld) gyáregységekben, a vállalat központi irodájában, a franciaországi The Hive-ban pedig geotermikus és tetőkollektoros energetikai rendszert alakítottak ki. A vállalat 2030-as célkitűzéseit részben hasonló helyi megújulóenergia-projektekkel tervezi teljesíteni, amelyekkel követendő példát mutathat az ilyen lehetőségeket mérlegelő, egyéb szervezetek számára.
- Beszerzés külső forrásokból, hosszú lejáratú villamosenergia-értékesítési szerződéseken keresztül: A megújulóenergia-termelőkkel kötött, hosszú lejáratú (12–20 évre szóló) beszállítói szerződések révén a Schneider Electric előre tervezhető áron juthat tiszta energiához, a termelők pedig biztosíthatják az új szél-, nap- és egyéb megújulóenergia-projektjeik finanszírozását.
- EAC és zöld tarifák: Az EAC (energetikai tanúsítvány) egy szabadpiaci eszköz, amely igazolja, hogy az adott megawattórányi megújuló villamosenergia zöld energiaforrásból származik. A Schneider Electric a tanúsítványok révén rugalmasan és gyorsan tudja biztosítani, illetve nyomon követni a megújuló villamosenergiát.
A Schneider Electric két évvel ezelőtt, a Párizsban megrendezett COP21 klímaváltozási ENSZ-konferencián 10 fenntarthatósági vállalást jelentett be. Mindezek mellett a vállalat 2030-as szén-dioxid-semlegességi céljai érdekében nemrégiben az alábbi új kezdeményezéseket indította el:
- Climate Leadership Council: 2017 elején a Schneider Electric más résztvevőkkel együttműködésben megalapította a Climate Leadership Council tanácsot. A szervezet célja egy olyan új éghajlatváltozás-megelőzési megoldás támogatása, amely a fejlődést és a környezetvédelmet egyaránt támogatja.
- Global Footprint Network: 2017 nyarán a Schneider Electric partneri megállapodást írt alá a Global Footprint Network nemzetközi nonprofit szervezettel, hogy elősegítse egy olyan fenntartható jövő megvalósítását, ahol mindenkinek lehetősége van használni a bolygó nyújtotta forrásokat.
- EcoStruxure: A Schneider Electric 2016 novemberében vezette be IoT-kompatibilis, könnyen telepíthető, nyílt architektúráját, az EcoStruxure-t, amely hat szakterületen kínál teljes körű megoldást négy végfelhasználói piac számára, beleértve az épületrendszereket, az adatközpontokat, az ipart és a hálózati infrastruktúrákat.
- Livelihoods szénalap: A Schneider Electric a Crédit Agricole, a Danone, a Firmenich, az Hermès, a Michelin, az SAP és a Voyageurs du Monde társaságában létrehozott egy új társadalmi hatást célzó befektetési alapot, amelynek célja 2 millió ember életminőségének javítása és akár 25 millió tonna szén-dioxid kibocsátásának megelőzése 20 éves időtávon.
Kapcsolódó cikkek
- Egy magyar techcég megszűnteti a megújuló energiák időjárásfüggőségből fakadó kockázatát
- Bővíti partnerségi kapcsolatát a VELUX Cégcsoport és a Schneider Electric
- 4+1 tipp, hogy ne hozzon csődöt az áramszünet
- 100%-ban megújuló energiával működik a Vodafone európai hálózata
- Új vezető a Schneider Electric gyöngyösi gyárában
- Hadat üzent a CO2-kibocsátásnak a Schneider Electric
- 100%-ban megújuló energiaforrásokat használ európai telephelyein a Bridgestone
- Beszáll a Föld Órája akcióba a Schneider Electric
- A világ legelismertebb vállalatai között a Schneider Electric
- Megvan a legfenntarthatóbban működő cégek toplistája
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Itt az ideje, hogy tisztán lássák az érintett vállalatvezetők az SAP S/4HANA átállást
Ügyfelek és partnerek bevonásával készített kutatást az SAP Hungary az SAP S/4HANA átállás magyarországi helyzetéről, tanulságairól, várakozásairól, hogy felhívja a figyelmet a korábbi vállalatirányítási rendszerek támogatásának 2027 végén lejáró határidejére.
ABB innovatív töltési megoldások és hazai tervek az Elektromos Járművek Nemzetközi Világnapján
Szeptember 9. immár ötödik éve az Elektromos Járművek Nemzetközi Világnapja, amelyet 2020-ban az ABB kezdeményezett. Idén a világnap alkalmából Márgus Norbert, az ABB Digitális & E-Mobilitás üzletág fejlesztési specialistája volt a Villanyautosok.hu heti podcastjának, a Villanyórának a vendége.