Kovács Győző kalandozásai Informatikában
Az idén 50 éves Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) időszaki kiállítással emlékezik meg legendás egykori főtitkáráról, Kovács Győzőről, aki február 27-én lenne 85 éves.
A tudományos népszerűsítésben elévülhetetlen érdemeket szerzett, színes egyéniségű tudós – az első magyar elektronikus számítógép, az M-3 egyik építője - életművét, páratlan nemzetközi kapcsolatrendszerét a családja által rendelkezésre bocsátott személyes tárgyak és dokumentumok, kiállításon először látható emlékek révén ismerhetjük meg.
A tárlaton a világ egyik legjelentősebb informatikai kiállítása, a Jövő múltja (NJSZT Informatika Történeti Kiállítása) műtárgyállományából is látható fontos tárgy. E gyűjtemény alapjait nem kis részben épp Kovács Győzőnek köszönhetjük.
A kiállítás helye: Zipernowsky Tudományok és Művészetek Háza, 1113 Budapest Bartók Béla út 33.
A megnyitó időpontja: 2018. február 19., 18 óra
A kiállítást megnyitja: Alföldi István, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság ügyvezető igazgatója
A tárlat két hónapig ingyenesen látogatható a Zipernowsky Ház nyitva tartási idejében.
Kapcsolódó cikkek
- Nekem 8(bit) – új helyszínen a legendás retrógépek tárlata
- Négy magyar cég állít ki januárban a Las Vegas-i CES-en
- Jánosi Marcell táblaavató
- Izmos Smart City felhozatallal jön a 2018-as CES
- Közös oktatási projektet valósít meg a PTE és az NJSZT
- Félelem és Védelem – konferencia az IT biztonságról
- Biztonságtudatosság újratöltve
- Jobbkormánnyal a világ körül – Ikarus 489 Polaris a Mobilitási hétvégén
- Örülj a változatosnak! – új tanév, új kihívások
- Philips monitorok az IFA 2017 kiállításon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális egészség új szintre emelve
A Samsung Electronics Magyarország, a világ legnagyobb okostelefon- és fogyasztói elektronikai gyártójának hazai képviselője, stratégiai együttműködésre lép a Doktor24-gyel, Magyarország egyik vezető egészségügyi szolgáltatójával. Az együttműködés célja a magyarok egészségének és jóllétének javítása olyan digitális funkciók és személyre szabott orvosi szolgáltatások kombinációja révén, amelyek célzottan a metabolikus szindróma megelőzésére és kezelésére irányulnak.
NMHH-kutatás: a gyakori tiktokozás ronthatja az álhírfelismerési készségeinket
Minél gyakrabban tiktokozik valaki, annál kevésbé képes felismerni az álhíreket – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmánya, amely kérdőíves felmérések és interjúk alapján vizsgálta a 13–25 év közötti fiatalok TikTok-tartalmak általi befolyásolhatóságát, valamint képességüket a kritikus gondolkodásra és az álhírek felismerésére a közösségi médiában.
Az Artec 3D bemutatja két legújabb 3D szkennerét
Az Artec 3D bemutatta első, markerekre támaszkodó kézi lézerszkennerét, az Artec Pointot, amellyel egyértelmű célja jobban betörni az ipari metrológia területére. Ezzel egyidőben a markerek nélkül dolgozó 3D szkenner portfóliója is frissült a Spider kézi szkennerek legújabb, ultramagas felbontású generációjával, az Artec Spider II-vel.
Itt az ideje, hogy tisztán lássák az érintett vállalatvezetők az SAP S/4HANA átállást
Ügyfelek és partnerek bevonásával készített kutatást az SAP Hungary az SAP S/4HANA átállás magyarországi helyzetéről, tanulságairól, várakozásairól, hogy felhívja a figyelmet a korábbi vállalatirányítási rendszerek támogatásának 2027 végén lejáró határidejére.
Ma indul a Sakkolimpia: a magyar férfiválogatott kapitánya civilben is kamatoztatja sakktudását
A sakk számos olyan készséget fejleszt, amelyek a pénzügyi világban is kamatoztathatók. E szinergia kiváló példája Ács Péter sakknagymester, korábbi olimpiai ezüstérmes és magyar bajnok sakkozó, a budapesti Sakkolimpiára készülő magyar férfiválogatott kapitánya, aki civilben a világ egyik vezető pénzintézeténél, a Morgan Stanley budapesti irodájában dolgozik kockázatelemzőként. Munkája során számos párhuzamot fedezett már fel a sakk és a globális pénzügyi folyamatok kockázatelemzésben zajló munka között.