Költséghatékony belső szállítmányozás
Komolyan növekszik itthon is a kereslet az együttműködő robotok iránt. Nem meglepő tehát, hogy bővíti hazai hálózatát az együttműködő mobil robotok piacvezetője is, a dán Mobile Industrial Robots (MiR). Új partnere a B&O Engineering Kft., amely több évtizedes szakértelemmel a háta mögött nyújt segítséget ipari automatizálásban a hazai cégeknek. A B&O Engineering Kft. így a MiR megoldások első magyar forgalmazójának, a RONIX-AUTOMATIKA Kft.-nek nyomába lép.
Kollaboratív robotokra specializálódtak
A tavalyi évben fennállásának 10. évét ünneplő B&O Engineering Kft. ügyvezetője, Borsos Balázs úgy véli, hogy komoly lehetőségek rejlenek a mobil robotokban, és a jövőben meghatározó szerepet fognak betölteni a vállalatok intralogisztikai folyamataiban is. Bátran bízhatunk a szavában, hiszen az általa sikeresen vezetett vállalat otthonosan mozog a legmodernebb, ipari automatizálásra fókuszáló megoldásokban; robottechnikára, kollaboratív robotokra specializálódtak, komplett gyártósorok tervezésében is részt vesznek. Szakértelmüket mi sem bizonyítja jobban, mint hogy árbevételük a tavalyi évben elérte a 1,2 milliárd forintot, és olyan partnerekkel dolgoznak együtt, mint a Denso, az Audi Hungária Zrt. vagy a Flex. Most a Mobile Industrial Robots mellett tették le a voksukat.
Kevesen ismerik fel egyelőre a lehetőséget, pedig nagy bennük a potenciál
Magyarországon - méretéhez képest – sok robot eladás történik, a megrendelések jellemzően nagy, multinacionális vállalatoktól érkeznek. Általánosságban azonban a vállalatok gondolkodásmódján van még mit javítani, kevesen ismerik fel egyelőre a lehetőséget, amit a robottechnológia a versenyképesség növeléséért tehet. „Magyarországon égető probléma például a munkaerőhiány, főleg a multinacionális vállalatoknál, ahol ennek következtében fennakadás mutatkozhat a termelésben. Ebben nyújthatnak megoldást az együttműködő mobil robotok. A hazai nagyvállalatok már felfedezték a bennük rejlő lehetőséget, és előszeretettel ruháznak be robotokba, nagy mennyiségben.” – mondta Borsos Balázs.
Míg a robot kiváltja a kis hozzáadott értékű munkát, addig a dolgozók más szinteken, értékteremtő folyamatokban vehetnek részt. A MiR robotok segíthetnek a logisztika során, a gyártásban és más robotoknak is mobilitást adhatnak, például robotkaroknak, amelyek a MiR robotokra szerelhetőek. A lehetőségek tárháza azonban végtelen. A dán robotgyártó vállalat termékei az emberek közvetlen közelében képesek dolgozni, mindenféle biztonsági intézkedés nélkül, így nagymértékben optimalizálják a termelési területen zajló szállítmányozást. A MiR robotok emellett rendkívül felhasználóbarátok: kevesebb, mint egy nap alatt telepíthetőek, valamint az intuitív interfésznek köszönhetően a programozási tapasztalattal nem rendelkező alkalmazottak is tudják őket programozni.
A MiR autonóm robotjai a fejlett mobil robotok új generációját jelentik, amelyek gyors megtérülést eredményeznek a befektető számára, gyakran kevesebb, mint egy év alatt. A forgalmazókon keresztül a vállalatok élő bemutatót kérhetnek, sőt a MiR robotokat akár saját telephelyükön is tesztelhetik, a megrendelést követően pedig mindössze négy hét alatt leszállítják nekik a terméket. Innen pedig már az üzembe helyezés nem tart tovább egy napnál.
A B&O Engineering Kft. idei célkitűzése, hogy megsokszorozza a MiR robotok eladásait, és minél több nagyvállalatnak juttassa el az innovatív technológiát. „A B&O Engineering a hazai robotika egyik éllovasa az együttműködő robotokat illetően. Az ipari automatizálás terén, számos iparági szegmensben szerzett tapasztalatokat, ennek köszönhetően döntöttünk úgy, hogy forgalmazónak nevezzük ki őket. Erős és ügyfélközpontú szervezetet építettek fel, amelynek komáromi székhelye könnyen elérhető, így téve őket ideális üzleti partnerré mind a Mobile Industrial Robots, mind a végfelhasználók számára.” – mondta Jesper Sonne Thimsen, a Mobile Industrial Robots kelet-európai régiójának értékesítési vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- A gépi tanulás lesz a legfontosabb technológia az internet indulása óta
- Mobil robotok a jövő gyárának központjában
- Lego robotokat programoznak a Funside School tanulói
- Fogjon kezet egy UR robottal az Ipar Napjain!
- Nincs többé várakoztató zene az ügyfélszolgálatoknál?
- Az ABB és a The Economist Automatizálási Felkészültségi Indexet vezet be
- A Fujitsu „pay-as-you-go” szolgáltatása egyszerűsíti a robotizált folyamatautomatizációt
- Fedezze fel a belső szállítmányozás új lehetőségeit az Ipar Napjain!
- A Teradyne felvásárolja a MiR-t, az együttműködő autonóm mobil ipari robotok piacvezetőjét
- Ember és robot együtt dolgozik a Fujitsu és a KUKA közös projektjében
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felhasználói visszajelzések formálják az új MÁV+ appot
Egy héttel ezelőtt, 1500 tesztelő részvételével indult el a MÁV-csoport új mobilalkalmazásának bétatesztje. Az informatikai szakemberek folyamatosan feldolgozzák a beérkező visszajelzéseket, hogy a jövő heti hivatalos bevezetésre a tesztelők által jelzett kisebb hibák már kiküszöbölésre kerüljenek.
Cápák között Győrben
Balogh Péter – vagy ahogy sokan ismerik, Balogh Petya – startupper, angyalbefektető, mentor és a Cápák között című tévéműsor egyik cápája, a Széchenyi István Egyetem Spinoff Extra programjának vendége volt. Az előadó nemcsak saját életútját osztotta meg, hanem értékes tanácsokkal is ellátta azokat a fiatalokat, akik vállalkozás indításán gondolkodnak.
Zöld energia az európai gyógyszeripar és egészségügyi ágazat számára
A Schneider Electric Energize programjának keretében egy négy céget tömörítő vásárlói csoport 10 évre szóló megállapodást kötött évi 245 GWh megújuló energiaforrásból származó áram beszerzésére. A program „Sustainability Business” üzletága a tárgyalások során tanácsadóként segítette a szerződést aláíró cégeket.
AI forradalom a pénzügyi szektorban is
A mesterséges intelligencia (AI) forradalmának egyik legnagyobb haszonélvezői várhatóan a pénzintézetek és pénzügyi szolgáltatók lesznek, amennyiben nem áldozzák fel a fogyasztói és felhasználói bizalmat a gyors eredmények érdekében. Az innováció és a bizalom fenntartását célzó uniós szabályozás 2026. augusztusáig fokozatosan lép életbe. A közelmúltban a KPMG Magyarország magyar és nemzetközi szakértői, valamint ügyfélkörük képviselői üzleti beszélgetést tartottak a témában.