Meghosszabbított nevezési határidővel várja az innovatív ötleteket a Microsoft
A vállalat idén az Azure technológiát használó csapatok jelentkezését várja, akik minden eddiginél jelentősebb szakmai támogatást kapnak: egy nyolchetes, intenzív webinar sorozat és egy négy alkalmas kommunikációs és idegennyelvi képzés mellett a vállalat diáknagykövetei, a Microsoft Student Partnerek technológiai konzultációi is segítik a jelentkezőket. A felkészülési időszakban szó lesz többek között arról, hogyan építsék fel ötletük üzleti modelljét, hogyan tarthatnak lebilincselő előadást a szakmai zsűrinek, mindemellett pedig közelről megismerkedhetnek az olyan forradalmi technológiákkal is, mint a kevert valóság vagy a big data.
A legjobb magyar ötletet bemutató csapat tagjai 9000 dollár értékű felhőhozzáférést kapnak a Microsoft Magyarországtól, valamint képviselhetik hazánkat a kelet-közép-európai régiós döntőben. Ott diadalmaskodva projektjüket az Egyesült Államokban tartott nemzetközi döntőn mutathatják be, ahol a 85 ezer dollár értékű főnyeremény mellett nem mástól, mint Satya Nadellától kaphatnak személyes mentorációt.
A regisztráció március 2. éjfélig él a Microsoft Imagine Cup weboldalon, a jelentkezési űrlap és a kérdőív együttes kitöltésével.
Kapcsolódó cikkek
- Régiós webinar sorozat segíti a hazai Imagine Cup jelentkezőket
- Egy utazási startup nyerte a Women Startup Competition első elődöntőjét Prágában
- A magyar vállalatok harmada még nem is hallott a GDPR-ról
- Tízből kilenc magyarra veszély leselkedik az interneten
- Magyar ötleteket is vár a Microsoft
- Megvannak Magyarország legjobb IT szakemberei
- Londonban mutatkozik be az oktatás jövője
- A Microsoft elsőszámú felhőguruja tanította a jövő fejlesztőit
- Pénzesőt zúdít a mesterséges intelligenciát fejlesztőkre a Microsoft
- Látássérült emberek életét könnyítő magyar app jutott ki a Microsoft világversenyére
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az LG és a Mo-Sys közösen fejleszti megoldásait a virtuális produkciós stúdiók számára
Az LG Electronics (LG) bejelentette, hogy részesedést szerzett a virtuális gyártási megoldások és a kamerarobotika piacvezető fejlesztőjeként ismert Mo-Sys Engineeringben (Mo-Sys). A stratégiai korai fázisú befektetés és partnerség bővíti az LG képességeit a virtuális gyártási és műsorszórási technológiai szegmensekben, és lehetővé teszi, hogy a vállalat kifinomult hardver- és szoftveralapú megoldások átfogóbb kínálatát nyújtsa.
Hogyan alakítják át az AI PC-k a vállalati IT-rendszereket?
A beépített mesterséges intelligencia funkciókat tartalmazó személyi számítógépek piaca elképesztően gyors ütemben nő, amivel a vállalatoknak is lépést kell tartaniuk a hatékony és sikeres működés érdekében.
Korlátlan internetet ad a Yettel az árvízhelyzet miatt
A Yettel az árvíz elleni védekezést segítve úgy döntött, hogy öt napra ingyenes korlátlan adatkeretet biztosít ügyfelei számára.
Árvízkezelés: közös válságtérképet használ Csehországban a lakosság és a katasztrófavédelem
Csehországban ezekben a napokban nagyon hasonló az árvízhelyzet, mint hazánkban: van, ahol már intenzíven védekezni kell, máshol még csak készülnek a közelgő árhullámra. A helyzetre reagálva a Munipolis, a cseh önkormányzatok és lakosság közötti kommunikáció vezető, Magyarországon is jelen lévő platformja bevezetett egy új, katasztrófatérkép nevű funkciót. Ezt a lakosok és az önkormányzatok mellett a válságkezelő csapatok és a különböző vonuló szolgálatok (mentők, tűzoltók, rendőrség, katasztrófavédelem, önkéntesek, de akár a hadsereg) is folyamatosan látják és nyomon tudják követni. Az alkalmazást Magyarországon is több, az árvíz által veszélyeztetett település használja, így hazánkban is gyorsíthatja a lakosság és az önkormányzatok közötti információcserét a következő napokban.
Véglegessé vált a Kulcs-Soft cégformaváltása
A rendkívüli közgyűlés határozata értelmében néhány hónapon belül zártkörű részvénytársaságként folytatja működését a Kulcs-Soft.