Szakmai támogatási program a magyar tudás itthon tartásáért

forrás: Prím Online, 2018. június 23. 08:36

A tudásalapú technológiai ágazatokban növekvő értéket képvisel az újabb generációk képzése, az utánpótlás biztosítása. A telematika vezető magyar tulajdonú vállalata, az i-Cell Kft. most olyan támogatási programot indít el, amellyel hosszú távon erősíti az utánpótlás lehetőségeit, illetve a legifjabb generációkat szakmai és munkaerőpiaci helyzetbe hozza. 

A magyar technológiai vállalatok multinacionális cégekkel versengenek a piacon; ez az állítás ma már kiemelten igaz az „agyakért” folytatott küzdelem területére. A magyar vállalatoknak a versenyképes munkaadói brand felépítése érdekében vonzó karrierképet, a szakmai fejlődés ívét kell nyújtaniuk a fiatalok számára. Az idén húsz éves i-Cell Kft. most induló támogatási programjával a kályhánál kezdi a legifjabbak motiválását: az idei évben pártfogásába veszi a több szakmai díjat is elnyert kisvárdai Szent László Katolikus Gimnázium Robotika szakkörét, ahol olyan fiatal és tehetséges informatikus palánták nevelése és képzése folyik, akik az elmúlt évek során már európai szinten is bizonyítottak. A vállalat törekszik az innovatív szemlélettel rendelkező ifjúság ambícióinak megfelelő támogatást és fejlődési lehetőséget biztosítani mind a gimnáziumi tanulmányaik során, mind a munkaerőpiacra történő belépésüket követően.

 

„Az együttműködés azzal kezdődött, hogy 2018 tavaszán a gimnázium szakköre egy szerencsétlen tűzeset következtében közel 3 millió forintos kárt szenvedett, ami teljesen ellehetetlenítette a működést. Az i-Cell ebben a helyzetben a szakmai munka folytatásához szükséges pénzügyi támogatást nyújtott, de ezen túl természetesen hosszú távú partnerségben gondolkozunk és jelenleg egy közös szakmai ösztöndíjprogram megteremtésén dolgozunk, aminek elnyerésével az anyagi támogatás mellett saját fejlesztői táborunkhoz is csatlakozhatnak a diákok.” – mondta Farkas Károly, az i-Cell Kft. operatív igazgatója.

 

Az i-Cell Kft. életében kiemelkedően fontos a tehetséggondozási programok kialakítása és az ambiciózus, fiatal szakemberek felkarolása, aminek ékes bizonyítéka a több mint három éves szakmai kapcsolat a budapesti Schönherz Iskolaszövetkezettel, valamint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karával. A szakmai együttműködésnek köszönhetően a mérnökhallgatók már az első évben részt vehetnek egy célzott gyakornoki programban, aminek keretein belül nem csak megismerkedhetnek egy hazai KKV működésével, de szakmai inputot és támogatást kapnak, gyakorlati tudást szerezhetnek, az egyetem befejezése után pedig biztos és stabil állás várja őket egy gyorsan fejlődő középvállalkozásnál.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Mesterséges intelligencia a marketing szolgálatában

A Microsoft adott otthont a Magyar Marketing Szövetség Marketing Döntéshozók Klubja legutóbbi rendezvényének, mely március 20-án zajlott, és a mesterséges intelligencia marketingben betöltött szerepét és lehetőségeit helyezte középpontba. A rendezvény üzenete az volt, hogy az AI nem csupán a jövő technológiája, hanem már most is olyan eszközként működik, amely jelentősen növeli a marketingmunka hatékonyságát. A Microsoft szakértői gyakorlati példákon keresztül mutatták be, hogyan integrálható az AI a marketing- és értékesítési folyamatokba, elősegítve azok optimalizálását és gyorsítva az üzleti döntéshozatalt.

2025. március 25. 16:13

2026-ra a világ legnagyobb fulfilment áruházává válik a soroksári IKEA

Egy évvel az átfogó felújítás bejelentése után a soroksári IKEA egyesíti azokat az új megoldásokat és fejlesztéseket, amelyeket a legnagyobb lakberendezési kiskereskedő már világszerte tesztelt, és 2026-ra a világ legnagyobb IKEA fulfilment áruházává válik. 

2025. március 25. 15:45

Ötgenerációs munkahelyek: Hogyan segíthetik az együttműködést a különböző korosztályok?

A generációs különbségek sokak szerint feszültségekhez, széthúzáshoz és akár konfliktusokhoz is vezethetnek, különösen a munkahelyeken. De vajon elkerülhetetlen, hogy így alakuljon? Hogyan hat az innovációs nyomás a generációk közötti együttműködésre? Problémaként vagy lehetőségként kellene tekinteni a különbözőségekre? Ilyen kérdésekre keresnek választ a Bosch Podcast legújabb epizódjában, ahol Steigervald Krisztián generációkutató és Somogyi András, a Bosch cég humánerőforrásért felelős alelnöke beszélgetnek.

2025. március 25. 14:41

Az E.ON új megoldásai a jövő energiaellátásához

Az E.ON Hungária Csoport jelentős fejlesztéseket hajtott végre a Flex.ON program keretében a Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten, egy három éves kutatás-fejlesztési program részeként. A projekt célja, hogy a vállalatcsoport képes legyen kielégíteni az ügyfelek növekvő energiaigényét, és lehetővé tegye a napelemes rendszerek szélesebb körű csatlakozását az áramhálózatra. Az új megoldások a helyszínekhez igazodva gyorsabbá, költséghatékonyabbá és rugalmasabbá teszik az energiaellátást. A 2,1 milliárd forintos fejlesztés 39%-át állami támogatás fedezi, míg 61%-át az E.ON biztosította.

2025. március 25. 09:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Virtuális valóság az autonóm járművek fejlesztésében

2025. március 25. 17:52

Továbbra sem tudjuk, hogy kik ölették meg Kennedyt

2025. március 21. 16:38

iPhone 17 Air: A legvékonyabb iPhone a láthatáron

2025. március 18. 13:29

„Az Ön eszköze veszélyben van, össze fog omlani” – 8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

2025. március 13. 09:55