Együttműködik a Panasonic és a Vodafone
A Panasonic Corporation és a Vodafone bejelentette együttműködését egy kísérleti projekt keretében, amely a keskenysávú IoT (Narrowband-IoT - NB-IoT), egy kis teljesítményű és nagy hatótávolságú (Low-Power Wide-Area - LPWA) vezeték nélküli technológia felhasználásával kívánja működtetni az IoT-t támogató otthoni okoseszközöket.
A két vállalat a vizsgálatokat NB-IoT-képes háztartási eszközökkel kívánja kezdeni, és az első üzem a tervek szerint Frankfurtban indul idén ősszel.
A világ egyre jobban összekapcsolttá válik, és az Internet of Things (IoT) is kezd fontos szerepet játszani ebben. Az IoT legígéretesebb felhasználási területei olyan vezeték nélküli csatlakozást igényelnek, amely akár a föld alatt lévő készülékekkel is képes kapcsolatot létesíteni vagy hosszú üzemidőt tud nyújtani akkumulátoros tápellátással is.
Az NB-IoT az az iparági szabvány, amelyre egyre jobban felfigyeltek több szektorban is, mert alkalmas a nagy hatótávolságú és kis teljesítményű kommunikációra. A Vodafone pedig már nyújt is ilyen szolgáltatást. Az NB-IoT segítségével hálózatba kapcsolt otthoni okoseszközökkel a felhasználók felhőszolgáltatásokhoz csatlakozhatnak a mobilhálózat segítségével, plug-and-play megoldásokkal.
A közös projekt első tesztjein az alacsony sávszélesség funkcionalitását Panasonic termékek (pl. légkondicionálók) távoli vezérlésén és karbantartásán keresztül vizsgálják majd. A Panasonic és a Vodafone további kísérleteket is tervez, hogy felmérjék, hogyan lehet hatékonyan integrálni az NB-IoT technológiát a Panasonic különböző fogyasztói termékeivel.
A Panasonic Japánban is elindít egy kísérletet most ősszel IoT háztartási készülékekkel és LPWA hálózatok felhasználásával a vezető japán mobilszolgáltatóval.
A Panasonic és a Vodafone tervei szerint a háztartási készülékek LPWA technológiával való hálózati csatlakoztatásával új élményeket és új értékeket teremthetnek a fogyasztók számára az IoT korában.
Kapcsolódó cikkek
- A HDR10+ Technologies, LLC megkezdte együttműködését az első, HDR10+ technológiát alkalmazó partnerekkel
- NMHH: a Vodafone nem a törvényi előírásoknak megfelelően végezte el a tavalyi adategyeztetést
- Tippek ősszel utazóknak
- Légkondival zaklatnak a lapátra tett férfiak
- A Panasonic frissítette a népszerű fényképezőgépét
- IoT-vel bővül a Vodafone Family
- Lopott magyar kamiont fogtak a legújabb mobiltechnológiával
- A Vodafone IoT szolgáltatással segíti az alultápláltság elleni küzdelmet Afrikában
- IoT megoldásokkal mutat zöld utat a Vodafone
- Digitális gumiabroncs-ellenőrzés
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Innováció és élmény a pénzügyek világában – a K&H digitális megoldásai
Az Innováció és Kreativitás Világnapján érdemes elgondolkodni azon, hogyan alakítják át a legújabb technológiai fejlesztések a hazai pénzügyi szektort. A K&H Bank digitális újításai nemcsak rangos szakmai díjakat hoznak, hanem valódi, mindennapi segítséget is nyújtanak az ügyfeleknek – legyen szó online vásárlásról, koncertélményről vagy pénzügyi tudatosság fejlesztéséről.
Modern tanulási környezet a jövő pedagógusainak
Megújult a Széchenyi István Egyetem győri campusán található Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar 253-as tanterme, amely mostantól korszerű STEAM-tanteremként szolgálja az oktatást.
ABB: Erős kezdés 2025-ben és folyamatos növekedési kilátások
Morten wierod vezérigazgató: „Az ABB erőteljesen indította a 2025-ös évet. Eredményeink szinte minden soron javulást mutatnak, pénzáramlásunk stabil, és megerősítjük korábban megfogalmazott kilátásainkat az évre vonatkozóan. Ugyanakkor nem hunyhatunk szemet a növekvő geopolitikai és gazdasági bizonytalanságok felett. Bízunk benne, hogy a portfóliónk aktív menedzselésével és a Robotika üzletág tőzsdére vitelével tovább tudunk értéket teremteni.”
Hogyan csökkentheti az adatközpontok energiafogyasztását egy magyar megoldás?
A digitális gazdaság alapját jelentő adatközpontok számára kínál energiahatékony megoldást a HeatVentors, az InnoEnergy portfóliójába tartozó magyar scale-up. Az általuk fejlesztett, saját szabadalmon alapuló intelligens hőakkumulátor alternatívát nyújt az adatközpontok növekvő energiaigényének kielégítésére. A rendszer -30 és +120 Celsius-fok között képes hosszú távon energiát tárolni, így akár évi 25%-ot meghaladó energiamegtakarítást is lehetővé tesz.