Tiszta, okos és megfizethető energia a jövő kulcsa
forrás: Prím Online, 2018. szeptember 16. 00:01
A tiszta energia egyre növekvő térnyerésének elősegítése csak a civil társadalom, a regionális és helyi szintű érdekelt hatóságok, szervezetek, szakmai egyesületek aktív, együttes részvételével valósulhat meg. A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szervezésében, a 125 éves ELMŰ támogatásával megvalósuló 65. Vándorgyűlés vezérgondolatát mindemellett a digitális transzformáció energiaiparra gyakorolt komplex hatása adta.
A Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szervezésében megvalósuló 65. Vándorgyűlés, Konferencia és Kiállítás fő témája az EU Tiszta energiát minden európainak koncepciója volt. Az „Úton a tiszta energia felé” kérdéskörről eltérően vélekednek a szakemberek. Az Egyesület álláspontja szerint a vita akkor lehet igazán eredményes, ha sikerül azt komplexen, a szakmai, gazdasági és társadalmi hatások mérlegelésével bemutatni, végiggondolni.
„A tiszta energiára való áttérés nem lehet felülről lefelé haladó folyamat, emellett nem valósítható meg a társadalom, a politikai döntéshozók, a regionális és helyi szintű érdekelt hatóságok, szervezetek, szakmai egyesületek részvétele nélkül. Az Egyesülettel aktív szakmai szerepet kívánunk vállalni a folyamatban, ezért hívtuk párbeszédre ebben az évben is az iparág szereplőit. Fontosnak tartjuk teljeskörűen bemutatni a ránk váró kihívásokat, hiszen a tisztán szakmai kérdések mellett egyre fajsúlyosabban jelennek meg az olyan társadalmak egészét érintő, égető kérdések, mint pl. az energiatermelés környezeti, egészségügyi hatásai vagy a gazdasági ösztönző rendszerek kialakítása az energiatudatosság és energiahatékonyság növelésére” – mondta Béres József, a Magyar Elektrotechnikai Egyesület elnöke.
„Sajnos nincs olyan terület és nem ismert olyan villamosenergia-termelő technológia, amelyre ne hatna kedvezőtlenül és nem rontaná hatásfokát a klímaváltozás miatt egyre gyakoribbá váló hőség. Ugyanakkor az elmúlt időszak termelési adatai alapján is egyértelmű, hogy az atomenergia nemcsak a magyar, de az egész európai villamosenergia-rendszer meghatározó eleme ma is és marad a jövőben is” – mondta Prof. Dr. Aszódi Attila, a Paksi Atomerőmű kapacitásának fenntartásáért felelős államtitkár.
Dr. Kaderják Péter energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkár szerint a szektorban végbemenő és még ezután várható technológiai, piaci, szabályozási folyamatok jelentős hatással vannak a kormány energia- és klímapolitika stratégiaalkotására is. Olyan fejlődési irányokban és megoldásokban gondolkodnak, melyek Magyarország erősödő energiafüggetlenségét, növekvő ellátásbiztonságát, továbbá a hazai fogyasztók javát szolgálják.
Kapcsolódó cikkek
- Miként segíthetik az adatok az ipart a globális felmelegedés fő forrása elleni harcban?
- Az ABB villámtöltői is hozzájárulnak Izland energetikai fenntarthatóságához
- Schneider Electric: így késleltethető a természeti erőforrások korai felélése
- Legyél te is energiamogul!
- Váltakozó áram: az energiamenedzsment új kihívásai
- Az InnoEnergy stratégiai partnere lett a MOL-csoport
- Büntethetik a szolárparkokat, ha hiányzik az okos hálózatfelügyelet
- Győztes start-up kerestetik a düsseldorfi :agile acceleratorba
- Nincs lehetetlen, csak tehetetlen
- Aktív energiagazdálkodás – buzzwordök és a valóság
Cikkgyűjtő
További fontos híreink
Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül
2024. szeptember 29. 15:24