Londonban és Berlinben mutatkoztak be magyar startupok és befektetők
A Startup Campus Global program keretében Londonban és Berlinben mutatkoztak be magyar startupok és befektetők. 3 magyar csapat képviselte hazánkat a Central European Startups Day eseményen Londonban, ezzel egy időben pedig a Német Kockázati-tőkebefektetők éves konferenciáján vett részt a Széchényi Tőkealap-kezelő és a Hiventures Berlinben.
4. éve szervezik meg a V4-ek nagykövetségei a Central European Startups Day eseményt a lonodni PWC székházában. A program részeként a Lengyel Követség épületében rendeztek workshopot a magyar, szlovák, cseh és lengyel startupoknak, melyen a Speaker Express tartott előadást a londoni startup ökoszisztéma működéséről, valamint Department of International Trade mutatta be, hogyan tudja segíteni az Egyesült Királyságba készülő vállalkozásokat. A fő rendezvényre, szeptember 27-èn reggel, a PWC londoni székházban került sor.
A Startup Campus londoni irodája a Magyar Nagykövetség együttműködésében választotta ki a kiutazó magyar vállalkozásokat. Az idei évben hazánkat a Sharekiwi, a Kinepict és a Talos képviselte. Az esemény célja szorosabb kapcsolat kialakítása a UK és a V4-es régió között. A magyar csapatok nagyon jó visszajelzéseket, illetve több üzleti megkeresést kaptak az esemény utáni networking ebéden. A Startup Campus Soft-Landing programjában résztvevő Kinepict a 3. helyen végzett a közönség szavazatai alapján.
A londoni eseménnyel párhuzamosan a Startup Campus berlini irodájának szervezésében, magyarországi kockázati tőkebefektetők ismerkedtek meg németországi partnereikkel. A Hiventures és a Széchenyi Tőkealap-kezelő delegáltjai a szerdai nap során személyesen mutatkoztak be a Német Kockázati-tőke Egyesület éves találkozóján. Ezt követő a networking eseményen számos nagyvállalati és befektető partnerrel volt lehetőségük konzultálni.
Másnap a nagykövetség látta vendégül a delegációt, melyhez három berlini székhelyű befektetési alap (WestTech Ventures, Iris Capital, Capnamic Ventures) képviselője is csatlakozott. Délután a tartományi befektetési bank az IBB Beteiligungsgesellschaft mbh befektetési menedzserével való egyeztetéssel zárult a kétszer fél napos villámlátogatás. A mostani találkozót a felek szándéka szerint további, a közös befektetések lehetőségeit feltérképező egyeztetések is követni fogják a jövőben.
Kapcsolódó cikkek
- IH, az ősz legnagyobb konferenciája
- SMART 2016: nemzetközi innovációs expót rendeznek Magyarországon
- Két magyar startup is esélyes a 25.000 eurós fődíjra
- Ignite 2018 bejelentések
- Magyar startupok is jelentkezhetnek a 360 Lab Accelerator programjára
- Az internet hatása a gyermekekre és a fiatalokra
- Konferencia a blokkláncok mindennapi gyakorlatáról és működéséről
- Neked kell 100 millió?
- A Microsoft a Millenáris Startup Campusban
- Közel 150 startup jelentkezett az Antenna Hungária akcelerátor programjára
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kell-e a digitalizáció és az MI a cégekben, vagy divatos pénzkidobás?
Egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy időt és kiadást spórolhat a digitalizáció és a mesterséges intelligencia használatával, de csak kevesen vannak, akik a megvalósítással valódi előnyhöz jutnak. Kurinyecz Gergely, digitalizációs szakértő a nagyvállalatok egyedi működésére szabott folyamatainak digitalizációjában szerzett tapasztalatai alapján segít felvázolni a szoftverek adta lehetőségeket, és mutat rá a gyakori buktatókra.