Aurélie Fontan okostelefonon megálmodott ruhakollekciója 3D nyomtatással készült
A divatiparban nehéz újat mutatni, a francia tervezőnek, Aurélie Fontan-nak mégis sikerült: megalkotta az első olyan kapszula kollekciót, amelyet kizárólag okostelefon segítségével tervezett meg és gyártott le.
A Samsunggal együttműködve Aurélie a Mobile Couture kollekciójának hét főbb lépésből álló kivitelezéséhez kizárólag a Galaxy Note9 készülékét használta.
A Galaxy Note9 S Pen tollának köszönhetően precízen tudta felskiccelni a terveit, míg a készülék nagy teljesítményének, tárhelyének valamint a technológiai berendezésekhez való akadálytalan csatlakozásnak köszönhetően valós időben szerkeszthette az anyagokat, felgyorsítva és megújítva a tervezés egyes fázisait és a végső gyártást – mindezt egyetlen, a zsebében elférő készülékről. Csupán egy szemléletes adat a sok közül: Aurélie a Galaxy Note9 innovatív használatával 40 százalékkal felgyorsította a prototípus megalkotásának fázisait, a kollekció a szokásos 14 nap helyett mindössze 8 nap alatt elkészült.
A Galaxy Note9 szerepe
Inspiráció elsőkézből
- Aurélie az ikonikus S Pen és a telefon kamerája segítségével örökítette meg azokat az ötleteket, momentumokat, amelyekből később ihletet merített a digitális vázlatfüzetéhez.
- Az egyetlen töltéssel is akár 24 órán keresztül üzemelő akkumulátornak, valamint a hatalmas tárhelynek köszönhetően Aurélie akkor is dolgozhatott, amikor éppen úton volt.
Vázlatrajzok, minták és rögzítések
- A ruha formáját, a szövetmintákat és a rögzítő kampókat Aurélie olyan könnyedséggel alkotta meg a finom hegyű S Pennel, mintha csak ceruzát használna a papíron, azonban ezúttal a Note9 óriási, 6,4 colos kijelzője szolgált vázlatfüzetként.
A 3D-nyomtatott műanyag rögzítések gyártása
- A bonyolultabb rögzítéseket az OnShape* nevű applikációban építették fel újra a rajzok alapján, így a digitális tervek már alkalmasak voltak 3D nyomtatásra.
- Ezeket a fájlokat a telefonról közvetlenül továbbították az Ultimaker 3D nyomtatóra. Ehhez a folyamathoz korábban számítógépre volt szükség.
- A 3D nyomtatás folyamata élőben nyomon követhető volt a telefonon, így Aurélie szükség esetén bármikor módosíthatta a terveket.
Minták felfestése távolról, vezeték nélkül
A szabásmintákat vezeték nélkül továbbították a Joto X-re, egy fejlett, digitális robot rajzolóeszközre, amely rámásolta a komplex mintát a ruha bőr anyagára.
A végső megjelenés
- A mintás bőranyagokat 3D nyomtatott öltésekkel illesztették össze, így nyerte el a ruha a végleges formáját.
- Ezután a digitális katalógus összeállítása következett. Ehhez Aurélie a Bluetooth-kompatibilis S-Pen tollat használta, amellyel úgy tudott fényképeket készíteni, hogy hozzá sem kellett érnie a telefonhoz. Így mindig volt egy szabad keze, hogy elvégezhesse a végső simításokat, így tökéletesen beállított fotókat készíthessen.
- Hogy a fotózás még egyszerűbb legyen, a Note9 intelligens kamerája a 'Hibaérzékelő' funkciók segítségével a kép elkészítése előtt felhívta a figyelmét a lehetséges problémákra.
„A kreativitásomat nagyban inspirálják a tudományban és a technológiában rejlő lehetőségek, ezért nagyon izgalmasnak találtam, hogy létezik egy okostelefon, amely magában hordozza a potenciált egy teljes kollekció megtervezéséhez és megvalósításához – mondta Aurélie Fontan. Mindig ambiciózus ötleteim voltak, amelyek feszegették a hagyományos divatipari megoldások határait. Fiatal tervezőként felszabadító érzés volt látni, hogy elképzeléseim hogyan kelnek életre egyetlen eszköz segítségével, amelyet mindig magamnál tarthatok.”
A Mobil Couture kollekció darabjai a progresszív dizájnt helyezik előtérbe, átgondolt alternatívát nyújtanak a fast fashion üzleti modelljére és a legtöbbet hozzák ki a digitális és mobiltechnológiában rejlő lehetőségekből. A ruhák újrahasznosítható bőrből, biológiailag lebomló 3D műanyag rögzítésekkel készültek, a tervezési és gyártási folyamat összesen hat hetet vett igénybe.
____________
*Az OnShape csak Android eszközökön érhető el
Kapcsolódó cikkek
- Látványos megjelenésű Samsung Galaxy okostelefonok kedvező áron
- A munkavállalók közel fele már a szabadidejében is dolgozik
- Éjfekete színben rendelhető elő a Samsung Galaxy Note9
- Kedvezményes Samsung Galaxy Note9 előrendelés a Telenornál
- Új Galaxy Note9 azoknak, akiknek semmi sem lehetetlen
- Megérkezett a Samsung Galaxy Tab S4
- Nánási Pál mobilfotós tippjei
- A stílus és a praktikum jegyében született a Samsung Galaxy J6
- Így telnek a sikeres emberek éjszakái
- Bemutatkozott a Samsung Galaxy A6 és A6+
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A mesterséges intelligencia korában a mérnöki tudás nagyobb biztonságot ad a munkaerőpiacon
A példátlan ütemű technológiai fejlődés és a mesterséges intelligencia korában a jövőbiztos tudás iránti igény felértékelődik. A munkaerőpiaci jelentések szerint a technológiai szektorban az AI specialisták mellett azok a szakemberek a legkeresettebbek, akik mérnöki tudással is rendelkeznek. A széleskörű, szoftveres és hardveres tudást ötvöző mérnökinformatikus képzések ezért kiemelten fontosak. Hazánkban a fiataloknak ezen a területen kivételes lehetőségeik vannak, ugyanis olyan intézményt is választhatnak, ahol többek között nyelvtechnológiára specializálódhatnak, és később akár az első magyar nyelvi modell fejlesztésébe is bekapcsolódhatnak.
Három éves nagyszabású terv mentén alakul GenAI-alapú vállalattá a Konecta
Az ügyfélélmény és a digitális szolgáltatások terén globálisan elismert Konecta a hét elején bemutatta a Katalyst 2028 névre keresztelt három éves átalakítási tervét, amely az új vezérigazgató, Nourdine Bihmane irányítása alatt fog megvalósulni.
Újratervezésben élik mindennapjaikat a vezérigazgatók
A világ vezérigazgatóinak közel 60%-a arra számít a következő 12 hónapban, hogy a globális gazdasági növekedés felgyorsul, 42% pedig a dolgozói létszám 5%-os növekedésével is kalkulál – áll a PwC 28. Globális Vezérigazgatói Felmérésében, melynek eredményeit tegnap hozták nyilvánosságra a davosi Világgazdasági Fórumon.
Drónszolgáltatásokat nyújtó vállalkozással erősítette meg kapcsolatát a Széchenyi-egyetem
Évek óta meglévő partnerséget erősített meg a Széchenyi István Egyetem és a komplex távérzékelési szolgáltatásokat nyújtó Drónkuckó január 15-én. A dróntechnológiai képzéseket, hallgatói tudományos munkák támogatását és nemzetközi pályázatokat érintő együttműködési megállapodást az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar vezetése és a cég képviselői az intézményhez tartozó Smart Farm tangazdaságban írták alá.
A nemünk, az életkorunk és a viselkedésünk alapján optimalizálhatja a reklámokat az LG digitáliskijelző-szoftvere
Az LG Electronics (LG) február 4. és 7. között Barcelonában, a 2025-ös Integrated Systems Europe (ISE) kiállításon mutatja be az LG Business Cloud, azaz a vállalat kereskedelmi kijelzőinek és szállodai televízióinak kezelését és üzemeltetését egyszerűsítő online platform továbbfejlesztett verzióját. A bővített platform a vállalati ügyfelek változó igényeire reagál: immár magában foglalja a kültéri digitális kijelzőkhöz kifejlesztett LG DOOH Ads hirdetési megoldást, valamint a rövidtávú bérbeadásra szakosodott vállalkozások számára létrehozott LG Pro:Centric Stay megoldást is.