A Vodafone csatlakozott az EU Code Week kezdeményezéshez
A Vodafone Magyarország Alapítvány csatlakozott az EU Code Week nemzetközi programsorozathoz, amelynek célja, hogy a digitális írástudást és a kódolást szórakoztató, vonzó módon tegye hozzáférhetővé a fiatalabb korosztály számára. A kezdeményezéshez a KódGarázzsal együttműködésben szervezett workshoppal kapcsolódott az Alapítvány.
A Vodafone Magyarország Alapítvány elkötelezett amellett, hogy fejlessze a fiatalok digitális kompetenciáját és mindenkivel megismertesse a technológia világát. A digitális fejlettség kiemelten fontossá vált, hiszen ma már a teljes digitalizáció világát éljük, ezért a Vodafone támogatja azokat a kezdeményezéseket, amelyek elősegítik, hogy lányok és fiúk egyaránt otthonosan mozogjanak a technológia világában, legyen szó IoT fejlesztésről, vagy éppen UX design-ról.
A 2018. október 6–21. között zajló EU Code Week keretében rendezett eseménynek a Vodafone Magyarország Zrt. székháza adott helyet 2018. október 11-én. Összesen 15 fő vett részt a három órás workshopon, akik a 12-14 éves korosztályt képviselték. A gyermekek a sándorfalvi Pallavicini Sándor Általános Iskolából érkeztek, mely intézmény lelkes tagja a Vodafone Digitális Iskola Programnak. A foglalkozáshoz, amelynek célja az volt, hogy támogassa az egyéni, kreatív gondolkodási folyamatokat, és elfogadó, vidám légkört teremtsen, a KódGarázs biztosított oktatót, a workshop végén a résztvevők elismerő oklevélben részesültek.
Napjainkban a kreatív kódolás olyan fiatal kortól tanulható, fejleszthető készséggé vált, amely nemcsak sikerélményt és önbizalmat ad, hanem versenyképes tudást is. A Vodafone Magyarország ezt felismerve eddig is számos programmal, eseménysorozattal járult hozzá a fiatalok digitális kompetencia fejlesztéséhez, munkaerő-piaci helyzetük javításához. A Skool projekttel együttműködésben évek óta tart foglalkozásokat fiatal lányoknak, valamint a LogiScool által szervezett Nagy Digitális Kaland versenyt is idén már második alkalommal támogatta. A Kódgarázzsal korábban a Coding Camp keretében, míg a Code First: Girls társadalmi kezdeményezéssel együttműködve a #CodeLikeAGirl programsorozat révén igyekezett közelebb hozni a technológia világát a jövő programozóihoz. Emellett a Vodafone Magyarország Alapítvány a Digitális Iskola Program részeként országszerte küzd az elmaradottabb térségek iskoláiban a digitális szakadék csökkentéséért.
Kapcsolódó cikkek
- A Vodafone Magyarország mérnökei segítenek a Mangkhut szupertájfun sújtotta Fülöp-szigeteken
- Az 5G az európai élvonalba röpítheti a magyar gazdaságot
- A Vodafone csatlakozott a Mesterséges Intelligencia Koalícióhoz
- Tizenéves jövőtervezőket keres a UPC
- A Vodafone 5G tesztkapcsolaton keresztül közvetített online élő videós tartalmat
- Első lépés az okosvárosok felé
- A szülők 76%-a szabályozza gyermeke eszközhasználatát
- Együttműködik a Panasonic és a Vodafone
- NMHH: a Vodafone nem a törvényi előírásoknak megfelelően végezte el a tavalyi adategyeztetést
- Tippek ősszel utazóknak
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Hogyan alakítja át az AI és az automatizáció az értékesítési folyamatokat?
Az AI és az automatizált megoldások lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy gyorsan és hatékonyan reagáljanak az ügyfelek igényeire, és adatvezérelt döntéseket hozzanak. Azonban a személyes kapcsolatok, a bizalom és az empatikus ügyfélkezelés továbbra is kulcsfontosságú szerepet játszik abban, hogy a vállalatok kiemelkedjenek a versenytársak közül. Hogyan ötvözhetik a cégek a technológiai innovációkat és az emberi interakciókat, hogy új szintre emeljék a vásárlói élményt?