Az Epson bejelentette a „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét
A verseny utolsó hónapjába lépve összeállt a robotika iparági, tudományos és politikai szakemberei alkotta zsűri. Az Epson büszkén jelenti be a 2018-as „Nyerjen egy robotot!” versenyének zsűrijét, amelyet Európa különböző részein, az iparág, a kutatás és a politika területén dolgozó öt szakértő alkot.
Ők bírálják majd el az európai, közel-keleti és oroszországi pályázók számára most először meghirdetett versenyre beérkező pályázatokat, és a legjobbak Epson T sorozatú robotot nyerhetnek. A verseny a legújabb technológiát a jövő kezébe helyezi: egyetemek, főiskolák és kutatóintézetek képviselői nagy lelkesedéssel dolgoznak olyan ötleteken, amelyek a robotika és az automatizálás növekedését, fejlődését és versenyképességét segítik elő.
Az összes pályázat beérkezését követően a zsűri januárban kezdi meg a továbbjutók elbírálását. A második fordulóban ezeknek a versenyzőknek élőben kell majd a pályázatukat bemutatni a zsűri előtt. A pályázatok beadási határideje 2018. december 15.
Az öt zsűritag:
- Eva Kaili, az Európai Parlament tagja, a Görög Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége az Európai Parlamentben képviselőcsoport (Pasok/Elia) vezetője, az Európai Parlament Tudományos és Technológiai Alternatívák Értékelő Osztályának (STOA) elnöke
- Patrick Schwarzkopf, a VDMA Robotics + Automation vállalat ügyvezető igazgatója
- Darwin Caldwell professzor, a genovai Olasz Technológiai Intézet kutatási igazgatója és egyben a Sheffieldi Egyetem Automatikus Vezérlési és Rendszertervezési Tanszékének vendégprofesszora
- Dr. Paniti Imre, a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetének (MTA-SZTAKI) tudományos munkatársa
- Yoshifumi Yoshida, az Epson vezérigazgatója, korábban a Robotics Solutions Operations üzletág operatív igazgatója
Volker Spanier, az Epson Europe Robotics Solutions üzletágának vezetője a zsűri tagjainak bejelentése kapcsán a következőket mondta: „Fantasztikus érzés, hogy ilyen széles körű tapasztalat, szakértelem és földrajzi sokféleség érvényesül az Epson első ’Nyerjen egy robotot!’ versenyének zsűrijén belül. A zsűri a továbbjutó projektek értékét, az automatizálás fejlődésének valamennyi aspektusát tekintetbe véve vizsgálja, és a nyertes a robotika terén valódi innovációt nyújtó pályázat lesz”.
Hozzátette még: „Inspiráló volt, milyen nagy érdeklődést váltott ki máris a verseny az EMEAR-régió legkülönbözőbb részein, és ez az új generáció valódi és sürgető igényét is kifejezi a robotika és az automatizálási megoldások alaposabb megértésére és fejlesztésére. A képesség, hogy gyakorlati tapasztalatokat biztosítsunk a hallgatók és a kutatók számára egyaránt, valamint a digitális készségek és a megértés fejlesztése – olyan értékek ezek, amelyek mellett az Epson mint vállalat alapvető elkötelezettséget vállalt.”
Az Epson vezető gyártó a robotika terén, és arra törekszik, hogy a robotika a különböző ágazatokban egyre elérhetőbb legyen nagyobb és kisebb vállalkozások számára egyaránt, ténylegesen méretezhető és rugalmas robotválasztékával, amely a legújabb kétkarú technológiájú WorkSense W-01-től a kedvezőbb árú T3, T6 és VT6 modellekig „az igényeknek megfelelő robotot” kínál.
A versenyről és a jelentkezésről további információkat itt talál: https://www.epson.eu/robots-contest. Az Epson a következő néhány hét során a zsűritagokkal készített interjúit is közzéteszi.
Kapcsolódó cikkek
- Ezt kell tudnunk, ha nem akarjuk, hogy minket is leváltson egy robot
- Mindent a kobotokról és kiegészítőikről – most akár testközelből!
- Ahol a napi robot öröm…
- Golden Robot díjat adott át a Universal Robots
- Az ABB a világ legkorszerűbb robotikai gyárát építi fel Sanghajban
- Hogyan formálja a munkaerőpiacot a technológiai fejlődés?
- Robotokat lehet nyerni
- Az együttműködő mobil robotok öt alkalmazási módja
- A kobotok megoldást kínálnak az öregedő munkaerő problémájára
- Az ABB és a Kawasaki megalkották a világon az első, kollaboratív robotokhoz kifejlesztett közös interfészt
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Női példaképek a digitális gazdaságban
Harmadik alkalommal díjazták a 40 év feletti női példaképeket a digitális gazdaság területén, a pályázatot az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH) hirdette meg. A díjra gazdasági társaságok és különböző szervezetek jelölték azokat a női kollégáikat, akik kiemelkedő eredményeikkel és munkásságukkal hozzájárulnak a digitális gazdaság és technológia fejlődéséhez. Ezzel nemcsak az ő tevékenységüket ismerik el, hanem azt is, hogy példaképként szolgálhatnak a fiatalabb generáció számára, és bemutathatják a 40 év feletti női munkavállalók értékeit és lehetőségeit. Az "Inspiráló női vezetők" kategóriában Rakó Ágnes, a KPMG tanácsadási üzletágának társvezetője nyerte el a díjat.
Új pályázati lehetőségek a televíziós műsorkészítők számára
A Médiatanács március 11-i döntésének eredményeként ismét elérhetővé válik a pályázati lehetőség a televíziós műsorkészítők számára. Az ülés során a testület egy médiaszolgáltatót bírságolt meg burkolt kereskedelmi közlemény közzététele miatt, és további eljárásokat indított médiafelügyeleti hatáskörében. Az NMHH egy külföldi társhatóságtól is kedvező választ kapott egy műsorszám korhatár-besorolásával kapcsolatos jelzésére.
Digitális fejlődés az iCentre segítségével – Pályázat általános- és középiskoláknak
Indul az iSkola pályázat, amelynek keretében egy iskolai intézmény nettó 2 000 000 forint értékben kaphat oktatási célra felhasználható termékeket és szolgáltatásokat az iCentre kínálatából.
Rekordszámú nevezés és kreatív megoldások az „Az Év Honlapja 2024” versenyén
A 2024-es „Az Év Honlapja” pályázatot rekord számú nevezés, innováció, technológiai újítások és kreativitás jellemezték. Az esemény immár 23. alkalommal emelte ki a digitális marketing legjobbjait. A Magyar Marketing Szövetség és az Internet Marketing Tagozat által szervezett versenyre összesen 329 pályázat érkezett, melyek közül a szakmai zsűri 90-et díjazott 30 kategóriában. Az „Az Év Honlapja Abszolút Díjat” idén a „Sound of Mátra” projekt nyerte el, míg az Internet Kultúra Fővárosa díjat ismét Debrecen Megyei Jogú város kapta.
Jövőformáló diákok: Megvannak a Megoldások a holnapért továbbjutói
A szakmai zsűri kiválasztotta a Samsung és az EdisonKids által ötödik alkalommal meghirdetett Megoldások a holnapért verseny legjobb 50 diákcsapatát. Az idei témák – a Közösség, az Egészség és a Fenntartható jövő – iránt összesen 241 diák jelentkezett kreatív pályázattal az ország különböző részeiről. Az előző évekhez képest a továbbjutó diákok és tanáraik idén még több tudással és kompetenciával gazdagodhatnak a frissített program keretében, hogy a következő hetekben megvalósíthassák jövőt formáló ötleteiket.