Felvették a versenyt a bootcampet végzettek az egyetemistákkal az idei Loxon Java Challenge-en
A Loxon Java Challenge-en idén 78 csapat indult, amelyek közül húsz csapat jutott be a verseny utolsó, harmadik fordulójába. Ebbe a november utolsó hétvégéjén megrendezett döntőbe három fővárosi egyetem – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és az Óbudai Egyetem –, valamint három vidéki felsőoktatási intézmény – a Debreceni Egyetem, a Nyíregyházi Egyetem, és a Szegedi Tudományegyetem – összesen 18 csapata mellett, csak a junior szoftverfejlesztőket képző budapesti PROGmasters két csapata került be.
A háromfordulós bajnokságban a csapatoknak egy nehéz java-kvízt, illetve egy űrhajó-szimulációs programozási feladatot kellett megoldaniuk. Utóbbiban egy olyan algoritmust írtak, ami robotűrhajók és a többi csapat algoritmusai ellen harcol.
„Vállalati partnereink folyamatos visszajelzései alapján eddig is tudtuk, hogy végzettjeink felveszik a versenyt a diplomás programozókkal, ám az idei Loxon Java Challenge egy újabb rangos szakmai elismerés számunkra, hiszen két csapatunk, a The Falcons és a Bob a vidra is a legjobbak között, a 12. és a 17. helyen végzett. Ez különösen nagy eredmény annak fényében, hogy a legjobb húsz csapat között mi vagyunk az egyetlen coding bootcamp, rajtunk kívül kizárólag egyetemi csapatok jutottak be a döntőbe” - mondja Filep Szabolcs, a PROGmasters alapítója.
A 2018-as Loxon Java Challenge legjobbjai között végzett két PROGmasters-csapat tagjai Gaál Tímea, Szaszkó Viktor és Basic Palkovic Kirsztián (The Falcons), illetve Balázs Márton, Majkut László és Bodor András (Bob a vidra).
A PROGmasters egy 4 hónapos, intenzív és gyakorlatorientált képzés keretében szoftverfejlesztő szakmát adó budapesti programozóiskola, amely állásgaranciát is kínál végzett hallgatói számára, akik havi bruttó 350 és 460 ezer forint közötti kezdő fizetésért tudnak elhelyezkedni junior szoftverfejlesztőként. A PROGmasters nemrég készített egy piaci körképet a fővárosi, magyar nyelvű programozóiskolák árairól, képzési rendszeréről, felvételi feltételeiről, illetve a várható fizetésekről és az iskolák által kínált garanciákról.
Kapcsolódó cikkek
- Még van idő jelentkezni a UPC programozóversenyére
- Esély a gyengénlátó gyerekeknek: kódolni tanít a Microsoft
- A 404 a győzelmet jelentette - Ericsson Programozó Bajnokság 8.0
- Youtuber, egyetemi docens és gimnazista a Future Makers programozóverseny zsűrijében
- Őszi diákverseny ajánló!
- Másfélszer többet kereshet, aki 4 hónap tanulás után programozóként helyezkedik el
- 300 millió forint tőkebefektetést kapott a Green Fox Academy
- Kézműves kódolást reklámoz a Codecool "Indokolatlan ügyféligény" söre
- Hogy lehet sikeres a jövő munkavállalója?
- Egyre több kismama képzi át magát programozóvá
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A ChatGPT kinyírja a keresőoptimalizálást?
A mesterséges intelligencia és a nyelvi modellek, mint például a ChatGPT, az elmúlt években robbanásszerűen terjedtek el, és mind a felhasználók, mind a vállalkozások számára új kihívásokat jelentenek. A ChatGPT jelenlegi, körülbelül 200 milliós felhasználói bázisa ugyan elenyésző a Google vagy a Google által bevezetett Gemini 4,3 milliárd felhasználójához képest – ami a Föld lakosságának közel fele –, azonban ez a szám rövid idő alatt nőtt ekkorára, ami komoly kérdéseket vet fel a vállalatok számára.
Egyre magasabb szintekre tör az IT
Backoffice-ból stratégiai területté vált az IT a cégek életében, hiszen ma már nemcsak a rendszerek működését, de egy cég fejlődését, stratégiai irányvonalait is erőteljesen meghatározhatja – véli a K&H IT vezetője. Ehhez igazodva az IT kiadások is egyre tetemesebb részét teszik ki a működési költségeknek – elérve akár a 70 százalékot is. Különösen igaz ez a bankokra, ahol az innovatív informatikai megoldások már a pénzügyi tranzakciók részét képezik.
Íme a legvilágpiacképesebb magyar e-kereskedők
Első alkalommal adták át a HungarEcomm Stars Díjat, Magyarország legkiemelkedőbb, világpiacon is versenyképes e-kereskedelmi vállalkozásainak.
A PwC megvette a GKID-t
A GKID megállapodást kötött a PwC-vel, melynek értelmében a PricewaterhouseCoopers Magyarország Kft. 100%-os tulajdonrészt szerzett a GKID Research & Consulting Kft-ben. Ezzel a PwC tanácsadási üzletága digitális kereskedelmi, csomaglogisztikai, médiapiaci valamint adatszolgáltatási és piackutatási kompetenciával is bővül.