A Deloitte Legal segítette magyarországi befektetésében az ABO Wind-et
A megújulóenergia-piacon jelentős szakmai szereplőnek számító ABO Wind AG 5,2 megawatt (MW) teljesítményű naperőmű fejlesztésbe kezd Debrecentől délre. A társaságnak ez már a második napelemes projektje Magyarországon, a beruházásban tanácsadóként a Deloitte Legal segítette a német céget.
A múlt év végén kötött és idén január 28-án zárult tranzakció során az ABO Wind megszerezte az engedélyes projekttársaságot, így a német cég építhet Debrecen déli részében naperőművet. A magyar projektcég megvásárlásában tanácsadóként a Deloitte Legal Erdős és Társai Ügyvédi Iroda segítette az ABO Wind-et, adó és pénzügyi kérdésekben pedig a Deloitte Zrt. adó- és pénzügyi tanácsadói működtek közre.
A debreceni a német társaság második magyarországi napelemes projektje, a vállalat a közelben egy 4,95 megawattos naperőművet is fejleszt, amely 2019 első felében készül el Az ABO Wind tervei között további magyarországi projektek is szerepelnek.
Az 1996-ban alapított, több mint 500 főt foglalkoztató ABO Wind tapasztalt projektfejlesztő, Németországban és a régióban jelentős megújuló beruházásokat bonyolít le tulajdonosként, építőként és üzemeltetőként. Az ABO Wind a projektfejlesztés valamennyi lépését vállalja, a telephely megvásárlásától az építésig. A vállalkozás a fejlesztés bármely szakaszában lévő projektet megvásárol és sikeresen véghez viszi azokat. A társaság eddig mintegy 670 szél-, nap- és biogáz erőművet csatlakoztatott a villamosenergia hálózatra a világ minden részén, amelyek összteljesítménye 1500 MW. A cég jelenleg 16 országban 4000 megawattnyi szélerőműveken és 600 megawattnyi naperőműveken dolgozik.
„Büszkék vagyunk arra, hogy közreműködhettünk az ABO Wind újabb magyarországi projektjében, amelyben jogi, pénzügyi és adóügyi tanácsadással vettünk részt. Hiszünk abban, hogy az itthon is tapasztalható megnövekedett érdeklődés a megújulóenergia források hasznosítása iránt további beruházásokra ad majd lehetőséget a külföldi és hazai befektetők számára egyaránt” – fűzte hozzá dr. Várszeghi Balázs, a Deloitte Legal energiajogi csoportjának vezető ügyvédje.
Kapcsolódó cikkek
- Tudatos pénzügyek az iskolákban
- Távol-keleti nyitás a GDPR-ban
- Felpörgeti a családi vállalkozásokat a digitalizáció
- Áttörést hoz a blockchain számos iparágban
- A karácsonyi készülődés elmaradhatatlan kelléke – az online vásárlás
- A mesterséges intelligencia megjelenése a pénzügyi szolgáltatásokban
- Komoly változások jöhetnek az e-kereskedelem szabályozásában
- Sokba kerülhetnek a megtévesztő Black Friday reklámok
- Készen állunk rá, hogy élvezzük a robotika gyümölcseit?
- Automatizálás útján bebiztosítható az áfalevonási jog és az ellenőrzés sikeres lezárása
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kezdődik az év végi roham a mérlegképes könyvelők számára
A Kulcs-Soft által működtetett Kulcs-Akadémia három éve biztosítja a kreditpontos képzés lehetőségét, a digitalizáció jegyében online és személyes formában is.
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
Az e-buszok és e-haszongépjárművek száma évek óta dinamikusan nő, a személyautó-állomány mellett a fuvarozásban, illetve az áruszállításban is egyre inkább teret nyer az elektrifikáció. A busz- és logisztikai flották üzemeltetői ezért egyre inkább keresik megfelelő töltési megoldásokat.
Küzdelem a csalások ellen: ma már nem elég, ha automatikusan ellenőrizzük az összes tranzakciót
A hagyományos tranzakciómonitorozáson túl egyre nagyobb szerepet kap a hatékonyabb, kockázatelemzés a pénzügyi bűncselekmények elleni harcban. Már nem elég automatikusan ellenőrizni a tranzakciókat és kiszűrni a gyanúsakat; szükség van az ügyfél várható és tényleges tevékenységének vizsgálatára, amelyhez a siker érdekében különböző kockázati mutatók kombinációját kell alkalmazni.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.