Európa legnagyobb tetőnaperőmű-parkja épül Győrben
Az Audi Hungaria két logisztikai központjának tetején, mintegy 160 000 négyzetméteren épít az E.ON egy 12 megawatt beépített csúcsteljesítményű naperőműparkot.
A projekt megvalósításával az Audi Hungaria gyárterületén fog működni Európa legnagyobb épületen kialakított fotovoltaikus rendszere. Az építési munkálatok idén augusztusban kezdődnek, a tervek szerint 2020 januárjától indulhat a zöldenergia termelése.
„Felelősségteljes vállalatként kiemelten fontosnak tartjuk a tevékenységünkből származó környezeti hatások lehető legalacsonyabb szintre történő mérséklését. Az Audi Hungaria energiaellátásának közel 70 százalékát már most megújuló, geotermikus energiából fedezi. Deklarált célunk, hogy az Audi Hungaria szén-dioxid-semleges vállalat legyen. A megvalósuló naperőműparkkal immár az áramellátás terén is újabb lépést teszünk célunk elérése felé”, mondta Achim Heinfling, az AUDI HUNGARIA Zrt. igazgatóságának elnöke.
„Vállalatunk elkötelezett a fenntartható jövőt szolgáló megoldások mellett. Ennek fontos része a napenergia felhasználásának széles körű elterjesztése. Nagy örömünkre szolgál, hogy az E.ON megkapta a bizalmat és egy közel 25 éves együttműködés indul a vállalatok között. Tavaly kapcsoltuk rendszerbe első saját napelemtelepeinket Szigetváron és Mohácson 10 hektár összterületen, nagyságrendet léptünk a megújuló energia hasznosításában. A Győrben megvalósuló naperőműpark egy újabb nagy lépés”, mondta Jamniczky Zsolt, az E.ON Hungária igazgatósági tagja.
Az együttműködés értelmében az Audi Hungaria biztosítja két, egyenként mintegy 80.000 négyzetméteres logisztikai központjának tetőfelületét a naperőműpark kiépítéséhez. A tervek szerint ez lesz Európa legnagyobb tetőre szerelt naperőmű-beruházása. Az E.ON helyezi üzembe és működteti a 35.000 napelemből álló parkot, amely évente több mint 9,5 GWh energiát fog termelni. Ez az energiamennyiség 5.000 háztartás éves energiaszükségletének felel meg. A megújuló forrásból megtermelt zöld áramnak köszönhetően mintegy 6.000 tonnával kevesebb szén-dioxid jut a levegőbe.
Az Audi Hungaria ambiciózus célokat fogalmazott meg a környezetvédelem területén, amely a teljes energiafelhasználás, a szén-dioxid-kibocsátás, a vízfelhasználás és a lerakásra kerülő hulladék mennyiségének mérséklését is jelenti. Ennek keretében mára a vállalatnál keletkezett hulladék 99,5 százalékát újrahasznosítják, valamint a további területeken is jelentős előrehaladást ért el.
Az E.ON kiemelt figyelmet fordít mind nemzetközileg, mind Magyarországon bolygónk védelmére, ezért folyamatosan dolgozik az energia- és környezettudatos jövő fenntartható megoldásain, például napelemes és energiahatékonyságot biztosító rendszereken, az elektromos közlekedés infrastruktúrájának kiépítésén és további új, modern, megbízható szolgáltatásokkal kíván élenjárni az új energiavilágban.
Kapcsolódó cikkek
- Nem mind arany, amit napelem hajt
- Az E.ON remek hely a tanulásra
- A Deloitte Legal segítette magyarországi befektetésében az ABO Wind-et
- Az E.ON nevével visszaélve kérnek csalók átutalást
- 123 magyarországi ALDI áruháznál állít üzembe elektromosautó-töltőket az E.ON
- Az E.ON 9 partnere kapott díjat az energiavállalat Indirekt Beszállítói Napján
- 2018-ban is rekordot dönthetnek a napelemes rendszerek Magyarországon
- Együtt világít az E.ON és a Tungsram
- Magyar versenyzőre is szavazhatunk a berlini fényfesztiválon
- Az E.ON a Microsofttal együttműködve kiemelt biztonságú, hatékony megoldást fejleszt
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Összefog a régiós IT ökoszisztéma
November 8-án az év legizgalmasabb nemzetközi IT programját szervezik meg Budapesten. A ME.ET. CEE egy egész napos ingyenes networking esemény és unconference több, mint 15 partner szervezésében. A helyszín Puzl CowOrKing, az IT szektor igényeire szabott flexibilis irodatér és közösségvezérelt hub. A szervezők közt van többek között a Startup Hungary, a Credo Ventures, a Launchub, az Óbudai Egyetem, az Interactive Venture és a Viber is. Céljuk összekapcsolni az IT- és startup szereplőket a Közép-Kelet-Európai régióban.
Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
Új szintre emelhetik a vállalatok a CO2-kibocsátás csökkentése érdekében tett erőfeszítéseiket a Schneider Electric új megoldása, a Zeigo Activate Lite segítségével. A szoftver lehetőséget teremt a felhasználók számára a dekarbonizációs célok pontos meghatározására, a kibocsátásuk kiszámítására, valamint arra, hogy kapcsolatba léphessenek olyan szolgáltatókkal, amelyek támogathatják őket mind a megújuló energia használatával, mind a hatékonysággal kapcsolatos céljaik megvalósításában.