Az Ericsson tovább gyorsítja 5g-s fejlesztéseit
Az antennatechnológia fontosságának növekedésével az Ericsson a Kathrein antenna- és szűrőüzletágának megvásárlása révén új termékekkel bővíti Ericsson Radio System portfolióját és jelentősen javítja a cégen belüli, antennákkal kapcsolatos tudásbázist és szakértelmet.
Az antennatechnológia az egyre több frekvencia és technológia miatt differenciálódik, ugyanakkor a rádiók és antennák egyre gyakrabban kerülnek összeépítésre a helykihasználás és a hálózati teljesítmény javítása céljából. A még erősebb 5G hálózatok megjelenése további lökést ad az antennafejlesztéseknek, hogy a készülékek eleget tudjanak tenni a teljesítmény, kapacitás és lefedettség iránti elvárásoknak.
A németországi Rosenheimben működő, 1919-ben alapított Kathrein vezető szerepet tölt be az antenna- és szűrőtechnológiák terén, jelenleg az Ericsson beszállítójaként is működik. Az antenna és szűrőüzletág erős K+F szervezettel, komoly antennatervezési és kutatási tapasztalattal és stabil IPR portfolióval rendelkezik. Az akvizíció – amellett, hogy bővíti az Ericsson antenna és szűrő portfolióját – jelentősen javítja az Ericsson pozícióját és tudásbázisát a modern rádióhálózati termékek, és immár az aktív és passzív antennák fejlesztése és tervezése terén is.
Fredrik Jejdling, az Ericsson alelnöke és a Business Area Networks igazgatója és elmondta: „A házon belüli antennafejlesztés újabb lépés a Hálózati stratégiánkban. Az így nyert nagyobb figyelem az antenna- és szűrőtechnológiákon – élen a Kathrein szakembereivel – bővíti az eszköztárunkat az optimálisabb helykihasználású és hatékonyabb bázisállomások kialakításához, ami elengedhetetlen az 5G bevezetéséhez.”
Az akvizíció a Kathrein mobilhálózatokhoz készülő antenna és szűrőüzletágára terjed ki, és az üzlet révén mintegy 4 000 magasan képzett szakember is átkerül az Ericssonhoz a K+F, gyártás és értékesítés területén, több mint 20 helyszínen – így többek közt németországi, romániai, amerikai, mexikói és kínai telephelyeken.
Az akvizícióra a vagyonelemeket érintő, ún. „asset deal” keretében kerül sor, ennek során az Ericsson a társaság bizonyos eszközeit és forrásait vásárolja meg – az ügylet lezárása 2019 harmadik negyedévében várható.
A megvásárolt üzletág a Business Area Networks részleghez kerül, és hozzájárul a cég 2020-as nyereségességi céljainak eléréséhez. Előzetes, nem auditált adatok szerint a Kathrein megvásárolni kívánt részlege 2018-ban mintegy 270 millió euró árbevételt termelt, az Ericsson felé történő értékesítéseket nem számítva.
A tranzakció pénzügyi feltételei nem publikusak. Az akvizíciót az illetékes versenyhatóságoknak, az arra vonatkozó feltételek szerint még jóvá kell hagyniuk.
Kapcsolódó cikkek
- Az Ericsson már 2019-ben világszerte elindítja az 5G szolgáltatást
- Az Ericsson kibővített 5G platformja lehetővé teszi a gyors, zökkenőmentes átállást
- Óriási növekedés várható 2024-re az 5G előfizetések számában
- A kistudósok a jövőjükbe nézhettek be az Ericssonban
- Az Ericsson új fejlesztéseivel gyorsabb és rugalmasabb lesz az 5G bevezetése
- Az ABB befejezte a GE Industrial Solutions akvizícióját
- Az Ericsson Mobilitási Jelentésének fő megállapításai
- Díjazták az Ericsson 5G technológiáját
- Ericsson üzleti útmutató szolgáltatóknak
- Indulhat az 5G!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Mesterséges intelligencia az iparágak szolgálatában
Exkluzív interjút adott a Schneider Electric „AI at Scale” podcastjának Julia Peyre, a vállalat új „AI Strategy and Innovation” vezetője. A szakember több mint egy évtizedes tapasztalattal rendelkezik az adattudomány és a számítógépes képalkotás terén, és PhD-fokozatot szerzett ezen a szakterületen, így átfogó rálátással rendelkezik arra, hogyan alakítja át a mesterséges intelligencia a különböző iparágakat.
Digitális technológiák az energiahatékonyság javításában
A digitális technológiák alkalmazása jelentős mértékben növelheti az ivóvíz- és szennyvízkezelés hatékonyságát, ami különösen fontos, mivel ezen ágazatok az egyik legnagyobb energiafogyasztó szektorok közé tartoznak. Ezt jól példázza a wrocławi Janówek szennyvíztisztító telep, ahol az ABB Ability OPTIMAX energia-menedzsment rendszer (EMS) bevezetése javítja a működési hatékonyságot, csökkenti az üzemeltetési költségeket és a károsanyag-kibocsátásokat.