Fejlesztői versenyt hirdet Magyarországon az Airbus
Hazai készenléti szervek által használt appok fejlesztésére hirdet versenyt az Airbus DS SLC. A tét 1500 dollár csapatonként és a piacra lépés lehetősége.
Critical App Challenge néven fejlesztői versenyt hirdet az Airbus DS SLC Magyarországi fióktelepe annak érdekében, hogy a készenléti szervek által használt, speciális titkosítású kommunikációs eszközökön is elérhetőek legyenek olyan praktikus alkalmazások, amelyek egyszerűsítik a munkájukat, növelik a hatékonyságukat és megfelelnek a polgárok biztonságáért dolgozó szervek követelményeinek. A verseny során a jelentkezőknek a a nemzetközi kiállításokon díjnyertes Tactilon Dabat eszközre le is kell fejleszteniük a béta verziót. A verseny szakmai támogatója a fejlesztői versenyek szervezésében kiemelkedő tapasztalattal rendelkező Tech Embassy, amely nemrég Európa legnagyobb hackatonját, a 48 órás kihívást jelentő Junctiont hozta el Budapestre.
A Critical App Challenge Hungary bár Magyarország-specifikus, mégis nemzetközi verseny, amelyre bárki jelentkezhet, az alkalmazásnak azonban magyar nyelvűnek is kell lennie és a magyar igényekre kell szabni. A Tactilon Dabat egy LTE okostelefon és egy TETRA rádió egy eszközben. Szélessávú kapcsolatra alapuló alkalmazások futtatására képes, ám az adatkapcsolat teljesen biztonságos, így megfelel a készenléti szervek kritikus biztonsági előírásainak.
A megmérettetésen az Airbus DS SLC meglévő beszállítói és független cégek, akár egyetemisták és a startupok is indulhatnak, külön-külön kategóriában. A fejlesztői versenyre április 22-ig lehet jelentkezni a megvalósítani kívánt alkalmazás koncepciójával. A nevezési határidőt követően egy előselejtező során választják ki azt az 5-5 csapatot, akik részt vehetnek a döntőn, egy 24 órás hackathon. A fejlesztői versenyeken megszokott gyakorlattól eltérően 1500-1500 dollárban részesülnek csapatonként. A hackathon kategóriagyőztesei lehetőséget kapnak arra, hogy az Airbus DS SLC szakemberei támogatásával piacra vihessék az ötletüket.
Az Airbus DS SLC a döntőt megelőzően üzleti, szakmai és technológiai mentorációt is biztosít a kiválasztott fejlesztői csapatoknak. Ennek keretében az Airbus DS SLC ingyenes hozzáférést nyújt azokhoz a fejlesztői eszközökhöz, amelyekkel a Tactilon Dabat készülékekre lehet alkalmazásokat fejleszteni.
„A Critical App Challenge célja, hogy a kreativitás találkozzon az Airbus DS SLC modern, titkosított kommunikációs platformjával, és ezáltal hasznos alkalmazásokat biztosítsunk a készenléti szerveknek. Azzal, hogy lehetőséget adunk a legjobb ötletek megvalósítására, támogatjuk partnereinket, a hazai készenléti szerveket, amelyek Magyarország polgárait szolgálják” – mondta Fáy András, az Airbus DS SLC Magyarországi Fióktelepének cégvezetője.
Kapcsolódó cikkek
- A LEGO HIDDEN SIDE új szintre emeli a játékélményt
- Nemzetközi díjat nyert a magyar biztosítási applikáció
- Így készül a Taxify a szilveszteri és újévi taxiforgalomra
- Tudom, hogy láttad – indul a visszaszámlálás!
- A magyarok közel fele nézett már bele titokban párja telefonjába
- A Vodafone 1+1 ünnepi készülékkedvezménnyel kedveskedik a családoknak
- Az Xperia XZ3 tulajdonosok már élvezhetik a Sony Networks applikációt
- A Cellum közreműködésével vadonatúj külsőt és új funkciókat kapott az Erste MobilePay
- Ma 14 órától indul a Taxify Debrecenben
- A munkavállalók közel fele már a szabadidejében is dolgozik
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Real Madrid az első klub, amely átlépte az 1 milliárd eurós bevételt
A Deloitte Football Money League 2025-ös jelentése rávilágít arra, hogy a legnagyobb futballklubok a 2023/24-es szezonban jelentős bevételnövekedést értek el, és a Real Madrid lett az első klub, amely átlépte az 1 milliárd eurós álomhatárt. A csapatok pénzügyi sikerét a pályán elért eredményeik, stadionfejlesztések és a jól megtervezett kereskedelmi stratégiák tették lehetővé. A Premier League csapatai továbbra is az élvonalban szerepelnek a bevételi rangsorban, míg a női futball is kiemelkedő növekedést mutat, jelezve a sportág egyre nagyobb népszerűségét és piaci értékét.
Hazai színpadon az IIOT – Nemzetközi informatikai diákolimpia Budapesten
2025. március 9-én került sor a Budapesti Fazekas Mihály Gimnáziumban a Kódkupa idei döntőjére, ahol Magyarország legtehetségesebb középiskolás programozói mérték össze tudásukat. A Kódkupa egyúttal válogatóversenyként is szolgál a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpiára (IIOT), amely idén Magyarországon, 2025. május 30. és június 3. között kerül megrendezésre.
Megalakult a Kyndryl Institute
A mai gyorsan fejlődő digitális gazdaságban a vezetők egyre komplexebb kihívásokkal szembesülnek, miközben a technológia folyamatosan változik. A The Kyndryl Institute célja, hogy változatos nézőpontokkal és cselekvésre ösztönző meglátásokkal támogassa a felsővezetőket a legfontosabb aktuális kérdésekben, mint például a mesterséges intelligencia hatásai, szabályozások, kibervédelem, IT-modernizáció és más kulcsfontosságú témák. Az iparági vezetők, start-up közösségek, civil társadalom és akadémiai szakértők bevonásával a The Kyndryl Institute azon dolgozik, hogy segítse a stratégiai döntéshozatalt és ösztönözze az innovációt világszerte.
Kiskorú influencerek a közösségi médiában
A mai világ véleményformálói az influencerek, akik gyakran márkanagykövetekként működnek, és ismertségükre alapozva építenek pénzügyi modelleket. De miért bízzuk éppen az online média szereplőire, hogy eligazítsanak bennünket az élet különböző területein, legyen szó egészséges életmódról, gyereknevelésről vagy öltözködésről? Ezt a kérdést teszik fel az NMHH Podcast gyermekek online biztonságával foglalkozó nyolcadik adásában Aczél Petra kommunikációkutató, az NMHH Médiatudományi Intézetének kutatásvezetője és Guld Ádám médiakutató, a Pécsi Tudományegyetem egyetemi docense.
A Széchenyi-egyetem megszerezte a legmagasabb szintű drónengedélyt
A győri Széchenyi István Egyetem könnyű pilóta nélküli légijármű-rendszerekre vonatkozó üzemeltetési tanúsítványt szerzett, így első felsőoktatási intézményként egész Európában megszerezte a 2021-ben bevezetett, az európai drónszabályozás alapján kiadható legmagasabb szintű engedélyt. A légiközlekedési hatóság az egyetem alkalmasságát értékelve megállapította, hogy az készen áll a biztonságos üzemeltetésre és rendelkezik a szükséges kompetenciákkal. Az engedély különleges jelentőséggel bír, mivel az EU-ban csupán mintegy 30 UAS-üzembentartó rendelkezik ilyen LUC (Light UAS Operator Certificate) tanúsítvánnyal a regisztrált 1,8 millió között.