A Johan Cruijff ArenA 3 megawattos energiatároló rendszere mostantól aktív
Üzembe állították Európa legnagyobb, középületben működő energiatároló rendszerét, amely újrahasznosított illetve új elektromos jármű akkumulátorokkal működik. A hivatalos megnyitó ünnepséget Udo Kock, Amsterdam városának elöljárója nyitotta meg.
Ez az egyedülálló projekt, melyet az Amsterdam Climate & Energy Fund (AKEF) és az Interreg is támogatott, a Nissan, az Eaton, a BAM, a Mobility House és a Johan Cruijff ArenA együttműködésében jött létre.
A 3 megawattos tárolórendszer megbízhatóbb és hatékonyabb energiaellátást illetve felhasználást biztosít a stadion, a látogatók, a környező épületek, valamint a holland energiahálózat számára. Az Eaton villamos energiaátalakítási technológiáját és 148 Nissan LEAF autónyi akkumulátort ötvöző energiatároló rendszer nemcsak a fenntarthatóbb energiagazdálkodáshoz járul hozzá, hanem az elektromos járművek akkumulátorainak körkörös gazdaságához is.
„Ennek az energiatároló rendszernek köszönhetően a stadion képes intelligens energiafelhasználásra, és az Amszterdam Energy ArenA BV nevű cég révén képes kereskedni is az akkumulátorokban rendelkezésre álló tárolási kapacitással.” - mondta Henk van Raan, a Johan Cruijff ArenA innovációs igazgatója. „Biztosított az ArenA energiaellátása még hálózatkieséskor is. Sőt a stadion hozzájárul a holland villamosenergia-hálózat stabilitásához is. A Johan Cruijff ArenA az egyik legfenntarthatóbban üzemeltetett stadion a világon, és úttörő szerepet tölt be az olyan intelligens innovációk alkalmazásában, mint amilyen ez az egyedülálló energiatároló rendszer.”
„A Johan Cruijff ArenA energiatároló rendszere jól példázza az Eaton szakértelmét az energiagazdálkodási megoldások terén.” - mondta Frank Campbell, az Eaton Corporate és a villamosipari üzletág EMEA régiós elnöke. „Az energiatároló rendszert kifejezetten a Johan Cruijff ArenA igényeinek megfelelően terveztük. A munkánk magába foglalta az elektronika megtervezését, az elektromos jármű akkumulátor-modulok integrálását és az innovatív megoldás beillesztését a stadion már meglévő infrastruktúrájába. Büszke vagyok az eredményre, és örömmel tölt el, hogy a Johan Cruijff ArenA áramellátása immár nem csak biztonságos és megbízható, de takarékos és fenntartható is.”
Rugalmas energiatároló kapacitás
Az energiatároló rendszer fontos szerepet játszik az energiaellátás és az energiaigény közötti egyensúly fenntartásában a Johan Cruijff ArenA-ban. Az energiatároló rendszer teljes kapacitása 3 megawatt, ami több ezer háztartás áramellátásához elegendő mennyiségnek felel meg. Ez a kapacitás azt is jelenti, hogy az ArenA tetején található 4200 darab napelem által termelt energia is optimálisan tárolható és szükség szerint felhasználható. Az energiatároló rendszer tartalékenergiát biztosít, csökkenti a dízelgenerátorok használatának szükségességét, és tehermentesíti az energiahálózatot a koncertek során fellépő fogyasztási csúcsok kiegyenlítése révén.
Kapcsolódó cikkek
- Intelligens eszközök a túlélés zálogai
- Az ABB és a SUSI Partners együttműködik a mikrogrid- és az energiatárolási projektek megvalósításában
- Itt az eszköz a környezettudatos célok megvalósításához
- Újabb startup verseny
- Energiafelügyelet és automatizálás: a digitalizáció svájci bicskái
- Megtudtuk, mi alapján választanak robotpilóta rendszert az eredményes gazdálkodók
- VAKT: egy jól működő példa a blockchain alkalmazására az energetikában
- Az ABB technológiája 40%-kal csökkenti az InterContinental Madrid energiafelhasználását
- Az ABB Ability próbaüzemével intelligensebbé válik a Caruna hálózata
- Az ABB üzemeli be az első digitális alállomásokat Olaszországban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Kell-e a digitalizáció és az MI a cégekben, vagy divatos pénzkidobás?
Egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy időt és kiadást spórolhat a digitalizáció és a mesterséges intelligencia használatával, de csak kevesen vannak, akik a megvalósítással valódi előnyhöz jutnak. Kurinyecz Gergely, digitalizációs szakértő a nagyvállalatok egyedi működésére szabott folyamatainak digitalizációjában szerzett tapasztalatai alapján segít felvázolni a szoftverek adta lehetőségeket, és mutat rá a gyakori buktatókra.