Az Antenna Hungária jelentkezett egyedül az országos földfelszíni digitális televízió-műsorszóró jogosultságért
Május 14-én egyetlen jelentkezőt, a jelenlegi szolgáltatót vette pályázati nyilvántartásba a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az országos földfelszíni digitális televízió-műsorszóró hálózatok lejáró üzemeltetési jogosultságának megszerzésére kiírt pályázaton. A hatóság ezután megkezdi az Antenna Hungária Zrt. pályázati ajánlatának tartalmi vizsgálatát. Eredményhirdetés júniusban várható.
Az NMHH által közzétett pályázati felhívás szerint – amelynek tervezetét március 7-én bocsátotta szakmai véleményezésre a hatóság – április 30-án lehetett beadni az ajánlatokat: a lehetőséggel egyetlen pályázó, a jelenlegi szolgáltató élt. Az NMHH az Antenna Hungária Zrt.-t – ajánlatának alaki vizsgálata után – május 14-én pályázati nyilvántartásba vette, melyet a szabályok alapján a honlapján hivatalosan is közzétett.
Az eljárás következő szakaszaként az NMHH megkezdi az ajánlat tartalmi vizsgálatát, amelynek alapján várhatóan júniusban fog eredményt hirdetni.
Az országos földfelszíni digitális televízió-műsorszóró hálózatokat jelenleg az Antenna Hungária Zrt. üzemelteti és a MinDig TV-szolgáltatáscsaládon keresztül hasznosítja. A 2008-ban megszerzett jogosultság 2020 szeptemberében jár le. A pályázat nyertese a lejárattól számított tizenkét éven át üzemeltetheti majd a jelenlegivel megegyező technológiájú hálózatot, amelyen biztosítania kell, hogy a közszolgálati műsorok változatlan minőségben és a jelenlegi vevőberendezésekkel ingyenesen elérhetők maradjanak, legalább 98 százalékos lakossági lefedettséggel. A nyertesnek új, fejlettebb technológiájú hálózatokat is építenie kell, ahol előfizetéses szolgáltatásokat nyújthat majd piaci megállapodások alapján.
Kapcsolódó cikkek
- Három országos rádiónak van napi milliós hallgatótábora
- Médiatanács: közel 125 millió forint támogatás a közösségi televíziók és rádiók rezsiköltségeire
- NMHH: tarol az okostelefonos életforma – nemcsak a fiataloknál
- NMHH: 11 százalékkal csökkentek az internetárak tavaly
- Idén is várják a jelentkezőket az AHa! BrainStore programra
- A Médiatanács eredményt hirdetett három rádiós pályázaton
- NMHH: Három év alatt megnégyszereződött a mobilinternet-szolgáltatás adatforgalma
- Négy sávban fog idén új, széles sávú frekvenciahasználati lehetőségeket értékesíteni az NMHH
- NMHH Médiatanács: Továbbra is kevesen használják a tévés és internetes gyerekzárakat
- NMHH Médiatanács: Több mint 246 millió forint támogatás animációs sorozatok folytatására
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális ugródeszkát kínál a Telekom a magyar kisvállalkozásoknak
A Telekom olyan magyar kisvállalkozások jelentkezését várja, amelyek szeretnének digitálisan fejlődni, de eddig még nem találták meg a számukra megfelelő megoldásokat. A Digitalizációs Pályázat három nyertese egy éven keresztül díjmentesen használhatja a vállalkozása igényeire szabott IT-szolgáltatásokat, míg az első 100 érvényes pályázó egyéves Norton 360 előfizetésben részesül. A jelentkezési határidő 2026. június 25., és a pályázaton Telekom-ügyféltől függetlenül bármely jogosult vállalkozás indulhat.
Célgépek, amelyek a jövőt építik – 115 innováció csapott össze
A sebesség és a precizitás hazai fellegvárában, a Hungaroringen vonultatták fel a magyar mérnöki tudomány legjavát a Magyar Ipari Célgép Nagydíjon. Az idei mezőny minden eddiginél erősebb volt: 115 pályázat közül választották ki azokat az innovációkat, amelyek a jövő gyártósorait és mindennapjait formálják. Az esemény egyértelműen bebizonyította, hogy a hazai ipar jövője nem az olcsó munkaerőre, hanem a magas hozzáadott értékű tudásra épül. A 2026-os Nagydíj jelmondata – „A jövőt építjük. Géped van hozzá?”
Díjazzák az informatika meghatározó vezetőit és fiatal tehetségeit
Idén ismét meghirdeti rangos pályázatát a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetsége (VISZ), amelynek keretében intézmények és vállalatok informatikai szervezeteinek vezetői pályázhatnak az „Év informatikai vezetője” elismerésre.
Magyar újságíró a Siemens Media Award dobogóján
A program fennállása óta először Budapesten rendezték meg a Siemens Media Award nemzetközi díjátadóját. Az előző évekhez hasonlóan, idén is magyar sikert ünnepelhettünk: a szakmai zsűri kilenc ország pályázóit és pályaműveit értékelve a második díjat Rádi Balázsnak, az Index.hu újságírójának ítélte, az „Index a műtőben: először operáltak gerincsebészeti robottal Magyarországon” című írásáért.
Női példaképek a digitális gazdaság élvonalában
Negyedik alkalommal hirdette meg a női szakemberek munkáját elismerő „Női példaképek a digitális gazdaságban” pályázatát az IVSZ – Digitális Vállalkozások Szövetsége és a Women in Technology Hungary Egyesület (WiTH). Az elismeréseket az IVSZ SMART konferenciájának záróeseményén adták át: a fődíjat Biró Gabriella kiberbiztonsági szakértő kapta, míg a két szervezői különdíjjal Kulcsár Alexandra és Földesi-Badó Gabriella kiemelkedő szakmai teljesítményét jutalmazta a zsűri.

