Idén is diákújságírókat díjazott a Telenor és a DUE Médiahálózat
Hogyan lehet gátat szabni az online zaklatásnak, és milyen, akár fizikai, akár pszichés veszélyei lehetnek a túlzásba vitt mobilozásnak? Ezekkel a témákkal foglalkoznak a DUE Médiahálózat és a Telenor közös NetBiztos pályázatának nyertesei, akiket a DUE Országos Ifjúsági Sajtófesztiválján díjaztak május 28-án.
A pályázatra 12 és 22 év közötti fiatalok jelentkezhettek két megadott téma – biztonságos internethasználat és az internet kreatív használata a tanulásban – egyikében forgatott kisfilmjeikkel. A diákújságírókat tömörítő DUE Médiahálózat és a Telenor már évek óta közösen szervezi a pályázatot azzal a céllal, hogy saját kortársaik szemén keresztül hívja fel a diákok figyelmét a biztonságos internethasználat fontosságára.
A szakmai zsűri által kiválasztott három nyertes pályamű a túlzott internethasználat egyénre és társadalomra kivetített következményeire, az adatvédelemre és a cyberbullying, vagyis az online zaklatás veszélyeire hívja fel a figyelmet. A nyerteseket a Telenor okoseszközökkel és Hipernet-előfizetéssel díjazta.
Vincze-Hajnal Blanka első helyezést elérő Felhő című videója egy figyelemfelhívó rövidfilm, amely a zsűri értékelése szerint amellett, hogy ötletesen hívja mutatja be azt, hogy a mobilozás miatti figyelmetlenség akár életveszélyes is lehet, a tanulságos történetbe a „Ne ítélj elsőre!” üzenetét is beleszövi.
Kecskés István, a DUE elnöke; Vincze-Hajnal Blanka; Mészáros Attila, a Telenor Magyarország vállalati kommunikációs igazgatója
Gasparovszky Tibor vehette át a második díjat Jerikó című videójáért, amelyben sajátos hangulattal és képi világgal ábrázolja és hívja fel a figyelmet a túlzásba vitt és felelőtlen internethasználat egyéni és társadalmi hatásaira, például az elszigetelődésre, az elszemélytelenedésre.
Kecskés István, Gasparovszky Tibor, Mészáros Attila
A harmadik díjat Bogár-Szabó András nyerte el Te melyik vagy? című rövid videójával, amelyben ötletes képi megvalósítással, frappánsan szemléltetve mutat példát arra, hogyan lehet tudatos felhasználóként gátat szabni az online zaklatásnak, ha visszaélnek valaki fotójával.
Kecskés István, Bogár-Szabó András, Mészáros Attila
A Telenor fontos célkitűzése, hogy országos lefedettségű Hipernet-hálózata és a korszerű technológiák révén segítse a digitális oktatás terjedését és a gyerekek körében terjessze a biztonságos internethasználattal kapcsolatos ismereteket. Ezt a célt szolgálja többek között a NetBiztos pályázat, valamint digitális oktatási programja, a Hipersuli keretében létrehozott biztonságos nethasználati képzése is, amelyet a szolgáltató önkéntes munkatársainak bevonásával rendszeresen elvisz az ország több iskolájába. A TudatosNet képzés online bárki számára elérhető ingyenes és gyors regisztráció után a www.hipersuli.hu-n a „TudatosNet Belépés” menü alatt.
Kapcsolódó cikkek
- 100 GB mobilnet féláron a Telenortól a 26 év alattiaknak
- Gyorsul a vezeték nélküli internet sebessége a vasúti kocsikban
- NMHH: Nagy lendületet vett tavaly a 4G-s mobilinternet
- A cyberbullying és az adatvédelem témái érdeklik leginkább a Netbiztos pályázat diákújságíróit
- Fontos információ az internet áfacsökkenésről a Telenor ügyfeleinek
- A Telenor ügyfelek időt és korlátlanságot kapnak ajándékba
- Változtatásokat vezetett be a Telenor
- Ál-vírusirtók emelt díjas áron, nyereményről szóló üzenetek
- Kedvezményes mobilinternet a Telenortól
- Így használják az emberek a korlátlan mobilinternetet Magyarországon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így működteti a Lenovo a 2026-os vb technológiai gerincét
A Lenovo közel valós idejű, mesterséges intelligenciával támogatott infrastruktúra-platformot biztosít a 2026-os FIFA világbajnokság számára, amely a hagyományos kábeles és műholdas közvetítés mellett rendkívül alacsony késleltetésű IPTV (Internet Protocol Television) videóterjesztést, intelligens tartalomszolgáltatást, valamint a rendezvény ökoszisztémáján és működésén belüli, kritikus fontosságú döntéshozatalt is lehetővé tesz.
Ne hagyd otthon az éberséget: ezek a digitális hibák tönkretehetik a nyaralásod
Nyaralás idején sokan hajlamosak lazábban venni a biztonsági szokásaikat, pedig a digitális térben a szabadság nem jelent egyben védettséget is. Dr. Tóth Judit Lenke adatvédelmi szakjogász és pénzmosás elleni szakértő arra hívja fel a figyelmet, hogy akár egy egyszerű hotelbejelentkezés vagy egy gondtalannak tűnő közösségi médiás bejegyzés is komoly adatvédelmi és pénzügyi kockázatokat hordozhat.
Ezekre költenek idén az apák napja előtt: látványosan átalakultak a trendek
Végleg a háttérbe szorulnak a sablonos apák napi ajándékok. A MediaMarkt tapasztalatai szerint június elején látványosan megemelkedik az érdeklődés a prémium használati tárgyak és technológiai eszközök iránt. A trend egyértelmű: a porfogó apróságok helyett a férfiak olyan megoldásokat keresnek, amelyek megkönnyítik a mindennapokat vagy valódi élményt nyújtanak.
Rendezettebb asztal, hatékonyabb munka: az AOC E4 válasza a modern irodák kihívásaira
Az AOC, a kijelzőtechnológiai piac egyik vezető szereplője, tovább erősíti elkötelezettségét a kis- és középvállalkozások (kkv-k) iránt az E4 monitorcsaláddal, amelyet a modern európai munkaállomások ideális megoldásaként pozicionál. A hibrid munkavégzés térnyerésével a monitor a professzionális produktivitás központi elemévé vált, ezért az E4 sorozat az ergonómia, a fenntarthatóság és a hosszú távú teljesítmény egyensúlyára épül.
A jövő technológiái kaptak elismerést a BME jubileumi díjátadóján
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem elismerte a tavalyi év legkiemelkedőbb innovációs és tudományos eredményeit. A Pro Progressio Alapítvány jubileumi, 30. évfordulós ünnepségén két innovációs projekt és két kiemelkedő tudományos publikáció részesült díjazásban. Az eseményen Horváth Péter tudománypolitikáért és innovációért felelős államtitkár is köszöntőt mondott.

