A Vodafone távvezérlésű 5G demóval mutatta be a jövőt az 5G Koalíció idei tisztújításán
Megtartotta negyedik tisztújító plenáris ülését a Digitális Jólét Program (DJP) által kezdeményezett 5G Koalíció 2019. június 18-án, Budapesten. Dr. Budai J. Gergőt, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettesét és igazgatóságának alelnökét ismét a szervezet elnökségi tagjává választották.
Két éve alakult meg az 5G Koalíció szakmai és érdekképviseleti szervezetek, egyetemek és tudományos műhelyek részvételével. Célja, hogy Magyarország az 5G fejlesztések egyik európai központjává váljon, hiszen a kereskedelmi 5G hálózatok megjelenése számos olyan lehetőséget fog nyújtani, ami jelentősen javítja az életminőséget és további digitalizációra sarkallja az ipart, felpörgetve a magyar gazdaságot. A Vodafone Magyarország alapító tagként csatlakozott a szervezethez, amelynek idei tisztújító ülését követően Dr. Budai J. Gergőt, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettesét ismét az elnökség tagjává választották.
A Vodafone Magyarország a konferencia résztvevői számára a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékével együttműködésben demonstrálta az 5G technológia egyik legfontosabb jövőbeli felhasználási módját. Egy szimulátorszékből irányítható élethű, kicsinyített Audi Q7 autómodell segítségével lehetett kipróbálni a távvezérlésű gépjárműirányítás élményét. Az autóra szerelt kamera képe VR szemüvegen keresztül jutott el a vezetőhöz, így az valós időben követhette a jármű mozgását, amely az 5G alacsony késleltetésének köszönhetően azonnal reagált minden parancsra. Az 5G által biztosított rendkívül alacsony késleltetés, valamint az akár 1Gbps-t meghaladó adatátviteli sebesség azonban nem csak a távvezérlés működtetéséhez lesz kulcsfontosságú. Az 5G kapcsolat ezen tulajdonságai megteremtik az olyan, azonnali adatátvitelt igénylő fejlesztések, mint az önvezető és összekapcsolt járművek, okosváros-fejlesztések, vagy a távdiagnosztika és akár a távolról elvégzett orvosi beavatkozások infrastrukturális hátterét is.
„Május végén avattuk fel Budapest első állandó, élő 5G bázisállomását székházunk tetején, és még idén jelentős számú új, állandó 5G állomást telepítünk Budapest központjában” – mondta el Dr. Budai J. Gergő, a Vodafone Magyarország vállalati kapcsolatokért felelős vezérigazgató-helyettese. – „Ez hatalmas mérföldkő a telekommunikációs szektor történetében, hiszen ezzel Magyarországon hamarosan kezdetét veszi az 5G korszak. A Vodafone célja, hogy az egész társadalom számára mielőbb elérhetővé tegye a legújabb generációs technológiát és még idén elindítsa kereskedelmi 5G szolgáltatását, hozzájárulva a digitális szakadék csökkentéséhez és a digitális jövő építéséhez.”
A Vodafone Magyarország május végén IX. kerületi székházának tetején már második 5G bázisállomását avatta fel, hiszen ezt megelőzően a szolgáltató a Zala ZONE Járműipari Tesztpálya ünnepélyes megnyitója alkalmából a tesztpályán indította el első állandó, élő 5G bázisállomását. Magyarországon jelenleg a Vodafone az egyetlen olyan mobilszolgáltató, amely saját frekvenciát használó 5G bázisállomásokkal rendelkezik.
Kapcsolódó cikkek
- A várakozásokat túlszárnyalva terjed az 5G
- A Balatonra is megérkezett az 5G
- A Vodafone és az ESL útjára indítja a világ első nemzetközi 5G mobil e-sport tornáját
- A Vodafone Debrecenben is megmutatta, mire képes az 5G
- A Vodafone bemutatta, mire képes Budapest első állandó 5G bázisállomása
- Magyarország első állandó, élő 5G bázisállomását indította el a Vodafone Zalaegerszegen
- Az Ericsson és a Swisscom elindította az első európai kereskedelmi 5G hálózatot
- Az ABB és az Ericsson tovább erősíti kapcsolatát
- A Samsung szerezte meg a legnagyobb részesedést az 5G hálózati megoldások terén Koreában
- Újabb bevetésen az Instant Network a hurrikán sújtotta Mozambikban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Magyar siker a látássegítő eszközöket fejlesztők nemzetközi versenyén
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának EyeRider csapata elnyerte az első helyet a 2024-es Cybathlon Vision Assistance kategóriájában.
Robotkutyákat tesztel a Boxy fulfillment logisztikai központ
A Boxy fulfillment szolgáltató hosszútávú technológiai fejlesztési projektjének keretében pilot programot indított a négylábú robotok e-kereskedelemben történő alkalmazási lehetőségeinek felmérése érdekében. A kísérlet célja, hogy feltérképezze a robotikában rejlő rugalmasság és autonómia olyan aspektusait, amelyek hozzájárulhatnak az e-kereskedelmi logisztika hatékonyságának növeléséhez, valamint a vásárlói és munkavállalói élmény javításához.
Együttműködik az ABB és a Zumtobel Csoport
A globális technológiai piacvezető ABB és az ausztriai székhelyű, a professzionális világítási megoldások terén világelső Zumtobel Csoport bejelentette, hogy stratégiai partnerségre lép. Céljuk az intelligens épületmegoldások és az egyenáramú (DC) ipari termékalkalmazások fejlesztése. Az együttműködő felek azt tervezik, hogy a fenntartható épületek számára integrált, intelligens megoldásokat kínálva jelentős hozzáadott értéket teremtsenek a kereskedelmi, ipari és intézményi szektorban tevékenykedő ügyfelek számára.
A Telekom ügyfelei számára már minden budapesti metróvonalon elérhető az 5g szolgáltatás
A Telekom november 11-étől az összes budapesti metróvonalon elérhetővé tette az 5G hálózatot ügyfelei számára, amelyet 5G-képes készülékkel és mobilinternet-szolgáltatással tudnak igénybe venni.
Fellendülő elektromobilitás: A Drees & Sommer támogatást nyújt az autógyártóknak
A napi mintegy 1000 járművet gyártó és közel 7000 alkalmazottat foglalkoztató történelmi müncheni fő telephely a BMW globális termelési hálózatának nélkülözhetetlen része. A kizárólag elektromos meghajtást használó új járműarchitektúra, a New Class gyártása 2026-tól itt fog megkezdődni. Az autógyártó 650 millió eurót fektet be az új jármű-összeszerelő üzembe a logisztikai területeket és a karosszériagyártást is beleértve.