Még egyszerűbb hozzáférés a felhőben és a Linux rendszereken

forrás: Prím Online, 2019. július 3. 12:40

Új megoldásokkal bővült a Micro Focus átfogó személyazonosság- és hozzáféréskezelési portfóliója. Az AD Bridge segítségével a szervezetek kiterjeszthetik az Active Directory címtárban alkalmazott beállításokat és biztonsági házirendeket a Linux környezetekre is. A NetIQ Access Manager új kiegészítői pedig a SaaS-szolgáltatások, illetve az API-k hozzáféréseinek felügyeletéhez nyújtanak hatékony támogatást a vállalatok számára.

 

Híd az Active Directory és a Linux között

Új termékek és kiegészítők jelentek meg a Micro Focus piacvezető személyazonosság- és hozzáféréskezelési kínálatában. Az AD Bridge 1.0 egyszerűsíti a Linux szerverek felügyeletét és kezelését a vállalatnál már használatban lévő Active Directory beállítások és biztonsági házirendek segítségével. A megoldás csatlakoztatja a szervereket az Active Directory domainhez, így egyetlen vezérlőpulton keresztül teszi lehetővé a Linux erőforrások azonosítását, kezelését és felügyeletét.

 

A szoftverrel a szervezetek ugyanazokat a csoportházirendeket, illetve hozzáférési és hitelesítési szolgáltatásokat használhatják a Linux környezetekben is, mint az Active Directory rendszerben. Így nincs szükség külön helyi felhasználói fiókokra az egyes Linux szervereken, ami megkönnyíti az adminisztrációs feladatokat, illetve a biztonságot is növeli.

 

Az eszköz ezenfelül fejlett audit és jelentéskészítési funkciókat kínál, és együttműködik egyéb, a kiemelt fiókok ellenőrzéséhez és felügyeletéhez használható Micro Focus termékekkel, beleértve a Privileged Account Manager, a Directory and Resource Administrator, valamit a Group Policy Administrator megoldásokat.

 

 

Nagyobb biztonságban a SaaS-fiókok

Új funkciókkal bővül a NetIQ Access Manager is. Az eszköz központosított hozzáférés-felügyeletet kínál mind a hagyományos, mind a webes alkalmazások esetében. Használatával a vállalatok egyszerű és biztonságos, egypontos bejelentkezésen (SSO) alapuló hozzáféréseket biztosíthatnak szoftvereikhez és szolgáltatásaikhoz a belső felhasználóik, az ügyfeleik és a partnereik számára egyaránt.

 

A legfrissebb kiadáshoz új kiegészítőként elérhető a SaaS Account Management platform, amely lehetővé teszi a szoftverszolgáltatásokhoz kapcsolódó fiókok felügyeleti feladatainak ellátását, beleértve a felhasználók vagy szerepkörök létrehozását, illetve a jogosultságok visszavonását. A szoftver az LDAP-alapú címtárszolgáltatásban tárolt információkat felhasználva képes automatikusan kiosztani a fiókokat a SaaS-szolgáltatók felé, majd a későbbiek során szinkronizálja is a változtatásokat, amelyeket a szervezetek a saját címtárszolgáltatásukban végeznek. Tehát amikor egy felhasználónak változnak a jogosultságai, például már nem szükséges hozzáférnie bizonyos alkalmazásokhoz, vagy amikor egy alkalmazott elhagyja a vállalatot, nem kell egyesével, manuálisan frissíteni a módosításokat az egyes alkalmazásoknál. A megoldás ugyanis automatikusan elvégzi a szükséges változtatásokat minden csatlakoztatott alkalmazásnál.

 

A megújult NetIQ Access Manager ezenfelül támogatja az alkalmazásprogramozási felületek (API) hozzáféréseinek ellenőrzését is: a Secure API Manager kiegészítő teljes körű API-kezelési infrastruktúrát kínál a biztonság erősítéséhez és a jogosultságok szabályozásához.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A NIS2 megfelelés és a MI-megoldások is megnehezítik a magyar cégek digitális átállását

Az informatika minden eddiginél gyorsabban fejlődik, így nem csoda, hogy ezt sokszor a cégek sem győzik követni. A felhőtechnológia néhány éve még modern kuriózumnak számított, ma már azonban elvárás, hogy bárhol is vagyunk, minden adat azonnal elérhető legyen. Ez a technológiai ugrás azonban nemcsak a rugalmas együttműködést és a munkavégzés szabadságát hozta el a cégek életébe. Ha nem szakszerű módon történik meg egy új IT rendszerre való átállás, az komoly kiberbiztonsági kockázatnak teszi ki a vállalatot. Egy rendszergazdának nemcsak az a feladata, hogy fejlessze a vállalat informatikai hátterét, a cég dolgozóit is oktatnia kell az új rendszerek használatára.

2024. október 10. 10:02

Huawei: Az intelligens technológiák 2030-ra 16 billió dollárral növelhetik a globális GDP-t

A Huawei több mint tíz intelligens hálózati terméket és megoldást mutatott be az idei, müncheni Huawei Network Summiton. Az új Xinghe hálózati megoldások lehetővé teszik a rendkívül gyors adatátvitelt és a nagy teljesítményű hálózati környezetek kiszolgálását, ezzel elősegítve Európa digitális és intelligens fejlődését. Az eseményen több mint ezeregyszáz iparági szakértő, technológiai vezető és partner vett részt több mint 30 országból, köztük Németországból, Franciaországból, Olaszországból, Svájcból, Spanyolországból, Törökországból és Magyarországról is.

2024. október 9. 16:45

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59

Innovációs versenyen méretik meg magukat a világ egyetemistái

2024. október 2. 19:34

Országos kutatásból netezési körkép: a magyarok többségének élete elképzelhetetlen net nélkül

2024. szeptember 29. 15:24

Éppen most robban a hazai előfizetéses e-kereskedelem

2024. szeptember 24. 15:10