Digitalizálódó civilek, csúcstechnológiával a társadalmi problémák megoldásáért
A fontos társadalmi célokért dolgozó civil szervezetek is hozzáférhetnek a hatékonyságukat segítő új technológiákhoz a Civil Tech Hub segítségével. A civil szféra digitalizációjához a technológia mellett tudásra és inspirációra is szükség van. A NIOK Alapítvány a Microsoft Magyarország támogatásával egy olyan közösségi teret és digitális tréningközpontot alakított ki, ahol mindez biztosított. Az első tréning-sorozat szeptemberben indul.
Társadalmi szervezetek digitalizációját segíti a NIOK Alapítvány székhelyén a Microsoft Magyarország támogatásával megnyílt Civil Tech Hub, amelynek fő célja, hogy a civil szervezetek munkatársai számára biztosítson közösségi teret, képzési és találkozási lehetőséget. A Civil Tech Hub egy közösségi iroda funkciókkal is ellátott oktatási- és tréning központ, ami fontos civil események helyszíne is lesz.
A Civil Tech Hub-hoz a Microsoft Magyarország szoftvereket, technológiát és rendszeres tréningeket nyújt, ennek köszönhetően a non profit szervezetek vezetői és munkatársai olyan új technológiai ismeretekkel gazdagodhatnak, amelyek segítik őket a hatékony munkavégzésben, adott esetben a napi működésük átalakításában is. A Civiltech programon keresztül a Microsoft Magyarország és a NIOK Alapítvány több mint tíz éve dolgozik együtt azért, hogy a legújabb technológiák a fontos társadalmi ügyek szolgálatába állhassanak. A civilek munkájának segítéséhez azonban a technológiai újításokhoz való hozzáférés önmagában nem elég, ha nem párosul a megfelelő szaktudással, felhasználói ismeretekkel.
„A magyarországi civil szervezetek működését nagy mértékben meghatározza, hogy kevés erőforrással rendelkeznek a technológiai tudás megszerzésére. Ezt a hiányt szeretné pótolni a Civil Tech Hub létrehozásával a NIOK Alapítvány és a Microsoft” – mondta Gerencsér Balázs, a NIOK Alapítvány igazgatója.
A Civil Tech Hub kapcsán más IT vállalatok is jelezték, hogy támogatják a kezdeményezést, például önkéntes kollégák munkájával kívánnak hozzá járulni a civil szféra digitalizációjához.
„A Microsoftnál felelősséget érzünk azért, hogy a világ vezető technológiai vállalataként mindenkinek megteremtsük a lehetőséget az olyan technológiák használatához, mint a felhő vagy a mesterséges intelligencia. Hisszük, hogy amellett, hogy eszközöket biztosítunk a hatékonyabb működéshez, tudással és szakértelemmel is támogathatjuk a civil szektort. Ezt a célt szolgálja majd a Microsoft tréning sorozata a Civil Tech Hub-ban.” – mondta Csanak Gabriella a Microsoft Magyarország marketing- és operatív igazgatója.
Szeptember végétől a Microsoft egy olyan tréning sorozatot indít, ahol a Microsoft szakértői mutatják be a hatékony együttműködés és a modern munkavégzéshez szükséges legújabb technológiák használatát. A tréning lehetőséget ad majd arra, hogy a közjóért dolgozó szervezetek munkatársai megismerjék, hogyan használhatják ki maximálisan napi munkájuk során például a felhő vagy az irodai szoftverekben rejlő potenciált.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális világban is az ügyfeleket segíti a Dachser
- Okosgyárrá alakul a Bridgestone Tatabánya
- KKV: folyamatosan napirenden a digitalizáció
- Digitalizálódó számlázás a KKV szektorban
- Hogyan készülhetnek fel a vállalatok a munkavégzés jövőjére?
- Magyarok a világ filmiparának digitalizációjában
- Digitalizál a Kométa
- Igénylik a digitális tuningot a magyar kisvállalkozások
- Jog és digitalizáció: az online ügyletek kockázatai
- Nyári kurzus a Semmelweis Egyetemen a digitalizáció hatásáról
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Megjön-e időben a karácsonyi ajándék?
A logisztikai cégek és az őket támogató ügyfélszolgálatok az év legsűrűbb napjaira készülnek. A következő hónapokban az év elejéhez képest többszörösére ugrik a megrendelések és ezzel együtt az ügyfélmegkeresések száma is. Hogyan lehet minderre felkészülni és hogyan segíthet az élsport példája abban, hogy egyetlen ügyfél se maradjon elégedetlen? Erről szól a Konecta nyilvános üzleti reggelije.
Kiderült, hol helyezkednének el leginkább az egyetemi hallgatók
A mérnöki és technológiai iparágban helyezkedne el legszívesebben az egyetemi hallgatók többsége a diploma megszerzése után, derült ki az 56. Műegyetemi Állásbörze szervezői által készített kutatásból. A válaszadók háromnegyede főként nemzetközi cégeknél dolgozna, de a kitöltők közel fele a magánszektort is megjelölte ebben a kérdéskörben. A felmérésből az is kirajzolódott, hogy melyek a legnépszerűbb cégek a jövő munkavállalói számára.
Egyre több cég fektet generatív mesterséges intelligenciába
A generatív mesterséges intelligencia bevezetése fordulóponthoz érkezett: a cégek kétharmada invesztál többet a technológiába. A megnövekedett befektetések és lelkesedés ellenére az adatok és a kockázatok továbbra is a skálázást akadályozó fő kihívások, a FOMO hatás kezd elmúlni és egyre többen támasztják alá konkrét mérésekkel a technológia által teremtett értéket – derül ki a Deloitte új felméréséből.