Új raktárbázisba költözött a MediaMarkt

forrás: Prím Online, 2019. szeptember 15. 10:43

A MediaMarkt vásárlóinak száma a korábbi évek többszörösére növekedett. A fokozott igények teljesítése és a kiszolgálás minőségének további javítása érdekében a társaság új raktárbázis mellett döntött.

Egy évvel a BILK Logisztikai Nyrt.-vel erről kötött megállapodás és 10 hónappal az építkezés kezdése után elkészült a BILK területén az áruházlánc speciális igényei szerint épített, több mint 20 ezer m2-es raktárcsarnok, amelybe a MediaMarkt beköltözött. 
 


A modern logisztikai komplexumban elkészült épületben egy 12 méter belmagasságú 10 ezer m2, és egy 10 méter hasznos belmagasságú 10 ezer m2 területű magasraktári kiszolgálásra alkalmas raktár kapott helyet. A tűzvédelemről a legmodernebb beépített sprinkler, valamint beépített aspirációs tűzjelző berendezés gondoskodik. Egy 600 m2-es területen speciális, padlófűtéssel ellátott szortírozó felület került kialakításra az ott dolgozók megfelelő komfortérzetének biztosítása érdekében. Nagy teherbírású térkő burkolattal készült a logisztikai csarnokhoz csatlakozó 20.000 m2 dokkoló és közlekedési felület.

 

A BILK Logisztikai Nyrt. beruházásának értéke az épülethez vezető utakkal, a közművekkel és a parkolókkal együtt eléri a 3,5 milliárd forintot. A létesítménnyel a MediaMarkt hosszú távra tervez, ezért a BILK-kel kötött bérleti szerződésben kikötötte az ötéves futamidejű megállapodás további öt évre történő meghosszabbításának lehetőségét. 

 

A MediaMarkt logisztikai szükséglete évek óta folyamatosan növekszik. A vállalat 2014 és 2016 között megduplázta bérelt raktárterületeinek méretét, miközben ugyanekkora külső kiegészítő raktárt is használ. A BILK Logisztikai Nyrt. területén elkészült raktárbázis az online áruház és 32 fizikai áruház áruellátása mellett alkalmas a teljes országot lefedő házhozszállítások rugalmas kezelésére is. 

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Új elnökkel folytatja munkáját az IAB Hungary

2026. június 9. 18:37

Rangos szakmai elismerés: Dr. Szászi István kapta az Év Menedzsere Díjat

2026. június 8. 11:47

Nyereményekkel ösztönzi a mobilok újrahasznosítását a Telekom

2026. június 2. 19:32

Chatbotok és szelfik: így formálja a digitális világ a gyerekek biztonságát

2026. május 29. 09:58